YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Kışanak'a sert cevap: Saçmalık!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak’ın petrolden pay istemesiyle ilgili açıklamasına cevap vererek, bunun bir saçmalık olduğunu söyledi.
Bahçeli'den Kışanak'a sert cevap: Saçmalık!
15 Nisan 2014 / 18:13 Güncelleme: 15 Nisan 2014 / 18:19

MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak’ın petrolden pay istemesine yönelik açıklamalarının sorulması üzerine Bahçeli, bu soruya cevap vermenin bile lüzumsuz olduğunu söyleyerek, “Bu bir saçmalıktır. Bugüne kadar elde ettiklerini inkar etmemeleri gerekir" dedi.

Bahçeli, TBMM çatısı altında Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının ardından Meclis’te alınan güvenlik önlemlerinin sorulması üzerine, “Bunun çok abartıldığı kanaatindeyim. Milliyetçi Hareket Partisi'nin güvenlik sorunu yoktur. Kendi güvenliğimizi kendimiz sağlarız her zaman. TBMM'nin değerli mensuplarını, personelini de aşırı derecede yormanın da bir manası yoktur. ‘TBMM'de güvenlik zafiyeti var’ demek, TBMM'nin bütününde bir zafiyet var demektir. Böyle şey düşünülemez" diye konuştu.

17 Aralık’ta gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve kendisi hakkında “Şarlatan” ifadesi nedeniyle tazminat davası açan Rıza Sarraf için bugünkü grup toplantısında aynı kelimeyi kullandığı hatırlatılan Bahçeli, “O hayırlı bir iştir. Şarlatan sözüne devam edeceğiz. Eğer bir yargı başlarsa 17 Aralık'a kadar iner o yargı. Engellenmekte olan yargıyı böylece başlatmış oluruz" ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler