YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye soruşturma şoku!
Bahçeli'ye soruşturma şoku!
23 Nisan 2013 12:19
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganlarına karşılık söylediği "Onun da zamanı gelecek" sözleri hakkında soruşturma başlatıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 23 Mart'ta tarihindeki Bursa mitinginde atılan, 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganlarına karşılık söylediği "Onun da zamanı gelecek" sözleri hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün MHP Bursa mitingine ilişkin fezlekesini Başsavcılığa ulaştırmasının ardından, Devlet Bahçeli hakkında soruşturma açıldı. Atılan sloganlara karşılık Bahçeli’nin verdiği "Onun da zamanı gelecek" sözlerinin ‘tahrik’ suçu unsurlarını barındırması halinde dava açılacağı belirtiliyor. Bu durumda, hazırlanacak fezleke Adalet Bakanlığı kanalıyla Meclis'e gönderilecek.

Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 'halkı düşmanlığa tahrik' suçu kapsamında yürütülen soruşturmada 'suç unsurun olmadığı' sonucuna varılması halinde takipsizlik kararı verilecek.

 

CİHAN

13:32
 // Biber
Sorun yok. Bahçelinin ağzına bir adet acı biber sürülmesi ile bu ceza infaz edilebilir. Tekrarı halinde iplik yada halat fabrikasında 6 yıl 9 ay 27 gün cezasına çarptırılırsa gıkı çıkmaz....
23 Nisan 2013 13:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler