YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: Askeri liseler kapanabilir
Bakan açıkladı: Askeri liseler kapanabilir
23 Temmuz 2016 20:28
Bakan Tüfenkci, TSK'nın virüslerden kurtulması için adımlar atılacağını belirterek, askeri okulların da kapatılması dahil, jandarmanın iç işleri bakanlığına bağlanması gibi konuları tartıştıklarını söyledi.

Ankara’dan uçakla Elazığ’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Elazığ Belediyesini ziyaret etti. 

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın karşıladığı Bakan Tüfenkci’ye AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, Tahir Öztürk, Malatya Büyükşehir Belediye Başakanı Ahmet Çakır, partililer ve meclis üyeleri de eşlik etti.

15 Temmuz’dan itibaren olağan üstü bir süreç yaşadıklarını aktaran Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ tarih boyunca devletine milletine, bayrağına, inancına bağlı canını feda eden ve edecek olan insanların yaşadığı bir ildir. 

81 ilde olduğu gibi Elazığ’da da halkımız sokaklara döküldü ve Cumhurbaşkanımızın yanında olduğunu gösterdi” dedi.

“DARBECİLERE EN AĞIR CEZAYI VERECEĞİZ”

Türkiye’nin sapkın bir cemaatin askerlerin içerisinde sızmış bir yapının kalkışmış olduğu darbe girişimi halkın duruşuyla önlendiğini anımsatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,”Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da gerekeni yaptı. 

Halkımız tankların, topların önüne geçerek milli iradeyi ortaya koydu. Gösterilen o direniş bütün dünyaya örnek bir duruş. Bu duruş uzun yıllar dost ve düşmanlar tarafından konuşulacak. 
Darbeciler umduğunu bulamadı. Onların topları uçakları olsa bile milletin çelik gibi bir iradesi vardı. O irade karşısında eridiler, inlerine çekilmek zorunda kaldılar. 

Bundan sonra yapılacak iş onlardan bunun hesabını sormak. İnşallah bizler hükümet olarak bunu aldığımız Olağan üstü hal yetkisi ile beraber, çok hızlı hareket ederek gereken cezaların en ağırını vereceğiz” dedi.

“BÜTÜN KURUMLARDAN BİR BİR TEMİZLENECEKLER”

Sadece darbeye kalkışanların değil, bütün kurumları örümcek ağı gibi saran unsurlarını bir bir temizleyeceklerini anlatan Bakan Tüfenkçi,” Bununla ilgili ilk adımlar bütün bakanlıklar ve kurumlarda atıldı. İleriki günlerde diğer kalan unsurlarını atacağımız adımlarla temizleyeceğiz.

Bundan sonra atacağımız adımlar sadece darbecilerden hesap sormak değil, açılan yaraları da kapatmamız gerekiyor. 

Ekonomide biz bir yara aldık. Kısa zamanda milletimizin desteği ile gayretiyle bu yaraları hızlı bir şekilde saracağız” diye konuştu.

Bu dönem içerisinde finans çevrelerinin olağan üstü fırsatçılığa mail etmediklerinin altını da çizen Bakan Tüfenkci,” Bu süreçte de mail edenlere de kendi mekanizmaları içerisinde dikkat etmeleri, bu noktada da biz darbe teşebbüsü fırsatçılığına mahal vermeyeceğiz” şeklinde ifade etti.

ASKERİ OKULLARIN KAPATILMASINI DA TAŞITIYORUZ

Kendilerinin ordunun yara almasını hiçbir zaman istemediklerini vurgulayan Bakan Tüfenkci, ”Bu ordu bizim ordumuz ve bu ordunun virüslerden kurtulması için yapısal çalışmalar hakkında adımları atacağız.

Askeri okulların da kapatılması dahil, jandarmanın iç işleri bakanlığına bağlanması gibi bunu tartışıyoruz. 

Önümüzdeki günlerde bunun adımlarını atacağız. Önemli olan sistemi darbe üretir vaziyetten çıkarmak. 

Siz sisteme bir müdahale etmezseniz ileri ki 10 yıl sonra başka, 20 yıl sonra başka bir grup bu sistem içerisinde her zaman darbe teşebbüsüne kalkışabilir” diye konuştu. 

İHA

bir daha yaşanmaması için...!!!
 // Muhafız
Bakanlığına bağlanmalıdır.Harp Okullarının yıllık eğitim faaliyetleri çok iyi sivil otorite tarafından denetlenmelidir,Harp Akademilerinin kurmaylık sorularının seçilmesinde ve sınav zamanına muhafaza edilmesinde sivil otorite söz sahibi olmalıdır,Pilotların muayenelerinde sadece askeri doktor raporu ve askeri kurul kararı değil sivil doktorlar tarafındanda muayene edilmelidir,mümkünse derhal Askeri Hastaneleri Sağlık bakanlığına bağlanması ve sonrada bu askeri hastanelerin sivil hastanelere ...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 22:00
bir daha yaşanmaması için...!!!
 // Muhafız
Ey TC.DEVLETİNİN BAKANI;bir daha yaşanmaması için;Kuleli,Maltepe ve Işıklar Hava Askeri Liselerinin derha Polis Kollejlerinin kapatıldığı gibi kapatılmalıdır.Çünkü bu askeriyedeki darbe zihniyeti bu subaylara askeri liselerde aşılanmaktadır.Bu darbeye kalkışan subayların ortak özelliği hemen hemen hepsinin askeri liselerden mezun olduğunu görürsünüz.Neden astsubaylardan bu kadar yok?,Çünkü Astsb.Haz.Okulları 1990 yılı itibariyle kaldırılmıştır.İkincisi derhal Genelkurmay Başkanlığı Milli Savunma...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 21:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler