YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye rağmen 'evet' diyecek
Bahçeli'ye rağmen 'evet' diyecek
22 Ağustos 2010 11:46
MHP'li eski Milletvekili Aydın, Bahçeli'ye rağmen referandumda 'evet' diyecek.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun eski milletvekili Ahmet Aydın, anayasa değişiklik paketi ile Türkiye'nin daha ileri bir demokrasiye ulaşacağı için 'evet' oyu kullanacağını söyledi.

Referandum'a sayılı günler kala, hem sağdan hem de soldan anayasa değişikliğine destek mesajlarına bir yenisi de Samsun'dan geldi. MHP'den 21. dönem Samsun milletvekilliği yapan Ahmet Aydın, 12 Eylül referandumunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'hayır' kampanyasına rağmen kendilerinin 'evet' diyeceğini açıkladı.

Parti içindeki mücadelelerinin bugün değil, 8 yıldır devam ettiğini belirten Aydın, "Bahçeli, son 10 senede yaptıkları ile MHP'yi, CHP'nin, oligarşinin millet dışı güçlerin arka bahçesi haline dönüştürmeye çalışıyor. Biz buna karşı mücadele veriyoruz. Bu anayasa değişikliğinin de millet için çok doğru ve hayırlı olacağı için bizim görüşümüz de 'evet' olacaktır." dedi.

Referandumda oylanacak olan anayasa değişiklik paketinde yapılacakların yüzde 10 veya 15'ini teşkil ettiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu: "Daha yapılacak çok iş var. Eski cumhurbaşkanı Demirel'in gazetelerde bir demecini okudum. Kendisi adına çok vahim sözlerdi. 'Anayasa'nın 175 maddesinden 24'ü değişse (doğrusu 26) ihtilal önlenebilecek mi' diyor. Devleti uzun süre idare etmiş bir insana hiç yakışmayacak bir söz. Demek ki geçmiş dönemdeki o ihtilal kapılarını, ülkücüler gibi herkesi süründüren, geçmiş dönem ihtilallerini önleyecek bir çok maddesi var bugünkü değişikliklerin. Ama bu yeterli olmayabilir. Daha yapılacak çok iş var."

 "ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ PARTİLER İÇİN DEĞİL, TÜRKİYE İÇİN YAPILIYOR"

Kendisinin düşünebilme yeteneği ve kabiliyeti olan arkadaşlarımın içerisinde bu anayasaya 'hayır' diyen çok az insan gördüğüne dikkat çeken Aydın, "Bunların genelini de arkadaşlarına karşı biraz çekingenlik duyanlar oluşturuyor. Ama büyük çoğunluk bu değişikliğe 'evet' diyecek. Çünkü bu parti meselesi değil, anayasa değişikliği netice itibariyle. Bundan sonra iktidara kim gelecekse, bu anayasa değişiklikleri onun da uygulamacısı olacağı değişiklikler olacak. Bu AK Parti, CHP ya da MHP için yapılmıyor. Türkiye için yapılıyor." dedi.

Türkiye'de en fazla yetişmiş insan kadrosuna sahip MHP, ülkücü hareket ve ülkücülerin, millete ters gelen davranışlarla yok edildiğini kaydeden Aydın, "Ülkücülerin biraz da bu nazarla anayasa değişikliğine bakması lazım. Partimizin, ülkücü arkadaşlarımızın yok edilmesine isyan etmeleri lazım. Mevcut MHP idaresi bunu yaparak, camiayı yok ediyor." görüşünü savundu.

MHP eski milletvekili Ahmet Aydın, referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıkladıktan sonra, kendisi hakkında bazı internet sitelerinde yakışıksız sözler sarf edildiğini, bunları da muhatap alacak ciddiyette görmediği için cevap vermediğini vurguladı. CİHAN


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler