YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den muhaliflere sert tepki: 'Paralele kölelik yaptılar'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içerisindeki muhaliflere tepki göstererek, Türkiye ve dünya meseleleri hakkında hiçbir vizyon gösteremeden, oynanan oyuna gönüllü şekilde figüran oldular. Paralele uyduluk ve kölelik yaptılar.
Bahçeli'den muhaliflere sert tepki: 'Paralele kölelik yaptılar'
12 Haziran 2016 / 23:54 Güncelleme: 12 Haziran 2016 / 23:55

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katıldı. Ataköy Sheraton Otel’de verilen iftar yemeğine çok sayıda parti üyesi katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, parti içerisindeki muhalif kesime yönelik eleştirilerini sıraladı. 

Bahçeli, “Türkiye’nin en hassas döneminde, PKK’nın şehirlerimize konuşlandığı, canlı bombaların ölüm ve nefret saçtığı bir zaman aralığında MHP’nin susturulması ve içine hapsedilmesi konusunda tembihlenmiş zevat gün geçtikçe daha da hareketlendi. Değişim düdüğü çalındı. 

Böyle gitmeyeceği söylendi. İktidar olmadığımız, olamayacağımız hayasızca dillendirildi. Sonuçta, 15 Ocak 2016 tarihinde, şahsımın hastanede olduğu bir dönemde, toplanan 543 imza partimize getirildi. 

Ne var ki, 10 Ocak 2016 tarihinde, Olağan Büyük Kurultayımızın 18 Mart 2018 tarihinde yapılacağı Merkez Yönetim Kurulu kararıyla belirlenmiş ve duyurulmuştu” sözleriyle muhalif kanadı eleştirdi.

“PARALELE UYDULUK VE KÖLELİK YAPTILAR”

Devlet Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“MHP’nin nefes borusunu kesmek, manevra alanını daraltmak, tarihi yürüyüşünü sekteye uğratmak için emir almış kişiler 15 Ocak 2016’da Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’ne müracaat ettiler. 

Ve MHP, 12 Eylül sonrası ilk kez mahkeme kapılarına düşürüldü. Rezilliğin dibine inenler hiçbir nedamet duymadan, Türkiye ve dünya meseleleri hakkında hiçbir vizyon gösteremeden, yalnızca değişim olsun kisvesiyle oynanan oyuna gönüllü şekilde figüran oldular. Paralele uyduluk ve kölelik yaptılar.”

BAHÇELİ, BİR KEZ DAHA 10 TEMMUZ'U İŞARET ETTİ

Parti içerisinde yaşanan Olağanüstü Büyük Kurultay tarihine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, bir kez daha 10 Temmuz’u işaret etti. 

Bahçeli, “Genel Başkan olarak parti Tüzüğümüzün bana verdiği yetkiye dayanarak ve gerek gördüğüm haller nedeniyle Olağanüstü Büyük Kurultay tarihini 10 Temmuz 2016 olarak belirledim. 

Buna karşılık 19 Haziran dayatması, kaos seviciliktir. 19 Haziran yanan ateşe benzin dökmektir. 

Ve Milliyetçi Hareket Partisi 19 Haziran’a katılmayacaktır. Ben katılmayacağıma, ilgili arkadaşlarımın 19 Haziran’da seçilmiş salonda bulunmayacağına göre bahsi geçen korsan kurultay nasıl yapılacaktır? Yapılırsa geçersiz ve kanunsuz olmayacak mıdır?” diye konuştu. 

 // Oguz
Dayan Bahceli pensilvanya 'nin eline birakma partiyi, ülke meselesi oldugunda hep hükümetin yaninda oldun cok dogru yaptin ama pensilvanya pesinde malesef....
13 Haziran 2016 14:14
KEFERE-İ FECERE'YE ➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
KUYRUK SALLAYARAK BU DEDİKLERİNİZİ YAPANLAR, DİLERİZ O EFENDİLERİNİN FENDİYLE ARADlKLARl BELÂLARlNl BULURLAR İNŞAALLAH.....
13 Haziran 2016 Pazartesi 04:57
ulkuculere selamımdır, iki konuda iş size duşecek,hata etmeyin.
 // hursit dilaver
MHP dikkat etsin. 2-3 ay içinde suriye nedeni ile çıkabilecek bir savaş sırasında ulkucu gençlerin tarafının belli olması için paralelin amerikan ve PKK destekli stratejisine destek babında dizayn yapılmakta.sevgili ulkuculer bu oyuna duşmemeli.yarın akdenize çıkmak için hataya saldıran ABD ve PKK için içerde birbirimize duşerek BU PLANA DESTEK OLMAYIN.SONRA DA BİZ NE YAPTIK DEMEYİN.AYRICA.KIRIKKALE SİLAH FABR. DAKİ MASONİK KADROLARA DİKKAT.orayı takip edin ey ulkuculer.dedikodular var....
13 Haziran 2016 Pazartesi 00:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler