YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den ilginç benzetme
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Tokat'ta partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, 'Şu an için sessizlik içerisinde bir patlama var. Aynen düdüklü tencere gibi. Bir gün sibobu atacak.' dedi.
Bahçeli'den ilginç benzetme
16 Mayıs 2011 / 21:54 Güncelleme: 17 Mayıs 2011 / 00:29

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bugün PKK ile AKP rol paylaşımı içerisindedir. Bir adım terör, bir adım söz, bir adım terör, bir adım sözle Türkiye'yi bölünme sürecine doğru sürüklemektedirler'' dedi.

Devlet Bahçeli, partisinin Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde hükümeti eleştirerek, ''Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluş anından itibaren takip etmiş olduğu teslimiyetçi politika yanında ekonomide sat kurtulcu, milli meselelerde ver kurtulcu ve yakın çevrelerinin ekonomik menfaatleri uğrunda kazan kazancı olmuştur'' diye konuştu.

Türkiye'nin tarihi bir fırsatı kaçırdığını ve dokuz yılın kaybolduğunu iddia eden Bahçeli, ''Bu ülke sizin, karar sizin. Hayatınızdan memnunsanız yola devam. Memnun değilseniz bir Osmanlı tokadı vurun, Adalet ve Kalkınma Partisi gitsin. Bunu iyi değerlendirmek durumunda olmalıyız'' dedi.

AK Parti'nin üçüncü dönemde de bazı araştırmalara göre tek başına iktidar olacağının iddia edildiğini söyleyen Bahçeli, ''Bu iddiayı taşıyanlara sormak lazım. Siz kamuoyu araştırma şirketleri misiniz yoksa kamuoyunu Adalet ve Kalkınma Partisi lehine oluşturmakla görevli besleme memur musunuz '' ifadesini kullandı.

Bugün ülkenin milli devlet, üniter yapı ve toprak bütünlüğünün büyük tehdit altında olduğunu, sorgulanır hale geldiğini ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti:

''Türkiye'de 1 Ağustos 2009 demokratik açılım zırvasıyla kara bir gün yaşanmıştır. O günden bu yana PKK terörü yaygınlaşıyor, tırmanıyor ve siyasallaşma sürecindeki talepleri yoğunlaşıyor. Bugünkü Adalet ve Kalkınma Partisi, PKK ile önce reddetmiş olmasına rağmen, sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nin uyarısıyla gündeme getirilmiş olan görüşmeleri kabule mecbur kalmıştır. Bugün PKK ile AKP rol paylaşımı içerisindedir. Bir adım terör, bir adım söz, bir adım terör, bir adım sözle Türkiye'yi bölünme sürecine doğru sürüklemektedirler.''


-ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ-


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan seçim sonrası nasıl bir anayasa değişikliği yapacağını açıklamasını isteyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu millet ne yapacağını görsün. Bu millet ne yapacağını anlasın. Bu millet, bu anayasa değişikliğiyle Türkiye nereye götürülecektir onu bir kavramaya çalışsın. Eğer inanıyorsa sana desteğini versin ve seçil anayasa değişikliğini yap ama milleti aldatıp kandırarak bunları açıklamadan, 'anayasa ile sizlere şunu getireceğim' diyerek milleti tekrar saflığından yararlanıp paket ekonomisi, paket demokrasisi ile yoksulu sömürüp iktidar olduktan sonra PKK'ya siyasallaşma sürecinde hukuki zemin hazırlayan, Türkiye'yi bölünmenin eşiğine getiren ve Türkiye'yi kaosa sürükleyen bir anayasa zehrini akıtırsan bu millet seni affetmez ve bu milletten kurtulamazsın. Öyleyse Sayın Başbakan, bu söylediklerimi hadi yap bakalım yüreğin varsa. Üçüncü maddeyi değiştirecek misin  Yerine ne koyacaksın  Türk milleti, Türk kavramlarını mevcut anayasadan çıkararak yerine hangi kavramları koyacaksın  Ana dilde eğitimden muradın ne  Demokratik özerklikten neyi anlıyorsun  Federasyonla Türkiye'yi nasıl yönetmeyi düşünüyorsun  Bölücü terörün taleplerine nerede 'yeter' diyerek bu anayasada bir uzlaşmayı sağlayacaksın  Haydi bu soruların cevabını ver, veremezsin çünkü pazarlık içerisindesin.''

Ülkenin huzurlu olmadığını, kaynadığını öne süren Bahçeli, ''Şu an için sessizlik içerisinde bir patlama var. Aynen düdüklü tencere gibi. Bir gün sibobu atacak. Neden  Ülkemizde 6 milyona yakın işsiz var. Bu işsizlerin yüzde 22'si genç issiz. Dolayısıyla işsizlik bir ekonomik sorun ama bir sosyal yara haline geldi. İşsizliğin yanında bir de yoksulluk artıyor'' dedi.


-''TÜRKİYE'DE SOSYAL HUZUR YOK''-


Cinayetlerin arttığını, toplumsal cinnetlerin yaygınlaştığını iddia eden Bahçeli, şunları kaydetti:

''Türkiye'de sosyal huzur yok. Öfke başını almış gidiyor. Böyle bir Türkiye olmaz, böyle bir Türkiye'nin sonu yok. Böyle bir Türkiye toplumsal bunalımdayken, ayaklanmayı prova eden Hakkari'de, Şemdinli'de, Yüksekova'da, Diyarbakır'da, Van'da her türlü olaylarla her akşam karşılaşılıyor. Aziz vatandaşlarım, gerçekçi olmak lazım. Hakkari Valisi'nin sesini içinizde duyan var mı  Şemdinli, Yüksekova Kaymakamı'ndan haberiniz var mı  Ama oradan memleketine gelen polis kardeşlerimizin, şehitlerimizin cenazesini hepiniz bilmiyor musunuz  Çünkü devlet yok, kamu düzeni polislerimizin omzuna yüklenmiş. Akşam hava kararır kararmaz bir avuç terörist çıkıyor, molotofkokteylleriyle polislere saldırıyor, polis arabalarına molotofkokteyli atıyor ve kamu düzenini sağlamak için sabaha kadar polis kardeşlerimiz bunlarla cebelleşiyor.''

Ülkede görülen bazı terör olaylarına değinen Bahçeli, şunları kaydetti:

''Ama Sayın Başbakan hala PKK'nın siyasallaşması için anayasa değişikliğinden bahsediyor ve Türkiye'nin açılım zırvasını gündeme getiriyor. İşte o sebepten dolayı aziz vatandaşlarım İçişleri Bakanı olan, 1 Ağustos 2009'da açılım projesini ortaya koyan ve PKK'yı şımartan, PKK'yı siyasallaştıracağım diye azdıran, Türkiye'yi bölünme eşiğine getiren İçişleri Bakanı şimdi milletvekili olabilmek için ilinde siyaset yapıyor. Evine kapanıp vicdan muhasebesiyle halkın huzuruna çıkamayacak insan şimdi tekrar milletvekili olmanın peşinde. Ama yüce divana mutlaka bir gün gideceksin. Milliyetçi hareketin iktidarında yüce divana gideceğin kesin. Böyle bir Türkiye'de üçüncü dönem olmaz.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler