YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'nin ilk rakibi oldu
Bahçeli'nin ilk rakibi oldu
06 Mart 2015 11:46
Yozgat eski milletvekili Doktor Mesut Türker, Kongrede MHP Genel Başkanlığı için aday olacağını açıkladı.

MHP’nin 21 Mart’ta Ankara’da yapacağı 11. Olağan Genel Kurulu’nda Devlet Bahçeli’nin karşısına ilk aday çıktı.

1999-2002 yılları arasında MHP’den Yozgat milletvekili olarak Meclis’e giren Plastik Cerrah Türker, ülkücü camiadan gelen talepler doğrultusunda Bahçeli’nin karşısına aday olmaya karar verdiğini söyledi. Türker’in 7 Mart’ta Kent Otel’de düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylığını kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

İkinci aday beklenmiyor

MHP’nin 11. Olağan Genel Kurulu’nda Mesut Türker dışında Devlet Bahçeli’nin karşısına üçüncü aday çıkması beklenmiyor. 4 Kasım 2012’de yapılan MHP 10. Büyük Olağan Genel kurulu’nda Trabzon milletvekili olan Koray Aydın ile eski İzmir MHP İl Başkanı Musavat Dervişoğlu Bahçeli’nin karşısına aday olarak çıkmıştı. Kongrede Bahçeli 725 delegenin oyunu alarak zaferle ayrılmıştı. Koray Aydın, 441, Dervişoğlu’nüa ise 48 oy çıkmıştı.

Herkes aday olabilir

6 Temmuz 1997’den beri MHP Genel Başkanı olan Devlet Bahçeli, Meclis’teki makamında gazetecilerle yaptığı sohbette kongreye ilişkin “Herkes aday olabilir. Bizim için çok adaylı yapı, yadırganacak değil. Bakalım hayırlısı olur inşallah” demişti. Parti tüzüğüne göre Genel Başkan adayı olabilmek için en az 40 üst kurul delegesinin imzasını almak gerekiyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler