YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Bayraktar'dan gençlere övgü
Bakan Bayraktar'dan gençlere övgü
08 Haziran 2013 16:19
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, katıldığı “Ulusal Yeşil Kamera Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nın ödül töreninde çevre konusunda en iyi hassasiyetleri ortaya koyanların gençler olduğunu söyledi.

Bakan Bayraktar, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Ulusal Yeşil Kamera Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nın ödül törenine katıldı. Burada konuşma yapan Bakan Bayraktar, çevre konusunda geleceği en iyi kurgulayan gençler olduğunu söyledi.

Bakan Bayraktar, “Bu yeşil kamera kısa film töreni inşallah önümüzdeki yıllarda içselleştirilecek uluslararası düzeyde de çevreye katkı sağlama noktasında bir gelişme sağlayacaktır. Bunu üniversiteli gençlerimize mahal ederek böyle bir kısa film yapalım diye yola çıktık. Çünkü en temiz düşünen geleceği en iyi kurgulayan çevre konusunda en iyi hassasiyetleri ortaya koyan genç beyinlerdir. Türkiye düzeyinde çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bizi uyarıcı bize ışık tutucu rehber olacak çok filmler bilgiler geliyor. Bunlardan da çok ciddi şekilde istifade ediyoruz. Mutlaka sizlerinde geliştirmiş olduğunuz filmlerin çevremize katkı sağlayacağı ortadadır” dedi.

Öte yandan konuşmasının ardından Bakan Bayraktar, kısa film yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini taksim ederken, ödülünü almak için sahneye çıkan bir üniversite öğrencisi de gezi parkı eylemlerine dikkat çekerek bir konuşma yaptı. Üniversite öğrencisi, “Bu ödül bizim için çok önemli. Çünkü hepimiz biliyoruz 12 gündür ülkemizde 3 ağaç için başlayan gezi eylemleri var. Ben ağacı dünyayı temiz bir çevreyi seven herkesi selamlıyorum” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler