YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye büyük şok! Milletvekili 19 Haziran'daki kongreye katılacak
Bahçeli'ye büyük şok! Milletvekili 19 Haziran'daki kongreye katılacak
16 Haziran 2016 13:44
MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, milletin ortaya koyduğu iradeye uyarak, 19 Haziran Pazar günü yapılacak MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı'na katılacağını bildirdi.

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, tabanın ve milletin ortaya koyduğu iradeye uyarak, 19 Haziran Pazar günü yapılacak MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı'na katılacağını bildirdi.

Okutan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, uzunca bir süredir milletin gözü ve kulağının MHP'nin üzerinde olduğunu vurguladı.

"Çünkü aziz milletimiz, kuşatmayı yarmak ve ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmak için umudunu MHP ve ülkücü harekete bağlamıştır." diyen Okutan, esasen siyasetin, tabanla ve milletle birlikte yapıldığını söyledi.

Tabanın ve milletin iradesine karşı siyaset yapılamayacağını; tabanın ve milletin iradesine sadece saygı duyulup tereddütsüz uyulacağını ifade eden Okutan, "Bugün MHP tabanının ezici çoğunluğu ve aziz Türk milleti MHP'de bir tüzük değişikliği kurultayı yapılmasını istemektedir." dedi. 

Okutan, şöyle konuştu:

"Büyük Kurultay delegelerinin verdiği imzalar, her kademedeki teşkilat mensuplarımızın ısrarlı talepleri ve mevcut iktidarın kötü icraatlarından bıkmış vatandaşlarımızın beklentileri bu yönde bir iradenin oluştuğunu net bir şekilde ortaya koymuştur.

Ben bir milletvekili ve MHP'nin tabii Büyük Kurultay Delegesi olarak tabanımızın ve milletimizin ortaya koyduğu iradeye uyuyorum. 19 Haziran Pazar günü yapılacak olan MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı'na katılacağımı buradan açıklıyorum.

Bu tavır bir pozisyon alma, bir taraf belirleme tavrı değil, partimiz açısından tarihi bir dönüm noktası olan bir aşamada, ülkücü edep ve terbiye sınırları içinde alınmış, tamamen demokratik, ilkesel ve vicdani bir tavırdır."

MHPye yazık olması,ulkeye yazık etmek demektir.
 // hursit dilaver
sevgili ulkuculer. önunuzde 2 yl var. biri hopa-hatay hattının çizilmesine onay vermeniz, öteki de el ele verip bu şer guçleri,çeteleri,hilal çizip bizi çevreleyenlerle savaşmak..siz bilirsiniz artık.sanmayın ki pandıspanya ruhanisi siz vaftiz edecek.yanılırsınız.bu oyunlara gelmeyecekj tek parti biliriz biz MHP yi..yazık olacak ulkeye.....
16 Haziran 2016 Perşembe 14:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler