YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Canikli'den yeni vilayet sözü
Bakan Canikli'den yeni vilayet sözü
20 Mayıs 2015 00:01
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli bir dizi açılış ve temel atma törenleri geldiği Giresun’da Şebinkarahisar ilçesine Vilayetlik sözü verdi.

Giresun’un Şebinkarahisar İlçesine elen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli; “Şuanda vilayetlik konusu gündemde yok. Fakat vilayetlik konusu ilk gündeme geldiğinde Şebinkarahisar'ın vilayet yapılması için elimden geleni yapacağım." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Şebinkarahisar Kültür ve İş Merkezi, Atatürk Evi ve Müzesi, İller Bankası Parkı ve Sentetik Çim Sahanın açılışını gerçekleştirdi.

Burada bir konuşma yapan  Bakan Cnikli; 2002 yılından sonra Şebinkarahisar'da 25 kilometrelik dere ıslah çalışması yapıldığını belirten Bakan Canikli, Şebinkarahisar kaymaktan kurtardıklarını söyledi.

Bakan Canikli, "Şebinkarahisar'a önemli gelir desteği olan üniversite öğrencilerimiz için yurtlar yaptık. 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun açılışını yaptık. TOKİ konutları için mücadele verdik. Çalışmalarımızı hesap kitapla yaptık. Şebinkarahisar'a yapılması gereken bütün yatırımları yaptık. Yakında Pınarlar Tünelinin temeli atılacak. Asarcık yolu da bitmek üzere. Alucra yolu da iyileştirilecek. Eğribel tüneli ile Şebinkarahisar’ın önemi artacağı gibi ulaşım kolaylığı sağlanacak. Şuanda vilayetlik konusu gündemde yok. Fakat vilayetlik konusu ilk gündeme geldiğinde Şebinkarahisar'ın vilayet yapılması için elimden geleni yapacağım.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'ye Belediye Başkanı Şahin Yılancı Eğribel Tüneliyle ilgili bir tablo hediye etti. Ardından ise toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

 

İHA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler