YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik, 'Artık iller arasında yarış başlamıştır'
Bakan Çelik, 'Artık iller arasında yarış başlamıştır'
07 Aralık 2013 18:47
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Artık iller arasında yarış başlamıştır ve hedefimiz Gaziantep’i hemen yakalamak ve onu geçmektir” dedi.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Celalettin Güvenç ile birlikte Gap Havaalanı’nda karşılamanın ardından AK Parti İl binası geçen Bakan Faruk Çelik, bina önünde vatandaşlara seslendi. Şanlıurfa’nın Gaziantep’i geçeceğini söyleyen Bakan Çelik, “Buradan Gaziantep’e sesleniyorum.

Gaziantep sıkı dur, Şanlıurfa geliyor ve seni geçmeye geliyor. Artık iller arasında yarış başlamıştır ve hedefimiz Gaziantep’i hemen yakalamak ve onu geçmektir. Bunu herkese ilan ediyorum. Adresi belli olan bu hizmet kervanında Allah’ın izniyle birlik içerisinde, bütünlük içerisinde güzel bir gidişatımız var. Siz hiç duydunuz mu, milletvekilleri, il teşkilatı arasında bir küsme yok. Çünkü Şanlıurfa bunları kapattı. Şanlıurfa Gaziantep’i geçecekse birlik ve dayanışma ile geçecek” diye konuştu.

“Şanlıurfa eski Şanlıurfa değil artık. Urfa şimdi büyük şehir, Siverek’in Taşıkara köyünden, Halfeti’nin köyüne, Birecik’in köyünden Akçakale’nin köyüne kadar artık Şanlıurfa bütünü ile büyükşehir. Hepsi buradan yönetilecek” diyen Bakan Çelik, şöyle devam etti:
“Peki bugün nasıl; bugün yalnız Eyyübi ile Haliliye’nin olduğu yer Şanlıurfa Belediyesi. Peki bugün bu şehrin yüzde elli nüfusu köylerde yaşıyor.

Yüzde ellisini zaten Cellalet’in beyin yönetiminde yönetiyoruz. Şimdi şehir merkezlerindeki ilçe belediye başkan adayları da belli olduktan sonra yüzde yüzünün yönetimi başlıyor. Yani zor bir dönem bizi bekliyor. Böyle kuru laf ile konuşma ile bu işler olmaz. Sizin yaşadığınız her türlü sorunu anlık olarak milletvekili arkadaşlarım la beraber takip ediyoruz.

Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum. Şimdi huzurlarınıza getirdiğimiz Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız az önce ifade ettiği gibi 30 yıldır devlete hizmeti olan bir arkadaş ve mevzuat nedir, kanun nedir, işler nasıl yürür ve hizmetler nasıl sunulur A’dan Z’ye bilen bir arkadaşımız. En önemlisi millete tepeden bakan biri değil. Sizler beni neden sevdiniz ya biz köylü çocuğuyuz. Biz çile nedir fakirlik nedir biliriz.”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç de yaptığı konuşmasında, Şanlıurfalılara hizmet etme şerefinde bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Şanlıurfa'nın tüm ilçelerini, köylerini kucaklamak, hepinize adil yaklaşmak ve bunu yapmak için buradayım. Sizlerin desteğiyle inşallah bunu yapacağım. Yapacak gücümüz, irademiz, bilgimiz, birikimimiz var. Arkamızda büyük usta var. Yolumuz açık olsun, Allah yardımcımız olsun" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler