YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den ilginç çıkış: "O da soyadını değiştirsin!"
Bir grup gazeteciyle biraraya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Andımız’ın okullardan kaldırılmasını eleştirdi.
Bahçeli'den ilginç çıkış: "O da soyadını değiştirsin!"
05 Ekim 2013 / 09:06 Güncelleme: 05 Ekim 2013 / 11:44

AK Parti iktidarının Türkiye’de ‘Türk kelimesini’ ortadan kaldırmak için elinden geleni yaptığını belirten MHP Lideri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türk’ diyemediğini söyledi.

MHP Lideri ilginç bir de öneri getirdi. Bahçeli, Başbakan’a, “Son olarak Andımızdan Türk kelimesini çıkardın. Dağlardan taşlardan Türk ifadesini kazıdın. O zaman Ahmet Türk’ün de soyadını değiştir” diye seslendi. Ahmet Türk’ün soyadının ‘Türk’ olmasına dikkat çeken Bahçeli, Andımız değişikliği kapsamında bu soyadının da iktidarı rahatsız edebileceğini söyledi.

Teşkilatlara andımız

Bahçeli’nin isteği üzerine önceki gün ‘Andımız’ Genel Merkez binasının üzerine dev bir pankartla yazılmıştı. MHP Lideri’nin bugün İstanbul mitinginde de Andımız’ı kalabalıkla birlikte okuması bekleniyor.

Bahçeli aynı zamanda tüm teşkilatlara Türk bayrağı içinde ‘Andımız’ın sözleri bw ulunan birer tablo da gönderecek. Bahçeli son grup toplantısında da bu yasağı eleştirerek, “B:unu yasakladın ama anneler, babalar okuyunca ne olacak? Onlara da gaz mı sıkacaksın” diyerek yine Başbakan’ı eleştirmişti.

 

VATAN

14:29
 // DÜNYANIN EN KIRKINCI ADAMI
Şu muhalefetin düştüğü hale bakın hele. Bu kadar mı sığ düşünüyorlar. Yorum yazmaya bile değmez....
05 Ekim 2013 14:29
VAH VAH !
 // BATUHAN
Sığınacak yeri, tutunacak dalı kalmamış.İçler acısı bir muhalefet tablosu !...
05 Ekim 2013 Cumartesi 11:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler