YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Regaip Kandili mesajı
Bahçeli'den Regaip Kandili mesajı
01 Mayıs 2014 20:11
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, manevi dirilişe, manevi arınmaya, kardeşliğe ve gerçekçi barış ortamının tesis edilmesine vesile olmasını dileyerek Türk ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutladı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, manevi hayatta ayrıcalıklı bir yer ve önemi bulunan mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın, yeniden ulaşmanın gönül huzurunu yaşadıklarını belirterek "Bu aylar içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsat olduğu kadar, yaşanan onca sıkıntı ve karmaşanın yumuşaması için de değerli bir imkan sunacaktır" görüşünü dile getirdi.

Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

"Üç aylık mübarek dönemin, kanayan, derinleşen ve kangrene dönme emaresi gösteren sosyal, toplumsal ve siyasal yaralarımıza şifa ve umut olması en samimi beklentimdir. Artan şiddet olayların son bulmasını ve bilhassa minicik bedenleri, körpecik yavrularımızı hedef alan vahşet ve cinayet vakalarının derhal, hemen ve acilen bıçak gibi kesilmesini niyaz ediyorum.

Manevi dirilişe, manevi arınmaya, kardeşliğe ve gerçekçi barış ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni dualarımla birlikte kutluyorum. Özellikle bu gece idrak edeceğimiz Kandil'in birliğimize ve beraberliğimize katkı vermesini, Müslümanların yaşadığı sarsıcı ve hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenabıallah'tan diliyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler