YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'nin çağrısına Demirtaş'tan ağır cevap
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Yargıtay'a yaptığı çağrıya yönelik HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'tan cevap geldi.
Bahçeli'nin çağrısına Demirtaş'tan ağır cevap
27 Temmuz 2015 / 11:06 Güncelleme: 27 Temmuz 2015 / 15:23

MYK toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada MHP Lideri'nin sözlerine cevaben ortaya atılan faşizan politikaya MHP'nin balıklama atladığını söyleyen Demirtaş, ''Eğer korkacak bir şeyimiz olsaydı Ankara’da olmazdık. Asıl kendi kirli geçmişlerine baksınlar. Eli kana bulaşmış boğazına kadar kana bulaşmış olanlar hesap* vermeden hesap sormaya kalkıyorlar. Partileri halk açar halk kapatır.'' diye konuştu.

MHP LİDERİ NE ÇAĞRIDA BULUNDU?

MHP lideri, isim vermeden HDP için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nı harekete geçmeye çağırdı.

Bahçeli, "Teröristlere övgüler düzen, şehitlerimizin kanına giren çürümüşleri kınamaktan dahi imtina eden ve terörle arasına mesafe koyamayan Kandil siyasetçileri hakkında hemen devreye girmeli, hukuku çalıştırmalıdır. Anayasa’ya ve Siyasi Partiler Kanuna muhalif ve aykırı davranışlar sergileyerek şiddet ve teröre siyasi mühimmat sağlayanlara atıl ve hareketsiz kalmak PKK’ya dolaylı arka çıkmak anlamına gelecektir" ifadelerini kullandı.

elindeki kanla
 // mustafa
Ona buna şu veya bu konudan sataşacagina sen terör örgütü nun legal partisinin. Katıl ve canı olarak kimseye laf söylemeye hakkınız yok. uyan gelmiş mış siz uyuşturucudan gelen para ve elindeki onca terörist ten vaz gecemiyorsunuz. para ve emrinde pkk kim bunları bırak da normal vatandaş olur.sen onları külahıma anlat tamam mi...
27 Temmuz 2015 12:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler