YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Tuğrul Türkeş'e çok sert sözler
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Davutoğlu'nun bakanlık teklifini eden MHP'li Tuğrul Türkeş hakkında açıklamada bulundu.
Bahçeli'den Tuğrul Türkeş'e çok sert sözler
27 Ağustos 2015 / 07:55 Güncelleme: 27 Ağustos 2015 / 09:00

Davutoğlu'nun teklifini ilk kabul eden isim MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş'in oğlu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, MHP Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

TARİH İHANETLE SADAKATİ TASNİF ETMEKLE KALMAZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. "Tarih turnusol kağıdı gibidir; ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder. Bundan ders alınıyorsa mesele yoktur." diyen Bahçeli, açıklamalarına şöyle devam etti:

KAZANDIĞINI ZANNEDERKEN KAYBEDENLER BU YÜZÜ GÖRÜR

"Talih sürprizlerle doludur; kimisine güler önünü açar, kimisine kapanır acı yüzünü aralar. Kazandığını zannederken kaybedenler bu yüzü görür.

Vatan bizim için hem tarih, hem talihtir. Vatan ancak hak eden, ancak layık olan gönüllerde namus timsali olur, dahası asıl zirvesine ulaşır.

26 Ağustos 1071 Cuma günü, Malazgirt’te, aziz ecdadımız Sultan Alparslan liderliğinde üzerinde yaşadığımız topraklara vatan dedik Çok şükür!

944 yıl önce batıla karşı Hakk’ın yanında durduk; küfre karşı imanın şemsiyesi altında toplandık ve bu coğrafyaya vatan mührü vurduk.

Malazgirt’te yalnızca Bizans’la savaşmadık; sıradan, gelip geçici, saman alevi gibi yanıp sönen bir fütuhat hedefiyle de bulunmadık

Hilal, helal ve hakikat için Malazgirt’te vatan duasına çıktık. Köhne Bizans’ın varlığında temerküz etmiş sahteliği, riyayı ve yalanı yıktık.

Vatan davadır, dava ise inançtır, iddiadır, irfandır, iffettir. Bunlardan nasibini alamayanlar için vatan kuru bir toprak parçasıdır.

Vatan vefadır, vefa ise adamlıktır, Allah korkusudur, utanma duygusudur. Değerlerini menfaate tahvil etmişler için vatan boş bir hayaldir.

Unutmayınız; Hakkari vatandır, Şırnak vatandır, Diyarbakır vatandır; Cizre, Silopi, Yüksekova, Şemdinli vatana kanla zimmetli emanetlerdir.

Uyarıyorum; göçeceğimiz yer yok, gideceğimiz yer yok, vazgeçeceğimiz, hadi bunu da gözden çıkaralım diyeceğimiz bir toprağımız da yok.

Biz bu mukaddes ve aziz vatanda kiracı değiliz. Burası bizimdir, burası büyük milletimizin ebedi Türk vatanıdır. Herkes bunu bilsin.

Vatan sabırdır; mirasyediler idrak edemez. Vatan yürek atışıdır; korkakların eline bırakılamaz. Vatan Türkiye’dir, Turan’dır asla bölünemez.

Bize vatan hediye eden başta Sultan Alparslan olmak üzere, aziz ecdadımızı rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum.

Allah bizi vatansız bırakmasın; milletimizi garip, düşkün, yersiz, yuvasız ve yarınsız koymasın. "

1-20150826212226.jpg

2-578.jpg

3-310.jpg

 // Memet
Vatana ihanet eden sen olmayasın sayın Bahçeli... Tuğrul Türkeş'i kutluyorum, hayırlı olsun diyorum ve MHP'nin başına geçmesi gerektiğini düşünüyorum... koca MHP'den bir adam gibi adam çıktı oda sayın Türkeş, adına yakışır bir davranıştı... tüm MHP camiasına sesleniyorum, mason olduğunu düşündüğüm şu adamı, yani Devlet Bahçeli'yi MHP'nin başından indirin......
27 Ağustos 2015 18:40
 // fatih
Rahmetli Türkeş e ait olduğu söylenen bir söz buldum az önce. """Beceriksizlikle ihanet arasında kıldan ince bir çizgi vardır. Beceremediği halde makam-mevki işgal etmek en büyük ihanettir""" Rahmetli sanki 15 yılda 12 seçim kaybeden birilerinden bahsetmiş. Demi bahçeli, böyle birinden bahsetmiş... ...
27 Ağustos 2015 Perşembe 16:01
yoruma gerek yok
 // BİTLİSLİ
Acaba Başbuğumuz bu gün yaşasaydı ne derdi...?

"GEL EVLADIM TUĞRUL.
(alnına babacan bir öpücük)
CENAB-I ALLAH MİLLETE HİZMET İÇİN, İKTİDARI HAİNLERE KAPTIRMAMAK İÇİN ÇIKTIĞIN BU HAK YOLDA SENİN VE DAVA ARKADAŞLARININ YAR VE YARDIMCISI OLSUN..."
...
27 Ağustos 2015 Perşembe 13:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler