YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den muhabirin o sorusuna çok sert cevap
MHP Lideri Devlet Bahçeli bir muhabirin 'Delegenin değişim talebi' sorusuna sert yanıt verdi. Bahçeli, "Çöreklenmiş 30 yıldır zehir saçan basın mensupları var, köşe yazarları var bunlara hiçbir değişim talebi olmuyor mu?" diye konuştu.
Bahçeli'den muhabirin o sorusuna çok sert cevap
28 Haziran 2016 / 11:00 Güncelleme: 28 Haziran 2016 / 11:38

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bahçeli bir basın mensubunun 'Delegenin değişim talebi' sorusuna sert yanıt verdi. Bahçeli "Peki milletin değişim talebini basın olarak siz neden karşılamıyorsunuz. Çöreklenmiş 30 yıldır zehir saçan basın mensupları var, köşe yazarları var bunlara hiçbir değişim talebi olmuyor mu?" diye konuştu.

Oktay Vural'ın grup başkanvekilliğinden ayrIlmasını değerlendiren Devlet Bahçeli, "Kendisi gerekli açıklamayı yapmıştır, görevini sonlandırmıştır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

Ülkelerin ekonomik ve siyasi gücü de dış politikanın işleyişinde önemli bir etkendir. Dış politikanın hedefi, ülkenin güvenlik, siyasi, ekonomik ve kültürel çıkarlarının savunulması ve gelişmesidir. Sorunun çözümünde iki ülkenin kazançlı çıkması, uluslararası ilişkilerin akışına uygun değildir. İki tarafın da kazanması dengeye bağlıdır ama bu kolay değildir. 

"ONE MİNUTE ŞOVU BİTMİŞTİR"

AKP 2009'dan beri İsrail ile sürtüşmektedir. İsrail'e söylenmedik söz kalmamıştır. Ancak Başbakan'ın yaptığı açıklamayla yeni bir evreye girildiği söylenmiştir. Böylece 2009 yılının ocak ayında Davos'ta başlayan one minute şovu bitmiştir.

"ERDOĞAN İSRAİL'İ TERÖR DEVLETİ OLARAK SUÇLAMIŞTI"

Mavi Marmara saldırısından sonra Türkiye-İsrail ilişkileri kopmuştur. Cumhurbaşkanı, İsrail'i terör devleti olarak suçlamıştı. İsrail'in barbarlıkta Hitleri geçtiğini söylemişti. Bu ülkeden hiçbir zaman iyi niyet beklenmemesini söylüyordu. Mavi Marmara gemisine saldırı savaş sebebiydi. 'Ben bu görevde bulunduğum sürece İsrail ile olumlu bir şeyi düşünemem. Zulüm bitmeden iyi bir şey düşünemem' demiştir. Demek ki zulüm bitmiştir. Meğerse hükümet İsrail ile gizli gizli buluşup anlaşmanın yollarını arıyormuş. Maden kucaklaşılacaktı bunca hakarete ne gerek vardı? Keskin çarkı nasıl izah edeceğiz? Teröristlerde onur ve gurur arayanlar dış politikada inandırıcılık bırakmamıştır. İsrail husumetini birden bire unutmak, bir defa millete saygısızlık değil midir?

"AKP HANGİ İSRAİL İLE ANLAŞMIŞTIR?"

AKP hangi İsrail ile anlaşmıştır? AKP hükümeti, özür, tazminat ve ambargo şartı ileri sürmüştü. Ancak ambargonun kalkmayacağı itiraf edilmiştir. Bu anlaşmanın neresi zaferdir? 

MHP, İsrail ile ilişkilerin iyileşmesinden rahatsız değildir. Bizim söylediğimiz karşılıklı çıkarlardır. Aziz milletimizden özür dilenmesi veya pişmanlık emareleri gösterilmesidir. 

PUTİN'E GÖNDERİLEN MEKTUP

Sayın Cumhurbaşkanı Rusya'ya mektup göndermiş, her şeyi yapacağının garantisini vermiştir. Üzüntü duyduğunu açıklamıştır. İlişkilerin canlanması olumludur. Dışpolitikada sabır şarttır. Günü birlik hamasi sözlerin faturası herkese çıkacaktır. Hükümet dikkatli, uyanık ve milli şuurlara bağlılıkla hareket etmelidir. Vizyon odaklı bir dış politika izlediğini, ortaklığı aranan bir aktör haline geldiğini iddia eden AKP tarihi bir vebal altındadır. 

MHP'DE YAŞANANLAR

Parti olarak aylardır tartışmaların odağındayız. MHP'yi tesirsiz hale getirmek için pis bir oyun sergilenmektedir. Bunların fıtratı bozuktur. Bunlar her kılığa giren kurnazlıktadır. Amaç MHP'nin bileğini bükmek Meclis ve siyasetten tasfiye etmektir. Biz bu oyunu önceden gördük. Biz bu oyunun figüranlarını gördük. 

MHP şehitlerimizin yadigarıdır. Şirret hesaplarla önü kesilemeyecektir. MHP peşkeş çekilemeyecek, teslim edilmeyecektir. Partimizi içine alan hukuki süreçler sürekli farklılaşmaktadır. 24 Haziran'da Ankara 3. Asliye Hukuk mahkemesi 19 Haziran'daki korsan kurultay kararları için ihtiyadi tedbir kararı verilmiştir. Çoktan liberalliğe kalem kırmışlar ile cahil köşe yazarlarının bu kararı hazmedemediği görülmektedir. Bunların alayı MHP'nin düşüşünü ister. Hayatları buna şahit olamayacak medya simsarlarıdır. Bunların bastığı yerde ot bitmez, bereket kalmaz. Yalan bunların mesleğidir. Ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu davayı yolundan döndüremeyeceklerdir. 

"10 TEMMUZ'DAKİ KURULTAYIMIZ ŞİMDİLİK İMKANSIZDIR"

Dün de mahkeme 10 Temmuz'da planladığımız kurultayımızda seçim yapılamayacağına hükmetmiştir. Hukuken 10 Temmuz'da genel başkan ve genel merkez organlarının seçimi şu anda mümkün değildir. Tüzük değişikliği konusunda tedbir kararı bulunduğundan usul ve esas açısında doğru değildir. Yargısal süreçler 10 Temmuz'daki büyük kurultayımızı imkansız kılmaktadır. Bundan sonraki yol haritamızı milletimizle anında paylaşacağız. Kendilerini mutlu eden yargı kararlarını alkışlayanların, traji komik hallerini herkes görmektedir. Bir avuç kendini bilmezlerin iftira yağmurunu esefle takip edip, not alıyoruz. Bu şahısların bize akıl vermeye kalkışması beyhude bir çırpınıştır."

İŞİNE BAK
 // DADAŞ
Sayın Bahçeli Parti İçerisinde Hala Seni Destekler Konumdayım Ancak Memleket Meselelerinde Maalesef Hiçbir Öngörün ve Öngörünüz Tutmuyor Ama Tutuyormuş Gibi Hem Partililerinizi Hemde Diğer Görüşten İnsanları İllizyonist Bir Çeviklikle Kandırıyorsunuz. Kılıçdaroğlu Hariç Ali Okulu Mezunları Bile Bilirki Ülkelerarasındaki Dostluklar Ülke Menfaatleriyle Paralel Gider Hiçbir Ülke İla Nihayet Düşmanda Değildir Dostta Değildir Bir Bunu Anlayabilseniz Sorun Çözülecek Ama Anlamıyorsunuz ve Anlatmıyorsun...
28 Haziran 2016 Salı 14:13
 // Yasin
Bahceli sen kendi icinebak partin dağılıyor türkiyenin nasıl işine gelirse öyle olur...
28 Haziran 2016 11:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler