YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik: 'Tahliye kararı ceza davası gerektiren bir işlem'
Bakan Çelik: 'Tahliye kararı ceza davası gerektiren bir işlem'
28 Nisan 2015 11:54
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, yetkisiz mahkeme tarafından verilen tahliye kararına ilişkin, "Disiplin cezası ötesinde ceza davası gerektiren bir işlem" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde buluyor.

Çelik, "paralel yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan şüpheliler hakkında verilen tahliye kararına ilişkin, "Bu, disiplin cezası gerektiren bir işlemin ötesinde ceza davası gerektiren bir işlem" dedi.

Yaşanan gelişmelerin, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı tehlikenin büyüklüğünü ortaya koyduğunu ifade eden Çelik, "17-25 Aralık'tan bu güne gelen bir eylemler zinciri, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehlikenin ne kadar büyük olduğunu, ne kadar da zinde olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

"Geleceği çalmayı telafi edecek mekanizma yok"

Bakan Çelik, KPSS soruşturmasına ilişkin soruya, "En can acıtanlardan bir tanesi budur. Vatandaşın kendi emeğiyle elde etmek istediği bir sonucu çalıyorlar, geleceğini çalıyorlar. Bunu telafi edecek mekanizma yok" yanıtını verdi.

"AK Parti siyaset alanının ana kolonlarını tutuyor"

AK Parti'nin zayıflaması halinde siyasi sistemin otokrasiye dönüşeceğine dikkati çeken Çelik, şöyle konuştu:

"AK Parti'nin zayıflaması üzerine hesap yapan bu partiler şunu bilsinler; AK Parti zayıflarsa o siyasi sistem tekrar otokrasiye döneceği için kendilerine de o umdukları alan kalmayacaktır. Onlar sivil siyaset alanı içinde anlamlılar ve bugün sivil siyaset alanının ana kolonlarını tutan yegane parti AK Parti."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler