YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik: "HDP yapılan her türlü hizmeti engelliyor"
Bakan Çelik: "HDP yapılan her türlü hizmeti engelliyor"
01 Haziran 2015 01:22
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’ya geldi. Bakan Çelik, akşam saatlerinde davet edildiği seçim bürosunun açılışını yaptı.

Seçim bürosunun açılışına Ak Parti Milletvekili adayları ve birçok partili katıldı. Çelik, açılış konuşmasında eğer yaptığımız hizmetler görmezden geliniyorsa bu nankörlüktür diyerek şunları kaydetti : “Politika yapıyorlar, oy avcılığı yapıyorlar bu gibi insanlara Urfalılar, başına gözüne dursun görmüyorsan, bu nankörlüğü yapıyorsan bizim söyleyecek bir şeyimiz yok.”

HDP senin görevin yol kesmek mi?

Yol yapmak nasıl olsa yapmışızya, hastane yapmışızya diğerleri ve özellikle HDP diyorki zaten bunlar hükümetin görevi iyi de senin görevin yol yapan makineyi yakmak mı, senin görevin ülkeye yapılan hizmetleri durdurmak mı, senin görevin makinenin başında olan ekipmanı dağa kaçırmak mı? Böyle siyaset mi olur. Siyaset hizmet yapmaktır sen ise hizmetin yapılmaması için her türlü engeli yapıyorsun. Birisi hizmeti engelliyor diğerleri ise var olan hizmetleri inkar etmeye çalışıyor.

Türkiye herşeyi istikrarla kazandı

Türkiye istikrarla çok şey kazandı; barışı kazandı, dostluğu kazandı, hizmetleri kazandı. Şimdi burada istikrarı bozmak için olmadık birliktelikler var akıl alacak gibi değil. Aklınızdan geçmeyen partiler yan yana gelmiş durumda bir yerlerden kurulmuş, bir böyle oturacaksınız, bir yerlerden ayarlanmış böyle oturacaksınız, böyle konuşacaksınız. Güneydoğu da şahin olacaksınız, batı da güvercin olacaksınız gibi birçok taktiklerle siyasi partiler arasında enteresan parti olmayan unsurlarla enteresan diyaloglar kuruluyor amaçları ise Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak, Ak Partiyi zayıf düşürmek. Türkiye’de barış ve huzur isteyenlere soruyorum Ak Parti olmadan bir çözüm sunabilecek misiniz?

Kimler gelip bu memleketi idare edecek var mı çözümünüz var mı yok peki neyi amaçlıyorsunuz. Ülkede tekrar kaos olsun, özellikle güneydoğu da bölgede kaos meydana gelsin kan aksın istiyorlar kan açıkça söylüyorum hiçbir sağduyulu vatandaşımız buna fırsat vermeyecektir. Buradan barış, kardeşlik, buradan yanlış düşüncelere karşı bir ders yükselecektir. Açılış konuşmasının ve seçim bürosunun açılışından sonra Bakan çelik, alandan ayrıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler