YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Avcı güvenlik güçlerine teşekkür etti
Bakan Avcı güvenlik güçlerine teşekkür etti
30 Nisan 2015 17:55
Milli Eğitim Bakanı Avcı, ortak sınavlardaki güvenlik çalışmalarından dolayı güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortak sınavlara ilişkin, "Güvenlik güçlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bazı yerlerde, soruların merkezlere ve okullara ulaştırılmasını engellemeye yönelik bazı terörist girişimler olacağına dair istihbarat alındığı andan itibaren fevkalade duyarlı ve profesyonel müdahalelerle buna fırsat vermediler" dedi.

Bakan Avcı, Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanı Hakubun Shimomura ile bir restoranda düzenlenen ortak basın toplantısı sonrasında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avcı, bugün sona eren ortak sınavlara ilişkin bir soru üzerine, sınavların, yurtiçinde 970 merkezde, 18 bin 349 okulda, yurtdışında ise 8 ülke 16 merkezde toplam 1 milyon 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildiğini hatırlatarak, sınavların güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir sorun yaşanmadığını ifade etti.

Ordu'da, bir sınav sandığının kilitlerinden birisinin kırıldığına ilişkin spekülasyonlar hakkında dün Bakanlığın gerekli açıklamayı yaptığını anımsatan Avcı, sınav kutularının 2 kilidi olduğunu ve içerisinde de 3 katlı güvenlik tedbiri bulunduğunu söyledi. 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler