YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'nin 3 Mayıs Milliyetçilik Günü mesajı
Bahçeli'nin 3 Mayıs Milliyetçilik Günü mesajı
Bahçeli'nin 3 Mayıs Milliyetçilik Günü mesajı
03 Mayıs 2008 / 19:17 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


MHP lideri Devlet Bahçeli, Türklüğün her türlü özelliğinden rahatsızlık duyduğu anlaşılan siyasi iradenin, yangına körükle gittiğini ve kanun maddesi değiştirecek kadar gözünün döndüğünü söyledi


3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Devlet Bahçeli, Türk milliyetçiliğinin karşı karşıya olduğu tehlikelerde bir azalmanın olmadığı, aksine bir artışın yaşandığı ifade etti. Dün gayri milli unsur ve yaklaşımlara karşı asla müsamahası olmayan Türk milliyetçilerinin, bugünde benzer her türlü girişim ve niyete aynı samimi tavrı göstereceğini dile getiren Bahçeli, "Türk Milliyetçiliği; milletimize yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak, kendi geleceğimize egemen olma düşüncesinin fonksiyonel hale gelmiş bir ifadesidir" dedi.

Devlet Bahçeli, hükümette bulunan AK Parti zihniyetinin bu zamana kadarki uygulamaları sonucunda; milli kimlik ve bilincin hırpalandığını, birlikte yaşama idealinde tereddüt yaşandığını, müşterek kıymetlerin varlığına yönelik kuşkuların yoğunlaştığını savundu. Bahçeli, "Üzülerek ifade etmeliyim ki; aziz millet varlığının binyıllık ortak normlarının aşınması ve hatta birçoğunun etkisini kaybetmesinin yanı sıra, benzer duygularımızın ötekileştirilmesiyle, birbirine ve değerlerine yabancılaşan bir toplumsal yapı hızla belirginleşmektedir" şeklinde konuştu.

TCK'nın 301. maddesinde yapılan değişikliği de eleştiren Devlet Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Ayrıca bunca sorun yetmiyormuş gibi, adeta yangına körükle giderek, Türklüğün her türlü özelliğinden rahatsızlık duyduğu anlaşılan, bunu için de kanun maddesi değiştirecek kadar gözü dönen bir siyasi iradenin karşısında; milliyetçi tutum ve davranışın 3 Mayıs ruh ve kararlılığına sahip olduğunu bu vesileyle hatırlatmak isterim. Destansı ve ibretlik bir mücadele sonucunda, hiçbir saldırının yıldıramadığı milliyetçi kahramanların manevi emanetlerine ziyadesiyle sahip çıktığımızı ve bunu daha ileri götürme konusunda tartışılmaz bir azim içinde bulunduğumuzu akıldan asla çıkarmamak gerekmektedir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler