YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na cevap
MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Muhalefet partilerinin birbirini eleştirmesini doğru bulmuyorum" sözlerine cevap verdi...
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na cevap
29 Ocak 2011 / 16:02 Güncelleme: 29 Ocak 2011 / 16:02

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli muhalefetin birbirini eleştirmemesi gibi bir yaklaşımın demokratik kültürün gelişimini kısıtlayacağını söyledi.

Partisinin Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlediği ''Akademisyenler Çalıştayı''na katılan Bahçeli, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''İki muhalefet partisinin birbirini eleştirmesini şık bulmuyorum'' dediğini belirterek, bu konudaki değerlendirmesini sorması üzerine Bahçeli, ''Siyasi kurumların birbirlerini değerlendirme açısından iktidar-muhalefet olarak ayırıp, muhalefetin birbirini eleştirmeme gibi bir yorum demokratik kültürün gelişimini kısırlaştırır. O bakımdan bu yoruma katılmak mümkün değil'' dedi.

CHP'nin uygulamakta olduğu politikalarla ilgili MHP olarak değerlendirmelerde bulunduklarını vurgulayan Bahçeli, bu partinin genel başkan yardımcılarından birinin ''Hakikatler Komisyonu'' kurulmasına yönelik teklifini eleştirdiklerini söyledi. Bahçeli, ''MHP'nin terörist başını eleştirirken, o fikirleri savunan herkesi de eleştirme hakkını kendinde görmesi lazım'' diye konuştu. 
 
 İKTİDAR VE MUHALEFETE 'NALINCI KESERİ' BENZETMESİ

 
Hem iktidar hem de muhalefetin MHP'nin oy oranına yönelik çeşitli rakamlar telaffuz ettiklerinin belirtilmesi üzerine Bahçeli, bu partilerin anlaşma içinde oldukları kamuoyu araştırma kuruluşlarının bilgilerine, raporlarına göre değerlendirmede bulunduklarını vurguladı. Bağımsız ve bağlantısız bir kamuoyu araştırma kuruluşu olmadığını savunan Bahçeli, şunları söyledi:

''İktidar ve ana muhalefet partisinin dolaylı olarak anlaşma içinde olduğu kamuoyu araştırmaları var. Bunlar her ay bir değerlendirme ortaya koyuyorlar. Nalıncı keseri gibi oyları hep kendilerine veriyorlar. Bu oyları nereden alacaklar. Alacakları bir tek yer var. O da MHP'den alma gayreti içerisine giriyorlar. 5,5 ay sonra bütün gerçek ortaya çıkacak.'' (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler