YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye teşekkür etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.
Bahçeli'ye teşekkür etti
09 Ekim 2012 / 14:15 Güncelleme: 09 Ekim 2012 / 14:21

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de kabul edilen tezkere konusunda MHP'nin ilkeli bir duruş sergilediğini, bu nedenle MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederek, ''Uluslararası kuruluşlar, devletler attığımız adımı destekliyor ama Türkiye'nin Anamuhalefet partisi karşımıza dikiliyor'' dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in komutanlarla birlikte bölgede olduğunu belirterek, ''Durmak yok, yoğun bir şekilde kararlılığımızı ortaya koyacağız. Böyle büyük bir devleti, böyle büyük bir milleti CHP yönetiminin keyfine kaprislerine mahkum edemeyiz, buna asla izin veremeyiz'' diye konuştu.

CHP'nin, böyle bir meselede, ortaya milli bir duruş koyamayacak kadar farklı bir yerde olduğunu ifade etti. Türkiye'nin kaderini; tezkereye karşı çıkmak görüntüsü altında Suriye yönetimine, Esed'e destek olan onların çıkarına onlardan daha fazla hizmet eden Anamuhalefet partisinin ellerine bırakamayacaklarını bildirdi. Erdoğan, CHP'nin bu hadise de bir kez daha BDP'nin kuyruğuna kapıldığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, bölücü terör örgütü uzantılarının, Suriye'nin kuzeyindeki varlığını koruma kaygısında olan BDP'nin hangi amaca hizmet ettiğinin herkesçe anlaşıldığını kaydederek, ''Esed aşkının CHP'nin gözünü kör etmesini anlamak mümkün değil'' dedi. Erdoğan, Hükümet'in tezkereye ne kadar ihtiyacı bulunduğunun o kadar açık olduğunu, bunu tartışmanın bile abesle iştigal olacağını bildirdi.

Erdoğan, ''Şayet tezkereyi desteklemeyi Hükümet'e ve AK Parti'ye destek olarak görüp gururunuza yediremiyorsanız, hiç olmazsa susma erdemini gösteriniz. Meclis'ten sonra hala televizyon televizyon dolaşıp bunları söylüyor. Buyur devam et, zaten konuştukça batıyorsun, öyle bir bataklığın içindesin, çırpındıkça daha da batacaksın. Bu milli meselede ortaya koyduğu ilkeli duruş için MHP'ye ve genel başkanına teşekkür ediyorum. Bize her şeyi söyleyebilirsin, ayrı bir şey ama nihayetinde 'bu bir milli meseledir' deyip bu işe destek vermek erdemliliktir'' diye konuştu. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler