YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Mısır katliamı açıklaması
Bahçeli'den Mısır katliamı açıklaması
24 Kasım 2017 20:40
Mısır'ın Ariş kentinde camiye düzenlenen saldırıya bir tepki de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. Twitter'dan açıklama yapan Bahçeli, "Bu hunhar terör eylemi vahşettir, vandallıktır, vicdansızlıktır. " dedi

Mısır'ın Kuzey Sina eyaletine bağlı Ariş kentinde bir cami yakınında düzenlenen saldırıda son gelen bilgilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 235'e yükseldi. Alçak saldırıya bir tepki de MHP Lideri'nden geldi.

"BU TERÖR EYLEMİ VAHŞETTİR, VANDALLIKTIR"

Bahçeli twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Mısır’ın El Ariş kentinin batısında bulunan bir camiye alçakça düzenlenen terör saldırısında en az 235 insan hayatını kaybetmiş, 120’ye yakın insan da yaralanmıştır.

Bu hunhar terör eylemi vahşettir, vandallıktır, vicdansızlıktır. Lanetlemek ise insanım diyen herkesin görevidir. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, dost ve kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Yaralılara da şifa niyaz ediyorum.

Camiye saldırı ne demektir? Masum canlara kast etmenin nasıl bir bahanesi olabilecektir? Gerçekte camiye yapılan saldırı tüm Müslümanlara yapılmıştır. Cinayetler nereye kadar sürecek, İslam’ın kanı ne zamana kadar akacaktır?

TERÖRİZME KARŞI NİYE SUSPUSLAR?

Hayatının bir dönemini Mısır’da geçirmiş olan merhum vatan şairimiz Mehmet Akif diyor ki: “Şehamet dini, gayret dini, ancak Müslümanlıktır. Hakiki Müslümanlık en büyük kahramanlıktır.” Peki kahramanlar nerede, kahramanlık ne durumdadır? Cevap ise korkutucu ve kaygı vericidir!

Taht ve taç kavgalarının esiri olmuş şeyhler, sultanlar, krallar, emirler ne yapıyor, neyle oyalanıyorlar? İnsanlık vicdanı nerededir? Küresel adalet, özgürlük, demokrasi ve insan hakları savunucuları terörizme karşı niye suspus duruyorlar?

Yine diyor ki Akif: “Şarka bakmaz garbı bilmez, edepten yok payesi bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi.” Kızarmayan yüzleriyle, yaşarmayan gözleriyle Müslümanların ölümünü seyredenler iki cihanda da suçlu ve sorumludurlar.

Merhum şairimiz Arif Nihat Asya, aslında teşhisi on yıllar önce koymuş ve demişti ki: “Ebu Leheb öldü diyorlar; Ebu Leheb ölmedi Ya Muhammed! Ebu Cehil kıt’alar dolaşıyor.”

Müslümanlar kan ağlıyor, Müslümanların canından,malından,varlığından geçinen İblis yanaşmaları hıyanetten hıyanete çağ atlıyor.Ne acı değil mi? Camilere saldırılıyor;dinimize operasyon yapılıyor,beyzadeler mışıl mışıl uyuyor,yan gelip keyif sürüyor.Asıl kokuşma,çürüme bu değil mi?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler