YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Erdoğan'a Kim Jong benzetmesi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kuzey Kore lider Kim Jong'a benzetti. Bahçeli, "Kuzey Kore'ye bakınız. Görünüş haricinde Erdoğan'ın aynısını göreceksiniz" dedi.
Bahçeli'den Erdoğan'a Kim Jong benzetmesi
03 Şubat 2015 / 11:08 Güncelleme: 03 Şubat 2015 / 11:43

"Emeklilerimizin cebine giren her kuruş zam faize, vergiye gitmektedir. Doğrudur 2002’ye maaşları kağıt üstünde artmıştır. Fakat gerçekte hiçbir anlam ve sonucu olmamıştır" diye konuşan Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Emeklinin sofrası yağma edildi

Bırakınız kıymayı, kuşbaşını ve diğer gıda ürünlerini AKP ekmeği dilim dilim azaltmış, emeklimizin sofrasını yağma etmiştir. Emeklimizin her lokması 12-13 yıl içinde pahalanmıştır. Neden, çünkü AKP emekliyi borca batırmış, krize sokmuş, elinde avucunda ne varsa gasp etmiştir.

Emekliden alınan ayakkabı kutusuna girmiştir

Normal görmeyeceğimiz bu durum ayıptur, günahtır, zalimliktir. 17-25 Erdoğan kendisine eski parayla 1 katrilyon 370 liraya bir saray yaptırmıştır.

Emeklimizden alınan ayakkabı kutusuna girmiştir, yatak odalarından çıkmıştır. Rüşvetçiler götürmüş, emeklimiz batmıştır. Emekli kardeşim, sana diyorum, sana sesleniyorum. Susarsan, durursan, korkarsan, kanarsan, tepki vermezsen cebine giren karanlık eller daha da azacaktır. Emeklimizin maaşı kaçak sarayın karanlık 1150 odasına gömülmüştür.

Emekli kardeşim, çok istediğin halde torununa harçlık veremiyor, çocuklarına yardım edemiyor, boynu bükük geziyorsun. Kiradan kurtulamıyor, bir göz ev alamıyorsun. Bunları kabul etmiyor, emeklilerimizin sorunlarının çözümsüz ve sürüncemede bırakılmasını tüm gücümle reddediyorum.

Erdoğan'ın meselesi millet değildir. Erdoğan'ın kaygısı Türkiye değildir. Erdoğan'ın aklında, işçi, memur, esnaf, sanayici, emekli, çiftçi zaten yoktur. Varsa da yoksa da derdi koltuk, hedefi Türkiye'yi cehenneme çevirmek, Baasçı anlayışla çevrelemektir.

Faşizm bu topraklarda kök tutmamıştır

Türk milleti kutlu bağrından hiçbir zaman Führer, firavun, çar, kayzer, Duce çıkarmamış. Çıkmasına da müsaade etmemiştir. Faşizm ve despotizm bu topraklarda asla kök tutmamıştır. İmparatorluk tarihimizde bile istişare ön planda tutulmuş, padişahların tahta çıkış serüvenleri bir kurala bağlı kalmıştır. Türk milleti parlamenter sisteme doğru kademe kademe mesafe almıştır.

Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz

Kaçak ve karanlık sarayda oturan Erdoğan, anayasayı delik deşik etmiş ve sicilinde beyaz nokta kalmamıştır. 10 Ağustos 2014 öncesinde defalarca Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz demiştim. Aynı görüşteyim, Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz. Cumhura baş olmaz bu zihniyete asla yakışmaz. Diyeceksiniz ki “ama Erdoğan şu anda o koltukta oturmaktadır.” Milli vicdanlarına sığmayacak kadar Türk milletini AKP’ye oy veren vermeyen şeklinde ayırıp, tarafsızlığı bilerek gözden çıkaran bu adamdan cumhurbaşkanı olur mu?

Erdoğan'a Kim Jong benzetmesi

Kendine cumhurbaşkanı diyen bir şahıs nasıl olur da Kırşehir’de ve TÜMSİAD genel kurulunda bir siyasi parti için oy istemiştir. Demokrasiyle yönetilen herhangi bir ülkede bu tip bir küstahlığa nasıl tahammül edilecektir?

Kuzey Kore’ye bakınız. Görünüş haricinde Erdoğan’ın tıpkısının aynısını göreceksiniz. Körfez ülkelerine, Sudan ve bazı Afrika ülkelerine bakınız, Erdoğan benzerlerini mutlaka bulacaksınız.

HDP'ye SYRIZA eleştirisi

Türkiye'de SYRIZA kuluçkasına yatanlardan, 7 Haziran'da Çipras çıkacağını zannedenler, hayal alemine fazlaca dalanlar ve darı ambarı düşü görenlerdir. Bu odakların, Çipras olmaya değil de çıbanbaşı olmamaya gayret etmeleri, hiç olmazsa kendileri adına hayırlı bir gelişme olarak teyit edilecektir."

yardımlarla maaş ödemiştiniz, ne konuşuyorsun.???
 // Abdullah
Bırak sen yarım yamalak bağırmayı da baraja bak baraja, senin gibi siyasetçilerden bıktık artık çalışan iş yapan yönetici gördük yıllardır çok şükürr ve oylarımızı hizmet edenlere vermeye devam edeceğiz, senin zamanında esnaf kafana yazar kasa atmıştı unuttun mu, bozk olduğu için değil boynun altına gelsin diye atmıştı hatırla ve ZIRRLAMA.!!!...
03 Şubat 2015 Salı 15:21
yeni türkiye
 // Hasan yalsızuçanlar
Bahçeli seninde artık beynin sulandı bence bırak gençlere yerini koalisyon döneminde gördük sizi fazla konuşup bağırıp kalbini yorma bence emekliliğin tadını çıkar.sizden geçmiş artık siyaset belediyelerinizi görüyoruz hiç icrat yok ancak kaldırım boyama sulama başka icratınız yok......
03 Şubat 2015 Salı 15:03
bu millet kim'in kim olduğunu gördü..
 // atiker
28 şubat kararlarını açımaszca uygulayan ülkeyi dış dünyadan izole edenleri ekonomik olarak batıranları hasta adam olarak yatağa düşürenleri kendisine konu hakkında ne düşünüyorsunuz soran gazetecilere sn başbakan gerekeni söyledi diyen adı erzurum gelinine çıkanı ülkeyi imf ye muhtaç edeni bankaları boşaltanı deprem yardımlarını iç edenleri ülkeye 500 katrilyonluk bir borç yüküyle koyup kaçan kim'leri bu millet biliyor ve unutmayacak....
03 Şubat 2015 Salı 12:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler