YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli’den "Kürtçe" tepkisi
Bahçeli’den "Kürtçe" tepkisi
27 Ocak 2015 12:56
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun “Vakit bulursak güzel Kürtçemizi de güzel Türkçemiz kadar öğrenmek istiyorum” sözlerine ateş püskürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kürtçeyle ilgili sözlerini eleştirerek "Bizim kimsenin ana dilinde gözümüz yoktur, buna yönelik söyleyecek bir sözümüz de olmayacaktır. Kim olursa olsun anasının diliyle duyacak, onunla konuşacaktır. Bu herkesin en tabii insan hakkıdır. Buna hürmet ve riayet ederiz” dedi.

Bahçeli, Davutoğlu’nun Diyarbakır ve Batman kongrelerinde yaptığı konuşmaları sert bir dille eleştirerek, “Davutoğlu’nun, Türkçe’yle Kürtçe’yi iki eşit kefeye koyması, bunu da süsleyip püslemesi nadir görülecek bir ruhsuzluk ender rastlanacak yozlaşma halidir. Davutoğlu’nun Kobani’yi selamlaması; PKK-PYD’ye verilmiş bir selam, sıcacık bir merhabadır. Ha Kandil’i selamlamak, ha Kobani’yi selamlamak, aralarında hiçbir fark yoktur. Kaldı ki Kobani’de sadece teröristler vardır” diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin bir çok tarım ürününü ithal ettiğini dile getirdi.

2002 yılına göre bugün ithalat miktarlarına bakıldığında, buğdayın 3.1 kat, arpanın 11.7 kat, kuru fasulyenin 1.5 kat, kırmızı mercimeğin bin 234 kat, nohutun 834 kat, şekerin 13 kat, ayçiçeğin ise 6.7 kat artış gösterdiğini ifade eden Bahçeli, “Öyle ki saman bile ithal edilmiştir. Canlı hayvan ve et ithalatıyla hayvancılık dibe vurmuştur. Şiddetli soğuk ve yağışlardan dolayı Doğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere birçok yöremizde hayvanlar açlıkla yüz yüzedir. Bu itibarla hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız sorun yumağının içindedir.

Yem bitkileri parası ya ödenememekte, ya da ödenenler bir işe yaramamaktadır. Aşırı kar yağışı ve don vakası nedeniyle; Aydın, Muğla, Antalya, Sakarya, Manisa, Edirne ve daha birçok ilimizde çiftçilerimiz endişe verici zararlarla karşılaşmışlardır. 2090 Sayılı Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yapılacak Yardımlar Hakkındaki Kanunun henüz bir faydası dokunmamış, kanayan yaralara deva olamamıştır. Mahsulü tarlada kalmış, umutları afetlerle kaybolmuş çiftçilerimize binbir zorluk çıkarılmakta, zarar ve ziyanları karşılanmamaktadır. Bu adaletli bir durum değildir ve mutlaka düzeltilmelidir” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler