YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye sert tepki: Dikkat edeceksin, dikkat!
Başbakan Ahmet Davutoğlu Kars'ta konuştu. Devlet onurunun slogan atmakla olmayacağını söyleyen Davutoğlu; "Namerdin kapısında borç dilenmeyen bir Türkiye olacak" dedi.
Bahçeli'ye sert tepki: Dikkat edeceksin, dikkat!
29 Kasım 2014 / 16:40 Güncelleme: 29 Kasım 2014 / 17:04

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ak Parti gönülleri birleştirme hareketidir. Biz kimsenin önünde eğilmeyiz. Kars da eğilmez. Kendisine ilk şeref madalyası verilen şehir Kars'tır. Avrupa'dan geçen her yol Kars'tan geçecektir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Bahçeli sınırını aştı"

"Sayın Bahçeli'ye buradan çağrıda bulunuyorum; eksik ama güzel bir başlangıç yaptılar. İnşallah seçim yaklaşıyor, hadi buyurun Hakkari'ye, Diyarbakır'a, Van'a, Bitlis'e, Bingöl'e, Mardin'e, Batman'a. Sayın Bahçeli'ye bu çağrıyı yapmazdım normalde. Dikkat ederseniz onun bu Kobani olayları sırasındaki tavrını da takdir ettiğimi ifade etmiştim ve Başbakan olur olmaz bütün liderlere de çağrıda bulunmuştum, 'gelin siyasetin üslubunu belli bir düzeyde tutalım, birbirimizi eleştirelim ama hakaret etmeyelim. Sayın Bahçeli, ne zaman döndü ve bizi ihanetle suçladı işte o zaman sınırları aştı, sınırını aştı, haddini aştı."

"Bahçeli'den bundan sonra ifadelerine dikkat etmesini rica edeceğim"

"Bahçeli'den bundan sonra ifadelerine dikkat etmesini rica edeceğim. Bir daha bu devlete, bu al bayrağa, bu devletin para birimine onur kazandırmış olan AK Parti kadrolarına konuşurken, dikkat edeceksin, dikkat."

Bütün kardeşlerimize sahip çıktık

"Kobani de Halep de Lazkiye de Bayırbucak da bize tarihin emanetidir. Oradaki Kürt, Türkmen, Arap, Sünni, Nusayri, Hristiyan bütün kardeşlerimize sahip çıktık, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bugün de Kobani'deki kardeşlerimizin yanındayız. Ama onlar, bu olayları bahane edip bütün ülkede bir vandalizm, eşkıyalık yapmaya kalktılar, HDP ve zihniyeti."

Namerdin kapısında borç dilenmeyen bir Türkiye olacak

Devlet onurunu korumak slogan atmakla olmaz, al bayrağın, Türk Lirası'nın değerini korumakla olur. Bu Türkiye geçmişteki acıları yaşamayan bir Türkiye olacak. Namerdin kapısında borç dilenmeyen bir Türkiye olacak.

-Bakü-Tiflis-Kars demiryolunu 2015'te açacağız

-HDP'ye sesleniyorum, hukuksuzluğa, vandalizme karşı açık tavır almadıkça milletten itibar göremezsiniz.

-CHP'nin adından başka hiçbir yerinde halkla ilgisi yok.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler