YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den muhaliflere hodri meydan
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongre talepleri doğrultusunda ittifak hazırlıkları yapan muhaliflere karşı kritik bir hamlede bulundu.
Bahçeli'den muhaliflere hodri meydan
15 Kasım 2015 / 18:43 Güncelleme: 15 Kasım 2015 / 18:49

MHP Merkez Yürütme Kurulu’nda Tuğrul Türkeş’ten boşalan koltuğa, olası genel başkan adayları arasında adı geçen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ getirildi.

MUHALİFLERE DARBE

Bahçeli başkanlığında toplanan MHP Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK), başkanlık divanındaki 2 boş koltuk için seçim yapıldı. Başbakan Davutoğlu’nun seçim kabinesi daveti üzerine önce daveti reddeden, ardından da MHP yönetiminden istifa eden Ahmet Kenan Tanrıkulu bu göreve yeniden getirilirken, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ da Tuğrul Türkeş’ten boşalan koltuğa getirildi.

"MHP'SİZ MECLİS"

Toplantıda konuşan Bahçeli’nin, “57. hükümet döneminde Ecevit’siz ve MHP’siz hükümet kurma çabaları olduğunu” hatırlatarak, “O gün tezgâhlanan oyunun bir benzeri, bugün bize yapılmak isteniyor” dediği öğrenildi. “MHP’siz bir Meclis arzu edildiğini” öne süren Bahçeli’nin, “Seçimde milli irade üzerindeki operasyon başarıya ulaştı. Seçimin hemen ardından Sinan Ogan’ın MHP üyeliğinin iade edilmesi, oyunların bir göstergesi” dediği belirtildi. CHP’de de muhaliflerin olağanüstü kongre istemesine dikkat çeken Bahçeli, bu girişimlerin iyi niyetli olmadığını savundu. Bahçeli, “Beni buraya ülkücü hareket getirdi. Ancak ülkücü hareket götürebilir. Onun dışındaki iradelere boyun eğmem” dedi.

"YETTİ GARİ, BIRAKSIN ARTIK"

MHP’li seçmenler, Ankara’da bir fuarda, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’a seçim sonuçlarından dolayı üzüntülerini ve tepkilerini dile getirdi. Bir vatandaş “Seçimden sonra 3 gece uyuyamadım” derken, bir başka vatandaş da “Yetti gari, Bahçeli’ye söyleyin, gençlere bıraksın o koltuğu” diye tepki gösterdi. Vural, vatandaşların eleştirileri üzerine, “Asıl ülkeyi yöneteni değiştirmemiz lazım. MHP köklü partidir, bugünleri aşarız” karşılığını verdi.

hala ak part laf atıyor
 // gül argu
oktay vural memleketi yönetenler halkın oyları ile gelirken senin partin nal topladı seninde faın var ağzı bozuk konuşmalarınla ...
15 Kasım 2015 Pazar 23:39
İçi boş sözler
 // Vatansever
Parti içinden çıkan muhalefeti, alperenleri, seçimlerde oy kaybı yaşatan seçmeni ülkücü saymıyor her halde. Babasının koltuğu gibi yapışmış...
15 Kasım 2015 20:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler