YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den önemli ziyaret
Bahçeli'den önemli ziyaret
23 Şubat 2010 11:22
Partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiren Devlet Bahçeli, vatanı ve bayrağı sevenleri 3 hilalin etrafında toplanmaya davet etti. Bahçeli önemli bir adım atacağını da açıkladı, baba ocağından kopanları tekrar MHP'ye davet edeceğini söyledi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiriyor...

Grup toplantısında yine hükümete yüklenen Bahçeli'nin sözlerinin satırbaşları şöyle;

Türkiye 7 yıldır bir yönetim çaresizliği ile yüz yüzedir...

AKP zihniyetinin serseri bir mayın gibi devlet ve toplum hayatımızda yaptığı tahribat her geçen gün şiddetini artırmaktadır.

Bölücü politikaları ülkemizi bir kanser gibi sarmıştır...

AKP iktidarının tahribatından hasar görmeyen hiç bir kurum kalmamıştır...

Büyük umutlarla verilen oylar, babaların işsiz kalan çocukların feryatları, çocukları iş bulamayan anaların göz yaşları, terörist sevinçleri olarak geri gelmektedir...

Bu sonuç, teslimiyeti tercih edenlerin ilk seçime kadar katlanması gereken bir olaydır.

Türkiye'nin bu yükü taşımaya artık tahammülü kalmamıştır. Bıçak artık kemiğe dayanmıştır.

Bu hastalıktan kurtulmak için tek çare seçime gitmektir. Başbakan Erdoğan ne kadar inkar ederse etsin Türkiye seçim ortamına girmiştir.

Milli iradenin şamarı, ar damarı çatlamışların yüzünde mutlaka patlayacaktır.

Seçim gününün giderek yaklaşması AKP zihniyetinin her geçen gün yönetemez hale gelmesi, yaşanan gerilimler, şahit olan hukuki gelişmelerle devlet ve toplumun dengelerini temelinden sarsmıştır.

Ağır sorunlarla boğuşan Türkiye'de yaşanan vahim gelişmeler devlet, toplum ve fertlerde derin endişe ve kuşkuların doğmasına yol açmıştır.

Seçimden kaçılan her gün, MHP'nin tek başına iktidara gelmesini pekiştirmekten başka bir şey değildir.

Adaletin bir gün herkese lazım olacağı akıllardan çıkartılmamalıdır...

Cumhurbaşkanı ve Başbakan dışında birbiriyle uyumlu iş yapan hiçbir makam ve organın kalmamış olması dikkat çekici ve kuşku uyandırıcıdır. Bu gidişatın devamı mümkün değildir.

Kim ne derse desin yaşanan devlet krizidir ve rejim krizini davet etmektedir

MHP önümüzdeki ilk genel seçime kadar önerdiği bu sükunet için elinden geleni yapmaya hazırdır..

- Yaşanan kargaşasının bir nedeni de yoğun bir karalama ve karartma kampanyasının medya üzerinden yapılıyor olmasıdır. Yaşanılan sorun alanlarıyla ilgili bilgi belge veya delili olan varsa doğrudan ilgili adli makamlara iletmek durumundadır. Medyada yer alan hukuki delillerin, menşei ve servis edilme nedenleri hukuk tarafından sorgulanmalıdır.

- Devlet zirvesi düzenlenmelidir. Bu toplantıdan sağlam güvenceleri içerek bir mutabakat ve iade beyanı kamuoyuna açıklanmalıdır. Bu konuda sorumlu herkes vebal altındadır.

- Adaletin tecellisinde sonuç kadar önemli olan sonuç, hukuki sürecin vicdanlarda kabul görmesidir. Suçluyu ararken, masum insanlardan uzak durulması ve konunun süratle ele alınmasıdır.

-  Az önce çizmeye çalıştığım Türkiye haritası ortadadır. Saklamak örtmek artık mümkün değildir.

- MHP'nin anayasa ve anayasa değişikliğiyle ilgili görüşleri geçmişte yayımlanmıştır. Partimiz değişen topluma cevap verecek anayasa ihtiyacının doğal olduğunu, insan hakları hukukun üstünlüğü nezdinde, yararlar bulunduğunun ancak bu sözleşmeyi yaparken milletimizin birlik ve bütünlüğünden fedakarlık yapamayacağımızı ilan etmiştir.

- Bize göre cumhuriyet demokrasi ve milletin devamı birbirlerinin alternatifi olan kıymetler değildir. birini yükseltirken diğerini zayıflatmak gibi sakat bir anlayışın çağrılarına cevap vermemiz mümkün olmayacaktır.

Bu yaşanları saklamak gizlemek örtmek mümkün değildir...

YENİ ANAYASAYA İHTİYAÇ VAR

Partimiz değişen toplum acevap verecek anayasalara ihtiyacın doğal olduğunu, bunda yayrar olduğunu. Ancak bu sözleşmeyi yaparken toplumun değerlerinden vazgeçilemeceğini daha öncede söylemiştir...

Demokrasi, cumhuriyet gibi değerlerden birini gözardı etmek, birini önemsememek gibi sakat bir durum oluşmamalıdır...

Siyasi normalle süreci başlatılmadan, bugünkü siyasi tablo değişmeden yeni bir anayasanın hazırlanması mümkün değildir..

Bu itibarla TCK'da Türklüğün anımını değiştimeye çalışırlen, üniverstelerde başörtüsü yasağını kaldıran imzaladıkları metinleri inkar eden, faşit ırkçı gibi iftiralarda bulunan, teröriste tören düzenlenirken, şehide kelle, teröriste sayın diyen bir zihniyetle işbirliği yapmamız mümkün değildir...

Yargı konusu

Partimiz her zaman olduğu gibi gelişmelerin netleşmesini bellmiş yanlış bir yorum yapmaktan kaçınmıştır. Gerçeklerin bir an önce ortaya çıkmasını talep ediyoruz.  Açıklamamızın kamuoyuna taşınmasıdan sonra olumlu ve olumsuz düşünceler ortaya çıkmıştır. Bu demokratik ortamın doğal sonucudur. Ne var ki yaptığımız açıklamının ardından partimizi direk hedef alarak yayınladığı karşıt görüşlere tek tek cevap verece değiliz. Sadece bizim bozulmuş bir zihniyetin arkasında durma gibi bir durumumuz yoktur.

"BİZ STATÜKOCUYUZ"

Bize statükocu diyenler, eğer şehide sahip çıkmaksa, gaziye saygı göstermekse evet biz statükocuyuz...

İÇ HUZUR KALMAMIŞTIR

Huzursuzluk her tarafı sarmıştır. Millitemizin huzur ve refahı şimdiye kadar hiç olmadığı kadar bozulmuştur. İlktidar her türlü rezilliği sergilemiştir... Başbakan aşağlanmadık hiç bir değer bırakmamıştır. İktidar 1000 yıllık kardeşliği tartışmaya açmıştır... Türkiye'nin milli ve manevi değerleri sosyal gerilim hattına dönüştürülmüştür. İç huzur yara almıştır.

İçinde millet ve vatan sevgisi olanların birleşmekten başka yolu kalamaıştır. İçinde vatan ülke sevgisi olan herkesi 3 hilalin etrafına davet ediyorum.

Bu anlamda ilk adımı atıyorum ve bu ilk adımı sizlere açıklıyorum. Önümüzdeki günlerde Aydınlık Türkiye Partisi'ne bir ziyaret düzenleyeceğim baba ocağından ayrı düşmüş kardeşlerimi tekrar aramıza davet edeceğim...

 

 

 


 

Tabiki kazın bacağı böyle olmayacak..
 // Tuğrul Karakurum
Şamarcı olan sayın başbakan ve onun bilakis kurmayları dır.. İsim verecek olursak başta Bülent Arınç gelir heralde.. Yada bekir bozdağ mı desem hangisini saysam? Diyarbakır belediye başkanına gösterilen nezaket bu ülkede şehit yakınlarına ve gazilerimize gösterilmiyor.. Şehitlere kelle dediği için sayın başbakan mahkemece suçlu bulunmadı mı ? Daha büyük ispata gerek varmı???...
23 Şubat 2010 21:23
ÇAMUR VE KARALAMA SİYASETİ YİNE HORTLADI !
 // BATUHAN
Sn.Bahçeli artık demogoji siyaseti yapmasanız yaşınızda bir hayli ilerledi yediğiniz maaşın hürmetine doğruları söyleseniz.Millet olarak bütünleşipte düşman sevindirmesek olmazmı ?Kim şamarcı(kavgacı),kim şehid istismarcısı(parmakçı),kim gaziye saygısız,kim bölücü(türkçülük,kürtçülük)bu milletgördü gerçekçi olun.Şimdi iş kaçanları toplamayamı kaldı işin çok zor.Muhalefette kaldığınız günler sizin için bayramdır,müjde açılım sizi tem...
23 Şubat 2010 12:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler