YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den idam cezası açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Özgecan Aslan’ın vahşi şekilde katliyle gündeme gelen idam cezası konusunda şaşırtan açıklamalar yaptı: “İdam cezası getirilse de şiddet bitmeyecektir.”
Bahçeli'den idam cezası açıklaması
17 Şubat 2015 / 12:41 Güncelleme: 17 Şubat 2015 / 12:48

MHP’nin Meclis Grup Toplantısında konuşan Devlet Bahçeli’nin gündeminde Özgecan Aslan’ın vahşi bir şekilde katledilmesi vardı.

Bahçeli, “Mersin’in Tarsus ilçesinde, akıl almaz yöntemlerle, en aşağılık şekilde katledilen Özgecan kızımız nasıl bir cinnetle, nasıl bir şiddet seliyle karşı karşıya kaldığımızı göstermiştir. Özgecan evladımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

İdam cezası getirilse de şiddetin bitmeyeceğini savunan Bahçeli, şiddetin bir sonuç olduğunu ve altında yatan sebeplerin çözülmesi gerektiğini söyledi. Hükümete de seslenen MHP lideri, “AKP toplumsal tepkiyi eritmek, yükselen itirazları emmek için idam tartışmalarının önünü açmaktadır. Başbakan ve partisine sesleniyorum; hadi buyurun, idam cezasıyla ilgili düzenlemeyi hemen hazırlayın ve hemen harekete geçin de ne kadar dürüst ve sözünüzün eri olduğunuzu görelim” diye konuştu.

Çözüm süreci

Bahçeli, çözüm süreciyle ilgili de sert konuştu. Devlet Bahçeli, "AKP ile PKK arasında gerçekleşen dar alandaki kısa paslaşmalar karşılıklı kurulan al-ver sürecine uygun olarak mesafe kaydetmektedir. Türk milletinin iradesiyle iktidara gelen AKP, bir terör suçlusuna, otuz bin insanın ölümünden sorumlu ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet ceza alan bir katile umut bağlamıştır. Bu ne kepazeliktir, bu ne utanmazlıktır.

İmralı canisinin iki yıl önce PKK’ya silah bırakma ve sınır dışına çekilme çağrısı ne sonuç vermiştir de, bu seferki verecektir? Türk milletini dağdaki eşkıya ile adadaki çete başının tuzağına düşürmeye kimin ne hakkı vardır? PKK’nın silah bırakması tek bir şartla mümkündür: O da, Türkiye’nin çatır çatır bölünmesi, sözde Kürdistan’ın kurulmasıdır. AKP-HDP-PKK-İmralı canisi arasında süren görüşme ve temas trafiğinin ilk gayesi 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimidir.

Erdoğan ve Öcalan başkanlık sisteminde söz kesmiş, bölücü çevrelerden gelen mesajlar da bunu doğrulamıştır. Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan şahıs PKK’ya varlığını adamış, ruhunu ipotek ettirmiş, çözülme sürecine canını koymuştur. Bize göre süreç ihaneti teröre Türkiye’yi sunmak, fitneye boyun eğmek, dağdan şehirlere inen bölücülere müsamaha göstermektir.

Devlet yoktur, Hükümet kayıptır, memleket sahipsizdir, Davutoğlu kıvraklıklar göstermekte, Erdoğan ise uçan sarayıyla gezmektedir. Çok şükür, Türk milleti bölücülüğe ve teröre dur diyecek kuvveti kendi bağrından çıkarmıştır. Bölücülüğe engel olacak muazzam inanmışlığı, yüreklerde tutuşan vatan ve millet aşkını 7 Haziran’da iktidara yine Türk milleti taşıyacaktır. Bu millet bölünmeyecektir, teminatı Milliyetçi Hareket Partisi’dir" diye konuştu.

 

İHA

bende bir insanoğluyum
 // ademoğlu
mhp li değilim ama şu söze katılıyorum
"...Bahçeli, şiddetin bir sonuç olduğunu ve altında yatan sebeplerin çözülmesi gerektiğini söyledi."
kadınlar istiyor ki erkeğe en ufak bir harekette çok büyük cezalar verilsin. erkekler de kanunlardan korkar ve kadına bişey yapmazlar.ne yazık ki oy verdiğim parti de bu feministleri dinleyip öyle kanunlar çıkardı ki... şiddet tavan yaptı. feministlerin yüzünden bu kadınlar ölüyor.sonra da suçu hükümete atıyorlar. hükümetin suçu taraflı kanun çıkarmas...
17 Şubat 2015 Salı 17:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler