YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Kadir Gecesi mesajı
Bahçeli'den Kadir Gecesi mesajı
24 Temmuz 2014 01:15
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, İsrail saldırılarını kınayarak, bağnazlık ve barbarlık vakalarının Türk-İslam alemine kabus gibi çöreklendiğini belirtti.

Bahçeli, mesajında, İslam dünyasının önemli bir kısmının Kur-an'ın yolundan sapmak üzere olduğu dile getirerek, Kadir Gecesi'nin arınma için güzel bir fırsat olduğunu söyledi. MHP lideri Bahçeli'nin yayımladı mesaj şöyle; " Nur yağmuruyla, mağfiret, marifet ve mükâfat bolluğuyla inşallah müşerref olacağız. Kuran-ı Kerim'in indiği bu mübarek geceyi duayla, şükürle, vicdan muhasebesiyle geçireceğiz. Kaldı ki buna da zorunluyuz.

Mübarek Ramazan'ın bu kutlu gecesinde gerçekçi bir özeleştiriye, nefis terbiyesine, samimiyet testine ihtiyacımız azımsanmayacak derecede fazladır. İslam aleminin topluca içine düştüğü dipsiz kör kuyu hepimizin ürpermesine neden olmaktadır. Arşı titreten, semaları yasa boğan, manevi kubbemizi hüzne gark eden mazlum ahları, mağdur çığlıkları hepimizi kara kara düşündürmektedir. Müslümanların içine düştüğü zillet ve hezimet hali trajik boyuttadır. Bugün İslam toplumları Kuran'ın yolundan sapmak üzeredir. Bugün İslam toplumlarının önemli bir kısmı Kur-an'ın yolundan sapmak üzeredir.

İlave olarak Kelime-i Şehadet'in gereğini layıkıyla yerine getirmemekte, Peygamber efendimizin tebliğ ve tavsiyelerine, Ehli Beyt'in ve Ashab-ı Kiram'in aziz hatıralarına riayet eden bir hayat sürmemektedir. Şefkat, merhamet, adalet, kardeşlik öğüt ve buyruklarını ihtiva eden Yüce Dinimiz ızdırap verici bir şirk operasyonuyla sarsılmaktadır.

Dünya'nın gözü önünde Gazze insanlık dramına sahne olmaktadır. Türkmen yurtlarında insanlık faciaları seriye bağlanmıştır. Şiddet kapanı, şiddet sarmalı, bağnazlık ve barbarlık vakaları Türk-İslam alemine kabus gibi çöreklenmiştir. İnsanım diyen hiç kimse bugünkü tablodan memnun olamayacaktır. Allah'tan korkan, kuldan utanan, ilahi adaletin tecellisine iman etmiş hiç kimse gelişmelerden hoşnut kalamayacaktır. Bu nedenle Kadir Gecesi'nde baştan ayağa kendimizi gözden geçirmemiz, manevi arınma, manevi yıkanma için el açmamız elzemdir.

Unutulmasın ki, Yüce Allah kullarını ihmal değil, imtihan etmektedir. Allah'a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Kadir Gecesi bunun için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Yarın Mahşer Günü'nde aklanabilmemiz ve birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır. Beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla düşünülemeyecektir. Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum."

03:48
 // Ahmet
Devlet-i ebed-müddet ne demek sayın bahçeli. Bir devletin bayrağının ininceye kadar geçen süre demektir,yani bir devlet'in ömrü demektir. Nasıl olurda 600 yıldan sonra,100 yıllığına biten cihan devletini,bir 600 yıl daha bayrağını yıldızların yanına koymaya çalışanlara vuruyorsunuz....
24 Temmuz 2014 03:48
02:00
 // Ahmet
Sn bahçeli: durdurulan tırların,bayırbucak türkmenlerine gittiğini bildiğin halde başbakana omuz vermeyip,şimdi de türkmenlerden bahsetmeniz fevkalade traji-komik. Siz bizi 13 yıl önceki türkler mi sanıyorsunuz ? Lütfen zekamıza hakaret etmeyin,daha fazla komik duruma düşmeyin. Bırakın da bir türkiye aşığı otursun o koltuğa.. ekmel in proje olduğunu seninde işin içinde olduğunu sokaktaki kediler bile biliyor. Bırak ta tam bağımsız- büyük türkiye 100 yıl kesintiden sonra gelsin. Bak sana rağmen geldi sayılır bile.....
24 Temmuz 2014 02:00
01:49
 // Ahmet
Sn. Bahçeli: 3 yıl hükümet te kalıp ta,bir tek türki cumhuriyet'e ziyarette neden bulunmadınız ? Neden bursa da erken seçim açıklamasında bulundunuz? Ozan arif sizin için"türkmen gelini gibi susuyorsun neden " dediğinde,niçin cevam vermediniz. ?En önemlisi ,millileşme ve kalkınma sevdalısı bir başbakana ,omuz vermeyip,neden sol fraksiyon ve amerika ile yürüyorsunuz ?...
24 Temmuz 2014 01:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler