YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: Her Suriyeli Türk vatandaşı olmayacak
Bakan açıkladı: Her Suriyeli Türk vatandaşı olmayacak
08 Temmuz 2016 17:14
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriyeli mültecilerin Türkiye vatandaşlığına alınmasıyla ilgili belli kriterlerin olacağını ifade ederek, "Uygun olmayanlar vatandaş olamayacak. Bunun belli bir kriterleri var" dedi.

Bakan Eroğlu, Ramazan bayramı programı kapsamında geldiği memleketi Afyonkarahisar'da bazı şehit ailesi ve gazileri evlerinde ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.

Ziyaretlerin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu bir gazetecinin, "Suriyeli mültecilere Türkiye vatandaşlığı verilmesi konusunda belirli kriterler olacak mı? Olacaksa bu kriterler nelerdir?" sorusuna yanıt vererek, "Kriterler mutlaka olacak. Özellikle onlar incelenecek. Uygun olmayanlar vatandaş olamayacak. Bunun belli bir kriterleri var. Avrupa erken davrandı.

Suriye'de yetişmiş çok insan vardı. Benim de orada çok dostlarım vardı. Su ve çevre konusunda uzman insanlar vardı. Avrupa maalesef bunları hemen kaptı yani Avrupa çok uyanık. Hiçbir konuya destek vermiyor.

Seçilmiş akademisyen olsun, uzman olsun insanları kabul etti. Netice itibariyle bu da Avrupa'nın uyanıklığıdır. Şimdi 3 milyon Suriyeli kardeşlerimize biz bakıyoruz. Sözde yardım yapacaklardı. Yardım falan şuana kadar gelmedi. Gelir diye düşünüyoruz. Şu ana kadar 12-13 milyar lira doğrudan onlara desteğimiz var ama bu bereket. Avrupa böyle daraldığı için sıfıra doğru gidiyor.

Türkiye, onların duası ve bereketiyle yüzde 5 büyüyerek dünyada ilk dörde giren bir büyüme oranına sahip. Cenab-ı Allah'ta onların bereketini veriyor" diye konuştu.

 // iyi.niyetli.
Yorumunuz.illaki.türk.vatandaşı.mı.olması.gerekiyor.olmassa.olmuyormu.adam.suriyeliyse.suriyelidir.türk.vatandaşı.yapınca.safkan.türk mü.olacak.adamlar.sanki.evrim.geçirecek.sayın.bakan.adamların.iyilerini.avrupa.kaptı.diyor.sanki.bizde.uzman.kalmadı.sen.önce.kendi.insanına.istihdam.sağla.illaki.suriyelimi.olması.gerekiyor.ıraklı.var.afganistanlı.var.mısırlı.libyalı.gazzeli.var.maşallah.ülkemizde.her.ülkeden.insan.var.onlarda.türk.yapılsın.bülbülü.altın.kafese.koymuşlar.illede.vatanım.demiş....
08 Temmuz 2016 18:17
1
 // 1
Siz fitneyi şimdiden soktunuz.Siz insanlık için Allah için değil kalifiyeli olduğunu iddia ettiğiniz insanları kolelestirmek ucuz işçi olarak kullanmak ve oy amacı ile kullanmak için istiyorsunuz.Soylemleriniz bu yönde icinizdekileri Allah bilir ama halk duzeyinde görünen o ki bunlar vatandaş olursa iç savaş iç çatışma çıkar. .....
08 Temmuz 2016 17:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler