YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Eker, saldırıları kınadı
Bakan Eker, saldırıları kınadı
08 Haziran 2013 17:53
İzmir'e gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, partisinin il binasında yaptığı konuşmada, Gezi Parkı eylemcileri tarafından AK Parti Karşıyaka ve Çiğli ilçe binalarına yapılan saldırıları kınadı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Vali Mustafa Toprak ile AK Parti il teşkilatını ziyaret etti. Gündeme ilişkin soruları yanıtlamayan Bakan Eker, AK Parti'nin Karşıyaka ve Çiğli ilçe binalarına yapılan saldırılar hakkında açıklamada bulundu. Eker, “Geçtiğimiz günlerde maalesef Karşıyaka ve Çiğli ilçe binalarımız menfur saldırılara uğradı. AK Parti milletin partisidir.

Hiçbir siyasi parti AK Parti kadar milletin derin bağlarından, millettin birikiminden güç alıp yaygın bir büyük organizasyona dönüşmemiştir. Bu manadaki en büyük parti AK Parti’dir. AK Parti teşkilatına yapılan saldırı esasen millete ve millet değerlerine yapılmıştır. Hiçbir mazeret böyle bir saldırıyı meşru gösteremez. O nedenle kınıyorum. Çünkü kurulduğu 2001 Ağustos’tan itibaren Türkiye’nin demokratikleşme, sivilleşme, kalkınmasına destek vererek, erdem ve faziletli bir siyaset anlayışıyla 76 milyona hizmet etmeyi gaye edindi. Böyle bir siyasi partinin, kime ve neye hizmet de ettiği belli olmayan ama Türkiye’ye zarar verdiği kesin olan eylemlerle zayıflatılması, mümkün değil. Milletten güç aldık. Milletin sevgisiyle büyüdük ve geliştik.

Milletin desteği ve duasıyla ayaktayız. Bu, her fırsatta milletimiz tarafından ortaya konuyor. Sayın Başbakanımız yurtdışından gelirken, organizasyon olmadan Başbakanımıza hoşgeldin demek için İstanbul Atatürk Havaalanı’na gelmiş olması, bunun en küçük göstergesidir. Biz sevgi içerisinde hizmeti gaye edindik" ifadelerini kullandı.

"Biz, milletin değerleriyle barışık bir partiyiz" diyen Bakan Eker, sözlerine şöyle devam etti:

"Demokrasi ve sivilleşme bizim gayemiz. Bunu kendine gaye edinmiş, Türkiye’ye yerleştirmeye ve kurumsallaştırmaya çalışan bir partinin bu şekilde saldırılara maruz kalması üzücüdür. Ben il başkanının şahsında, Karşıyaka ve Çiğli ilçe başkanlıklarına ve teşkilatlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu ziyaret, bu manada başkanımız şahsında tüm il teşkilatımıza yapılan geçmiş olsun ziyaretidir."

Mehdi Eker’in ziyareti sırasında, AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay da il binasına gelerek, toplantıya katıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler