YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ala'dan kritik Öcalan açıklaması
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Öcalan'ın cezaevi şartlarının iyileştirilmesi konusunda, "Çözüme katkıda bulunacaksa, milletimizin aleyhine olmazsa adımları atarız" dedi.
Bakan Ala'dan kritik Öcalan açıklaması
18 Ekim 2014 / 18:20 Güncelleme: 18 Ekim 2014 / 18:25

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Öcalan’ın cezaevi şartlarınıni iyileştirilmesi konusunda çok kritik bir açıklama yaptı.

Bir gazetecinin Abdullah Öcalan'ın cezai şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili sorusu için Bakan Ala, "Bu ağır sorunun önünü tıkamaya çalışan çeşitli aktörler olacaktır. Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız yolumuza devam ederiz. O adımın atılması gerekiyorsa da o adım atılır ama milletin bu sorununun tamamen çözümüne katkıda bulunacaksa" diye yanıt verdi.

Milletimizin aleyhine olmayacak adımları atarız

Abdullah Öcalan'ın cezai şartlarının iyileştirilmesi hakkında soru yöneltilen Efkan Ala, çözüm sürecindeki sorunun kökten çözülmesi için atılması gereken adımların atılacağını belirterek "Biz bu sorunu çözerek Türkiye'nin yoluna devam etmesini istiyoruz. Bunun adını da çözüm süreci olarak koyduk.

Bu 77 milyonun lehine olan kimsenin kaybetmeyeceği herkesin kazanabileceği bir süreçtir. Bu süreçte yolumuza devam ederken önümüze çıkan engellerin bertaraf edilmesi fırsatların değerlendirilmesi yönünde adımlar atıyoruz. Her adım attığımızda bir sonraki atacağımız adım kolaylaşıyor.

Zorlaşmıyor. Bu ağır sorunun önünü tıkamaya çalışan çeşitli aktörler olacaktır. Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız yolumuza devam ederiz. O adımın atılması gerekiyorsa da o adım atılır ama milletin bu sorununun tamamen çözümüne katkıda bulunacaksa" ifadelerini kullandı.

haddini bilmek
 // kimsin sen
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Ekim 2014 Pazar 11:45
düsündürücü bir aciklama
 // Oruc
Bu kadar acidan sonra bu terorist basina bu kolayliklari sunmak terbiyesizliktir, herkes haddini bilmeli ...
19 Ekim 2014 Pazar 00:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler