YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Avcı Ürdün'de İmam Hatip öğrencileri ile buluştu
Bakan Avcı Ürdün'de İmam Hatip öğrencileri ile buluştu
19 Şubat 2015 00:28
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ürdün'de Arapça dil eğitimi gören Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Ürdün'ü ziyaret eden Bakan Avcı, başkent Amman'da Arapça dil eğitimi alarak öğrenimlerini tamamlayan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin düzenlediği kapanış programına katıldı.

Lise öğrencilerinin Ürdün tecrübelerini ve şarkılarını Arapça dinleyen Avcı, öğrencilerin sergilediği Ürdün yerel danslarını izledi.

Avcı, öğrencileri tebrik ederek, "Pek az sayıda öğrenciye nasip olan bir yolu tamamladınız ama daha çok yolunuz var. İnşallah daha çok yol tamamlayacak, milletinize ve vatanınıza faydalı bireyler olacaksınız" dedi.

Yabacı dil öğrenmenin pek çok güzel tarafı olduğunu belirten Avcı, öğrencilere hem Türk yazar ve şairlerini, hem de klasik ve çağdaş Arap yazarlarını okumalarını ve öğrenmeleri tavsiye etti.

Öğrencilere yardımcı olan Ürdünlü temsilcilere hediye veren Avcı daha sonra eğitimini tamamlayan öğrencilerle akşam yemeği yiyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler