YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den ilginç açıklamalar: Türkiye hükümetsizdir!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin genel merkezinde düzenlediği toplantıda ilginç ifadelerde bulundu. Bahçeli, Erdoğan'ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.
Bahçeli'den ilginç açıklamalar: Türkiye hükümetsizdir!
20 Ağustos 2014 / 14:53 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 15:03

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti kongresinde konuşmasının suç olduğuna vurgu yapan Bahçeli, AK Parti'de kazanın kaynadığını dile getirdi.

Bahçeli'nin "Türkiye'nin yeni muhalefete değil, kendini yenilemiş bir iktidara ihtiyaç vardır." açıklaması ise şaşkınlık yarattı. 

İşte Bahçeli'nin açıklamalardan satır başları: 

"MHP seyirci kalmayacaktır"

Millilik namına bir şey bırakmayan Erdoğan, 10 Ağustos akşamından itibaren gözünü kapattı. MHP, Erdoğan’ın devlet ve millet üzerindeki oynamalarına seyirci kalmayacaktır.

Ortak akıl kaybolmuştur, ortak değerler kan kaybetmiştir. Ülkemiz Erdoğan zulmü altında. Bu şahıs hukuk tanımamaktadır. Teamül gibi hasletlere yabancıdır.

"Erdoğan suç işliyor"

Erdoğan 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen itici, kırıcı üslubunu aynen sürdürmektedir. Anayasaya aykırı hareket etmekle kalmayıp Cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen suç işlemektedir.

Seçim sonuçları 15 Ağustos’ta YSK tarafından açıklandı. Aday Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı resmileşmiştir. Anayasa çok açıktır. Erdoğan 15 Ağustos’tan itibaren resmen ve hukuken de seçilmiş cumhurbaşkanıdır. 

"Türkiye hükümetsizdir"

Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı olduğundan dolayı Anayasa’nın 101. maddesince vekilliği düşmüş, parti genel başkanlığı ile ilişiği otomatikman kesilmiştir. Şayet Türkiye hukuk devletiyse Erdoğan 15 Ağustos’tan itibaren Başbakan da sayılamayacaktır. Halihazırda Türkiye hükümetsizdir. Türkiye Cumhuriyeti sivil ve silahsız bir darbe ile karşı karşıyadır.

"Abdullah Gül artık dik durmalıdır"

Erdoğan vatana, millete, demokrasiye ve hukuka ihanet etmektedir. Türkiye’nin yönetimi gasp edilmektedir. Yen yetmelerin hücum ve hakaretlerine maruz kalan Gül artık biraz dik durmalıdır. Bizim cenahtan saygısızlık var diyen Gül elini taşın altına koymalıdır.

"Gül, Erdoğan tetikçilerinin iştahlı saldırıları ile terbiye edilmektedir" 

Son günlerdeki gündem partinin tek isme endekslendiğini gösteriyor. Erdoğan Davutoğlu’nu zorlama ile halef olarak göstermiştir. 28 Ağustos’tan sonra AKP’ye döneceğini açıklayan Gül, Erdoğan tetikçilerinin iştahlı saldırıları ile terbiye edilmektedir.

Erdoğan’ın danışmanı olarak ün kazanan kişi de sürekli yazarak AKP’nin şifrelerini kamuoyuna bildirmektedir. AKP’nin kimseye diyet borcu yok diyen bu danışman gizliden gizliye acaba başbakan olur muyum sevdasındadır.

"Başbakanlık görevini bu yeni yetmeye teslim etmelidir"

Madem ki bu şahıs AKP’nin yol haritasını çizmekte, AKP’nin kuruluşunda onca emeği olan isme ayar verecek durumdadır. Erdoğan, Davutoğlu ile vakit kaybetmektense mührü bu danışmana vermelidir. Başbakanlık görevini bu yeni yetmeye teslim etmelidir.

"AK Parti denge ve dirlik içinde kalamayacak"

Erdoğan vekillere ‘gözüm üzerinizde’ diyerek gözdağı vermektedir. AKP’de sular durulmak bilmemektedir. Koltuktan başka gözü bir şey görmeyen menfaatperestlerin çevirdiği dolaplar ufuktaki fırtınanın habercisidir. Bundan sonra AKP’nin denge, düzen ve dirlik içinde kalması düşünülemeyecektir. Dış politikada başarısızlık markası haline gelen Davutoğlu’nun Başbakan olarak atanması içten içe yaşanan tartışmaları daha da şiddetlendirecektir. Erdoğan 17 ve 25 Aralık’ta kendisini savunmayan herkesi kenara çekecektir. 

21:50
 // izmir izmirli
Yorumsuz...sağolsunlar yapanlar yapmış...
20 Ağustos 2014 21:50
Yine kırdın geçirdin millet yarıldı, nerdende bulursun bu şakaları
 // Mühr-ü Süleyman
Aile terbiyemiz gereği DEVLET'e gülmedik,..derken bir küçücük devlet'çik çıktı ortaya şirinmi şirin komikmi komik
çok yaşa e mi, senin de güldürenlerin bol olsun, ilahi bahçecik, iyi demişsin ama ispatlamamışsın be devlet'çik, dur sana yardım edeyim:
kaç yyılındayız, 2014, sıfırın değeri yok onu at ne kaldı 214, 4'ün ise anlamı yok ne kaldı 21
bahçeli kaç harf: 7 Şimdi 21'i böl 7'ye ne olur üüüç
ilk CB ne zaman öldü 1938 yani 19 ve 38
38'i böl 19'a na etti? ikiiii..vs, vs
ilahi dev...
20 Ağustos 2014 Çarşamba 18:55
Hadi len :)
 // Rızvan
Erdoğan koltuktan başka bişey düşünmeyen birisidir diye 20 yıldır partinin başından ayrılmayan sen mi söylüyorsun...
20 Ağustos 2014 15:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler