YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Erdoğan'a yaylım ateşi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi, 'Akla karayı birbirinden ayıramayacak kadar basireti bağlanan birisinin Türkiye'yi yönetmesi hepimiz adına utanç vericidir'' dedi.
Bahçeli'den Erdoğan'a yaylım ateşi
13 Ocak 2013 / 14:30 Güncelleme: 13 Ocak 2013 / 14:37

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Tüm sözlerinden tornistan yapan, bölücülüğü markalaştıran, U dönüşleriyle, çarklarla, sapışları meşhur olan, akla karayı birbirinden ayıramayacak kadar basireti bağlanan birisinin Türkiye'yi yönetmesi hepimiz adına utanç vericidir'' dedi.

Bahçeli, partisinin istişare toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye hayati bir dönemden, sorunlarla dolu bir kavşaktan geçtiğini, bunalımların ise hiç olmadığı kadar biriktiğini savundu.

Bahçeli, toplantıda, partinin TBMM grup faaliyetleri, Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmaları, dış politikadaki uygulamalar, ekonomideki son gelişmeler, gelecek yıl yapılacak mahalli idareler seçimleri ve ''bölücü terörün ulaştığı seviyeyle birlikte süren ihanet müzakerelerinin'' görüşüldüğünü bildirdi.

Çözüm, umut, gelişme ve çare olarak sunulan ne varsa milli birliğin ve milli güvenliğin aleyhine sonuçlar ürettiğini savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

''Şiddet yanlıları barışsever, bölücüler demokrat, katiller özgürlük savunucuları, kanlı niyetler hak arayan masumlar olarak sunulmakta ve propagandası yapılmaktadır. Sapla saman karışmış, iyiyle kötü yer değiştirmiş, doğru ile yanlış birbirine girmiştir.

Doğudan batıya, kuzeyden güneye Türk vatanı adeta zincire vurulmuş, adeta esir alınmış ve istilaya uğramıştır. Türkiye kurşun gibi ağır bir ortama aşama aşama getirilmiştir. Eşine ve benzerine çok az rastlanacak bir tahribata maruz bırakılmıştır. Neresinden bakarsak bakalım ülkemizin hali vahamet ötesidir.''

''Mücadeleyle kazanılan Türk vatanı, müzakereyle devredilmek ve ulufe gibi dağıtılmak istenmektedir'' iddiası bulunan Bahçeli, ''Varlığımızda ve birliğimizde hak sahibi olmayan bir zihniyet, bölücülüğün bitpazarında, ehl-i salibin yüzyıllardır açık duran müzayede ortamında Türkiye'yi elden çıkarmaya karar vermiştir'' diye konuştu.

Bahçeli, şöyle devam etti:

''Demokrasinin imkanlarıyla iktidara gelenler, ne ibretliktir ki demokrasinin boğazına çökmüş, milli iradenin kafasına çuval geçirmiştir. Başkent Ankara'nın ruhu, İmralı dayatmalarıyla, Kandil Dağı talepleriyle incinmiş ve dağlanmıştır.

AKP yönetiminin milli tehlike sinyalleri veren dış politikadaki zaaf, tutarsızlık ve tavizleri ülkemiz üzerinde hesapları olanların iştahlarını daha da kabartmıştır.

AKP hükümeti yönünü çoktan kaybetmiş ve güvenirliğini uzun zaman önce yitirmiştir. Bölücülük AKP'yle tahakkuk etmiş, biten terör AKP'yle ayaklanmıştır. Milletimizin kalp atışları AKP'yle zayıflamış, devletimizin istikrarı AKP'yle kaybolmuştur.''


-''Türk milletine aykırı ne varsa içinde bulunduğumuz zaman aralığında el üstündedir''-


MHP Genel Başkanı Bahçeli, hükümetin her geçen gün milleti paramparça edecek bir uçuruma taşıdığını savundu.

Bahçeli, şunları vurguladı:

''Şu sıralar; terör saldırılarını aklama ve terör örgütünü insani bir yapıda takdim etme kurnazlıkları, bebek katiliyle müzakere etme, ateşkes görüşmeleri yapma ahlaksızlıkları, bölücülüğün tüm boyutlarıyla toplumsal tabana yedirme ve yaygınlaştırma izansızlıkları, Türklüğün geri plana çekilerek milli kimliği suçlu gösterme edepsizlikleri, anayasal düzenin bizatihi bunu korumakla mükellef iktidar partisi tarafından tarumar edilme şuursuzlukları, sözde Kürt sorunu uydurmasıyla millet sorununun etaplar halinde ortaya çıkarılma vicdansızlıkları, bölünerek birlik olunacağını, farklılaşarak bir arada durulacağını, ayrılarak toparlanmanın sağlanacağını iddia eden onursuzlukların fazlasıyla revaçta olduğu görülmektedir.

Türk milletine aykırı ne varsa içinde bulunduğumuz zaman aralığında el üstündedir. İmralı hukuku, bölücülük arzuları, şiddet taraftarları, barış şarlatanları, kiralık kalemler ve silahlı militanlar yükseliştedir.

Buna karşılık; Türkiye inişte, kardeşlik düşüşte ve milli değerler gerileyiş halindedir. Başbakan Erdoğan için bunlar önemsizdir. Başbakan Erdoğan için bunlar anlamsızdır. Kendisi tam bölen olarak işbaşında, tam ayıran olarak vazifesini gönül huzuruyla yerine getirmektedir.''


-''Her topu kalesine alan yenilmişlikten arınması lazımdır''-


Başbakan Erdoğan'ın ısrarla terörle mücadele ve siyasetle müzakere sözlerini söylediğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Burada aklımıza, Başbakan Erdoğan'ın zihni melekelerinin askıda olduğu, değilse bile ferasetinin tamamıyla tıkandığı hususu gelmektedir. Terörle mücadele, siyasetle müzakere sözleri ne anlama gelmektedir  Düne kadar ağzına ne geliyorsa söylediği, hakaretler yağdırdığı, terörün parçası olarak ilan ettiği ve nekrofiller diye suçladığı BDP midir gösterdiği adres 

Başbakan siyasetle müzakere derken neyi anlatmakta ve neyi ima etmektedir  Bölücü terörün yörüngesine çivilenmiş olan BDP ise şayet kastettiği, o halde bugüne kadar yenilir yutulur türden olmayan sözlerini nereye koyacak, nasıl tevil edecektir  Başbakan Erdoğan İmralı'da müebbet hapis cezasıyla hükümlü olarak yatan terör suçlusuyla müzakere yaptığına göre, caniyi siyasetçi olarak mı görmekte, böyle mi kabullendirmeye çalışmaktadır  Bu nasıl bir bakış, bu nasıl bir Başbakanlık yapmaktır  Hatırlatmak isterim ki Başbakan İmralı'nın, Kandil'in değil, Türkiye'nin siyasi sorumluluğunu taşımaktadır. Aklını başına alması, teslimiyetçi kirlilikten, baş eğen kölelikten ve her topu kalesine alan yenilmişlikten arınması lazımdır. Cezaevindeki bir terör mahkumunun siyasetçi mertebesine çıkarılması en hafif ifadeyle helalin haramla lekelenmesi ve karıştırılması anlamına gelecektir.

Tüm sözlerinden tornistan yapan, bölücülüğü markalaştıran, U dönüşleriyle, çarklarla, sapışları meşhur olan, akla karayı birbirinden ayıramayacak kadar basireti bağlanan birisinin Türkiye'yi yönetmesi hepimiz adına utanç vericidir.''

''AKP'nin PKK'yı aklama, temize çıkarma ve müşfik hale getirme gayretleri, İmralı canisiyle birlikte çetesini affetme hazırlıkları, milletimiz aleyhine eşi ve benzeri görülmemiş bir mağlubiyetin habercisi niteliğindedir'' diyen Bahçeli, şunları vurguladı:

''AKP'nin PKK'ya temiz kağıdı verme çabaları, sicilini paklama niyetleri Türkiye'yi iyice zora sokmuştur. AKP'nin kurguladığı iyi PKK, kötü PKK tasnifi sürekli olarak mesafe almıştır.

Dağa methiyeler düzen, dağa çıkmayı marifet sayan, teröriste ağlamayanı insanlıktan çıkaran bir anlayışın başka türlü davranması eşyanın tabiatına aykırı olacaktır. Canımızı alan, kanımızı döken, kurşunla, mayınla, pusuyla askerimizi, polisimizi, korucumuzu ve masum insanlarımızı katleden insanlık suçlularını; 'onlarda bu ülkenin çocuğu, dağdaki terörist ölmesin istiyoruz' diyerek masumlaştıran AKP'liler bu milletin yüz karası olmaktan gocunmamaktadır.

Bilinsin ki her değerimize hainlik yapanlar, varlığımıza namlu doğrultanlar bu ülkenin çocuğu da genci de büyüğü de olamaz, olmayacaklardır. Bunun hilafına tutum takınan siyaset kalıntıları da çok istekli ve meraklı iseler silahlanıp arkadaşlarının yanına İmralı vizesiyle en kısa zamanda varmanın yollarını aramalıdırlar''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler