21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,939
 • BIST94.552
 • Dolar4,7378
 • Euro5,4908
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2357
 • İstanbul24 °C
 • Ankara21 °C
 • İzmir25 °C
 • Konya18 °C
 • Adana24 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır24 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli20 °C
 • Şanlıurfa27 °C
 • Gaziantep21 °C
 • İçel26 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den kurultay tepkisi: Kendileri çalıp kendileri oynadılar!
MHP Lideri Bahçeli, muhaliflerin geçtiğimiz pazar günü yaptığı tüzük kurultayını sert sözlerle eleştirdi: ''Kendileri çalıp kendileri oynadılar. Vay zavallılar vay bu kadar mı küçüldünüz, bu kadar mı şuur kaybına uğradınız?''
Bahçeli'den kurultay tepkisi: Kendileri çalıp kendileri oynadılar!
21 Haziran 2016 / 11:27 Güncelleme: 21 Haziran 2016 / 11:35

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Hükümetin dış politikasını eleştiren MHP Lideri Bahçeli, ''Türkiye'nin dış politikasında pek çok açmazı vardır. Değerli yalnızlıktan bile medet umulmuştur'' dedi.

Devlet Bahçeli'nin gündeminde geçtiğimiz pazar günü muhalifler tarafından yapılan tüzük kurultayı da vardı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI

''Türkiye'nin dış politikasında pek çok açmazı vardır. Yıllardan beri dış politikamız maceracı bir şekilde ele alınmıştır. Değerli yalnızlıktan bile medet umulmuştur. Türkiye Ortadoğu'ya model olacaktı değişim dalgasını biz yönetecektik dünya Türkiye'yi hayranlıkla konuşacaktık. Bu yüksek gayelerin hepsi hayal ve yalan oldu. AKP hükümetleri dış politikayı eritmiştir. 3 tarafımız denizlerle 4 tarafımız düşmanlarla çevrilmiştir. Tüm komşularımızla aramız bozulmuştur.

Başbakan Yıldırım birdenbire dostları artırmaktan bahseder oldu. Başbakan Yıldırım 'Dostlarımızı çoğaltacağız' derken Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kendimizden başka dostumuz yok' demektedir. Başbakan'ın sözlerine göre AKP'nin dış politikadaki tutumu değişecektir ve bu olumludur.

RUSYA İLE UÇAK KRİZİ

24 Kasım 2015'ten bugüne geçen 7 aylık sürede Türkiye ile Rusya arasında gerilimler yaşanmıştır. Haklı olarak düşürülen Rus uçağı ilişkileri donma noktasına getirmiştir. Cumhurbaşkanı'nın Putin'e yazdığı mektup iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesi için atılan olumlu bir adımdır.

AB İLE SIĞINMACI ANLAŞMASI

1 Haziran'dan itibaren vize muafiyeti olacaktı. Türkiye, Avrupa'nın sınır bekçisi olarak görülmüş hükümet de buna razı olmuştu. Avrupa Birliği istediğini almıştır verdiği sözleri çiğnemiştir.

''HDP EŞBAŞKANI ARTIK ÇOK OLMUŞTUR''

AB Parlamentosu'na asılmış YPG flamalarının altında poz veren terörün yanında sırıta sırıta saf tutan bu tavırlarıyla Türk milletine alçakça meydan okuyan HDP Eşbaşkanı artık çok olmuştur. Biz bu siyasi teröristlerin sırtlarını YPG'ye PYD'ye dayandığını biliyorduk da Kandil'in AB şubesiyle bu denli haşır neşir olduklarını delilleriyle yeni gördük. Bu ne küstahlıktır ne hayasızlıktır?

MHP'DE KURULTAY TARTIŞMASI

MHP yerlidir, millidir. Bizi başkalarından ayıran en temel fark buralarda aranmalıdır. Biz Türk milletinin gönüllü neferleriyiz. Bu nedenle ülkücüyüz. Şunu da biliriz ki MHP imanlı ve ihlaslı kadrolarıyla hiçbir oyuna gelmez hiçbir operasyona boyun eğmez. Türkiye'nin yanında zalimlerin karşısındayız.

''KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNADILAR''

Değişim korosu 15 Mayıs'ta tarlaya doluşmuştu. Malum isimler geçtiğimiz pazar günü bir ilki gerçekleştirdiler kendileri çalıp kendileri oynadılar. Sözüm ona parti tüzüğümüzde 13 maddelik değişiklik yaptılar.

''VAY ZAVALLILAR VAR''

Vay zavallılar vay bu kadar mı küçüldünüz, bu kadar mı şuur kaybına uğradınız? 13 maddeyi hangi ara değiştirdiniz? Bu aklı size hangi satılmış hangi MHP düşmanı verdi?

''TURİST ÖMER OLSA HIZINA YETİŞEMEZDİ''

Turist Ömer olsa hızına yetişemezdi. Korsan kurultaya kim katıldı neye onay verdi belli olmadan bir baktık ki olan olmuş tüzüğün 13 maddesi değişivermiş. Ankara 13. Noter 650 delegenin salonda hazır bulunduğunu açıklamıştır. Karar yeter sayısı ile toplantı yeter sayısını karıştıran bir kaç densize bu partiyi teslim edeceğimiz mi salınmaktadır?

''PENSİLVANYA'NIN OYUNLARINA KANMAYINIZ''

10 Temmuz'daki kurultayı sözde seçilmiş divan yapacakmış biz de misafir olarak katılacakmışız. Türk siyasetinde böyle bir kepazelik ne görülmüş ne de duyulmuştur. Temiz duygularla Ankara'ya gelen delege kardeşlerim oyunu görün. Ne istiyorsanız bunları kendi aile içimizde çözeriz. Dava hukuku çerçevesinde hallederiz. Pensilvanya'nın oyunlarına kanmayınız. Paralel işbirlikçisi maskeli siyaset bezirganlarına aldanmayınız.''

''SÜRPRİZLERİMİZ OLUR BEKLEYİN BİRAZ''

Bahçeli, grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MHP Lideri, gazetecilerin, muhalifler tarafından hafta sonu yapılan kurultayda alınan tüzük değişikliği kararı karşısında ne yapılacağına yönelik sorusuna "Sürprizlerimiz olur bekleyin biraz" yanıtını verdi.

''ERTESİ GÜN KAHRAMAN YAPARSINIZ''

Bahçeli, kurultaya katılan isimlerle ilgili ihraç kararı alınıp alınmayacağına yönelik soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Tabii medyanın bu yüksek desteği, kongrelerin karambolde yapıldığı şeyde bir ihraç talebiyle birisini göndersek ertesi gün onu kahraman yaparsınız, milletin başına bela yaparsınız. O aklımda duruyor, gereği ne zaman olursa o zaman yapılacaktır.''

ONLAR ŞUUR KAYBlNA ➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
UĞRAYARAK DEĞİL, BEYİNLERİ PENSİLVANYA TÜSSÜSÜNÜN ETKİSİYLE TAVANA VURARAK OYNATlP OYNAMlŞLAR SAYlN BAŞKAN...
21 Haziran 2016 Salı 15:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler