YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'nin yaklaşımını olumlu yaklaşım olarak değ
Bahçeli'nin yaklaşımını olumlu yaklaşım olarak değ
Bahçeli'nin yaklaşımını olumlu yaklaşım olarak değ
26 Nisan 2008 / 10:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İsrail-Suriye ilişkilerini değerlendiren Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin parti kapatmaya karşu sunduğu teklifi değerlendirdi ve Bahçeli'ye teşekkür etti.İsrail'in Golan tepesinden çekilmesi ile atılan barış adımını değerlendiren Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamada bölge için, ilkeli aktif ve canlı bir politika sürmekte olduklarını açıkladı.


AK Parti hükümeti olarak göreve geldikleri günden beri bölge için gösterdikleri çabanın somut veriler verdiğini ifade eden erdoğan, Göreve geldiğimizden beri aktif bir Ortadoğu politikası yürütüyoruz. Bölegede bize olan güven, arabulucuk görevini de beraberinde getirdi.Umarız arabulucuk sonra arzu edilen netiyece ulaşır." diye konuştu.


BAHÇELİ'YE TEKLİF TEŞEKKÜRÜ


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin parti kapatmaya karşı ortaya sunduğu teklifi de değerlendiren Başbakan Erdoğan, teklifinden dolayı Bahçeli'ye teşekkür ederek şunları söyledi: "Sayın Bahçeli'nin yaklaşımını olumlu bir yaklaşım olarak değerlendiriyor ve kendisine teşekkür ediyorum. Fakat böyle bir dönemde bu adımı atmak ne kadar doğru olur onu detayı ile görüşmek gerekir. Biz bu süreçte savunmaya yönelik adaımı atalım mı atmayalım mı onun kararını vereceğiz. Yani süreci hızlandıralım mı bakımından. Ama ben bu süreçte milletvekili arkadaşlarımla görüşmelere devam ederek görüşmeleri de bitirmiş olacağım."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler