YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den sandık uyarısı
Bahçeli'den sandık uyarısı
25 Mart 2014 20:44
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Adana'nın İmamoğlu ilçesinde düzenlenen açık hava toplantısında konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart’ta iktidar değişikliği olmayacağını ancak iktidarın değişmesinin yol izinin ortaya çıkacağını ifade ederek, "Allah'ın izniyle ya kendileri gider gitmiyorlarsa millet iradesi olarak denecek ki Recep ağa seni yüzde 51'le getirdik hadi şimdi yüzde 51'le güle güle diyecekler" dedi.

Bahçeli, partisince Adana'nın İmamoğlu ilçesinde düzenlenen açık hava toplantısında yaptığı konuşmada, bu seçimlerin 30 büyük şehrin oluştuğu bir dönemde gerçekleştiğini, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin de merkezdeki ilçelerin dışındaki ilçelere de hizmet sunacağını belirterek, "Öyleyse büyükşehir belediye başkanını böyle bir alanda yaklaşık 2 milyon 149 bin vatandaşımıza adil, dürüst, ilkeli bir politika ile belediye hizmetlerini sunabilecek, her insanımızı birbirinden ayırt etmeyecek kimini sen şusun kiminse sen busun diyecek yere hepsini cenabı Allah'ın kutsal bir emaneti olarak kabul edecek kucaklayacak ve adaletli bir hizmeti sunması lazımdır.

Onun için tecrübeli birisine, bilgili birisine, birikimli birisine ihtiyaç vardır. Dinamik birisine, her an 14 bin 125 kilometre yüzölçümünü gezebilecek her köye ulaşabilecek her mahallede bulunabilecek her ilçe ve belde belediyelerini ziyaret ederek isteklerini belirleyip yeni projeler uygulayabilecek kaynaklarını adilce her tarafta gelir seviyesinin dengeli bir şekilde düşünerek kullanabilecek bir şahsiyete ihtiyaç var. Öyleyse bu kimdir sorusunun cevabına gelince Adanalılar bunu bulmuş.

Demiş ki Emmoğlu filan yerde gayet başarılıydın, iyi de hizmet sundun 2 dönemi aştın orada belediye başkanlığı yaptın şimdi çok geniş bir alanda da sana ihtiyaç var, gel bırak burayı Adana'ya talip ol demişler. O sebepten dolayı, o da diyor ki madem bana ihtiyaç var öyleyse ben varım diyor. İşte, bu şahsiyet Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü. 30 Marta kadar oranın başkanı.

Ama 30’undan sonra Adana’nın büyük başkanı olacak olan Hüseyin Sözlü beyefendidir. Ancak, bununla da kalmayıp her ilçede aynı düşünceye sahip aynı fikir etrafında bütünleşmiş beraberce proje üretebilip Adana'ya aynı sevgiyi duyan ama İmamoğlu'nda da sorumluluk üstlenebilecek bir dava arkadaşımız olan Gazi Adamhasan'da İmamoğlu’nun belediye başkan adayı olmuştur.

Birincisi ilçenin adı İmamoğlu. Uşağın adı da Gazi. Adam mı değil mi dediğin zaman da Adamhasan diyorlar. Öyleyse İmamoğlular yıllarca gelip gideriz kalabalıklar toplanır hep beraber ülkemiz için düşünürüz, konuşuruz, el ele veririz ama bir gün olsun İmamoğlu'nun belediyesini vermediniz. Şimdi düşünüyor musunuz? Söz veriyor musunuz? 5 gün öncesinden bunu ilan etmek istiyorum? Allah sizden razı olsun" dedi.

Ülkenin çok değişik bir siyasi iklimde bulunduğunu her an ne olup ne biteceği hakkında doğru dürüst bir bilgi sahibi olamadıklarını ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Hal böyle olunca bu seçimlerin anlamını iyi kavramalıyız. Bu seçimler, Türkiye’nin siyasi geleceğini belirleneceği yeni bir sürece başlangıç teşkil edecektir. O bakımdan bu seçimleri önemsemeliyiz. Bu seçimlerde sandığa gitmeliyiz ve bu seçimlerde aziz vatandaşlarım kullandığımız oyların da sahibi olmalıyız ve bu seçimlerde mutlaka ve mutlaka sandık kurullarında da görevli arkadaşlarımız sorumluluklarını üstlenmelidir. Sandıklardan hileyi kaldıralım. Partimizi başarılı kılacak yere siyasi kültürümüzü yozlaştırmayalım siyaseti ayaklara düşürmeyelim. Eğer siyaset biter veya tükenirse partinin anlamı kalmaz. Türkiye'nin anlamı kalmaz. Şimdi, İmamoğlu ilçe teşkilatımızın görevlendirdiği sandık kurulu üyesi arkadaşlarıma sesleniyorum. Sabah erkenden sandığınızın başına gideceksiniz gelenlere ‘hoş geldiniz’ diyeceksiniz. Hangi parti olursa olsun zaten alayınız birbirini biliyorsunuz. Onun için 'hoş geldin emmi' diyecek hastası varsa koluna girecek hangi sandıkta oy kullanacaksa yardım edeceksiniz.

Yerini bulup yönlendireceksin, oyunu kullan diyeceksiniz. Herkese güler yüz gösterecek herkesi kucaklayacaksınız. Akşama kadar da orada duracaksınız. Sıkıldım şuradan gidip bir çay içeyim diyerek sandıktan ayrılmayacaksınız. Akşam olacak oylar tamamlanmış, sayımlara geçiliyor tutanaklara geçilinceye kadar sandığın üstüne kurt bakışıyla bakacaksınız bozkurt gibi duracaksınız. Hileye çalıntıya fırsat vermeyeceksiniz."
Çarenin sandık olduğunu anlatan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Toplumsal hareket başlarsa çok büyük sıkıntılar ortaya çıkar. Onun için aziz vatandaşlarım buna bir son vermek lazım. Nasıl vereceğiz? Demokrasi içerisinde. Demokrasi içerisinde bu nasıl verilir? Seçimle. En yakın seçim ne zaman? 30 Martta. Öyleyse sandığa gideceğiz 30 Martta Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu aşağı doğru merdiveni ters iner gibi indireceksiniz. Bunu başardığımız zaman 30 Mart’ta iktidar değişikliği olmaz ama iktidarın değişmesinin yol izi ortaya çıkar ve Allah'ın izniyle ya kendileri gider gitmiyorsalarsa millet iradesi olarak denecek ki Recep ağa seni yüzde 51'le getirdik hadi şimdi yüzde 51'le güle güle diyecekler. İktidardan düştüğü gün gideceği yer belli. Yüce divana gidecek Allahın izniyle. Bunların alayının hesabını verecek, vermezse olmaz."

Devlet Bahçeli, partisince düzenlenen açık hava toplantısına katılmak için Adana'nın Kozan ilçesine hareket etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler