YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Bozdağ'dan CHP'ye fezleke tepkisi
Bakan Bozdağ'dan CHP'ye fezleke tepkisi
29 Mart 2016 15:56
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP’nin bütün herkesi şikayet edip fezlekesi olmayan herkesi fezlekeli hale getirmek için bir kampanya yürüttüğünü belirterek “Samimi bir yaklaşım değil. Yaptıkları etik de doğru da değil. Böyle bir şey olmaz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Meclisteki 506 fezlekenin tamamını getirelim ve hepsinin dokunulmazlığını kaldıralım’ teklifine önce ‘kürsü dokunulmazlığı hariç bütün dokunulmazlıkları kaldıralım’ diyen, ardından da ‘Vekiller nerede konuşuyorsa orası kürsü sayılsın’ diyen CHP, şimdi de yeni bir taktik geliştirdi.

Davutoğlu’un açıklamasının ardından harekete geçen CHP’liler, tasarı Meclis’e gelene kadar bütün vekiller hakkında şikayette bulunarak, Meclis’te fezlekesiz kimsenin kalmaması için kampanya başlattı.

BÜTÜN CHP TEŞKİLATI SEFERBER OLDU

CHP’nin planını deşifre eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'nin, Türkiye'nin her tarafında il teşkilatları aracılığıyla şikayet kampanyası başlattığını vurgulayarak, "Herhalde herkesi şikayet edip fezlekesi olmayan herkesi fezlekeli hale getirmek için bir kampanya yürütüyor CHP. Samimi bir yaklaşım değil, yaptıkları etik de doğru da değil. Böyle bir şey olmaz." ifadesini kullandı.

CHP’NİN UYAP UYANIKLIĞI

Bozdağ, "Bizim dediğimiz çok net. Şimdi siz birisi hakkında şikayette bulunursanız, o fezlekeye hiç dönüşmeyebilir. Savcılık işleme koymaz veya takipsizlik verir, buraya gelmeyebilir. Fezleke demek, savcının ciddi bulduğu ve Meclis'in bu konuda karar vermesini arzu ettiği bir iddiayla ilgilidir. Ona ne yapıyor şimdi? Herkes hakkında bir dilekçe verdiğiniz an UYAP'a giriyor. Hepimizin hakkında bir dilekçe verdiğiniz an UYAP'a giriyor. Bu, doğru bir yaklaşım değil. O zaman herkes, herkesle ilgili dilekçe verir, 550 milletvekili bir saat içinde hepsi fezlekeli olur. Böyle bir şey olabilir mi?" diye konuştu.

Bir soru üzerine ise Bozdağ, Rıza Sarraf'la ilgili ABD'nin, Türkiye'den bir şey istemediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Şu anda ABD'de yürüyen bir soruşturma var. Amerikan savcısından alırsınız bu bilgileri. Onun dışında da bu soruşturmayı düğün bayram gibi kutlayan 'paralel iftiracılardan, alçaklardan', 'Cumhurbaşkanımıza düşmanlık yapmayı ibadet zanneden alçaklardan' alabilirsiniz. Detay bilgileri onlardan alın."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler