YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: HDP'li belediyeler PKK'ya para aktardı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki HDP'li belediyelerin geçici işçilere 6 bin 300 TL maaş ödemesi yaptığını söyledi.
Bakan açıkladı: HDP'li belediyeler PKK'ya para aktardı
15 Ekim 2016 / 11:05 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 11:42

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Teröre destek olan belediyeler hakkında konuşan Bakan Özhaseki, HDP'li belediyelerin terör örgütü PKK'ya paraları nasıl aktardığını deşifre etti.

Söz konusu belediyelerin, yatırım için gönderilen paraları taşeron işçilere verilmiş gibi göstererek PKK'ya gönderdiğini söyleyen Bakan Özhaseki, bir belediyede geçici işçilere 6 bin 300 lira maaş verildiğini söyledi.

GEÇİCİ İŞÇİLERE 6 BİN 300 LİRA MAAŞ

Bakan Özhaseki, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Belediye kanununa göre; bütçenin yüzde 30'undan fazlasını personele ödeyemezsiniz. Ama bunlar çok geçmişler. Asıl bütçeyi personel noktasında zorlayanlar, taşeron sistemiyle zorluyorlar. Yüzde 98'ini personele verenler var.

Patnos Belediyesi.. Bu seçimde AK Parti'ye geçti. Başkan, seçildiği zaman tabloyu bana getirdi. Kendisinden önceki başkan, kısa süre önce bakmış ki işler kötüye gidiyor. Sendika ile toplu sözleşme imzalamış. Geçici işçilere 6 bin 300 lira vermiş. Geçici işçilere 6 bin 300 lira veriliyorsa iyi niyetten bahsedemeyiz. Bu paranın bir kısmı geri alınarak dağa gönderiliyor."

YETER, YETER SAYlN BAKAN'lM (2)➷➷
 // Halîme Gözüpek
Ydeter artık..Tüm bu söylediklerinizi, SayınCumhurBaşkanımız geceGündüz her fırsatta ve platformda, feryâd edercesine dile getiriyor ve sizlerdende laf değil icraat bekliyor icraat!!! Ne olur, onu daha fazla yalnız bırakmayın ve her işi onun üzerine yıkmayın!!! ...
15 Ekim 2016 Cumartesi 13:05
 // Vatan
Belediye bu şerefsizliği yaparken devlet uyuyormudu....
15 Ekim 2016 13:00
YETER, YETER SAYlN BAKAN YETER➷➷
 // Halîme Gözüpek
Artık, hep aynı ağıtları dinlemekten bıktık artık.. Bütün bunları bilmeyen mi kaldı artık.. Bize: Devlet bu belediyelere haddini bildirecek, ses getirecek ne yaptı?!? Millet olarak bize onu anlatın artık!!!...
15 Ekim 2016 Cumartesi 12:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler