YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Avcı salonu kırdı geçirdi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Necip Fazıl Ödülleri törenindeki esprili konuşması ile herkesi güldürdü.
Bakan Avcı salonu kırdı geçirdi
03 Kasım 2014 / 03:30 Güncelleme: 03 Kasım 2014 / 08:39

Star Gazetesi'nin organize ettiği Necip Fazıl Kısakürek ödülleri töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yaptığı espriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil, salondaki herkesi güldürdü.

Bakan Avcı, Mustafa Karaalioğlu'nun "Üstada karşı sorumluluğumuz ve borcumuz çok büyüktür. Aynı zamanda bu borcu ödeyebildiğimizi söyleyemeyeceğim. Zaman zaman hepimizin yılllar içerisinde, konuşmaktan, takipçisi olmaktan, kendisinden istifade etmekten çok gurur duyduğumuz üstadın hatırasını anmak, onun hatırasına yaraşır işler yapmak söz konusu olduğunda, açıkçası pek başarılı olamadık" sözlerine atıfta bulunarak şöyle konuştu:

Bakan Avcı: "İhmalde en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığı'nın"

Sevgili Mustafa Karaalioğlu konuşurken, üstada, üstadın hatırasına bugüne kadar gereğince sahip çıkamadığımızı söylerken, doğrusu bu ihmalde veya gecikmede en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığı'nı aldığını düşünmeden edemedim.

"İhmali alkışlamadığınızı biliyorum"

Bakan Nabi Avcı'nın bu sözleri üzerine salonda büyük bir alkış tufanı koptu. Avcı ise espriyi tam yerinde yaparak Erdoğan dahil salondaki herkesi güldürdü. İşte Bakan Avcı'nın alkışlar sonrası yaptığı o espri:

Şimdi burada, bu ihmali alkışlamadığınızı biliyorum. Bu ihmalin farkına varmış olmamızı alkışladığınızı da biliyorum.

 

STAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler