YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den dokunulmazlık çağrısı: Vatandaşlıktan çıkarılsınlar
Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, AK Parti'nin dokunulmazlık teklifini destekleyeceklerini ifade ederek, İşbirlikçileri doğruca adaletin önüne çıkaralım. Suçluların yakasına yapışalım. Hatta bunları vatandaşlıktan çıkaralım" dedi.
Bahçeli'den dokunulmazlık çağrısı: Vatandaşlıktan çıkarılsınlar
19 Nisan 2016 / 10:54 Güncelleme: 19 Nisan 2016 / 11:34

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

AK KOYUN, KARA KOYUN ORTAYA ÇIKMALIDIR

AKP dokunulmazlıkların kaldırılması için kanun teklifini TBMM'ye sunmuştur. Ak koyun, kara koyun ortaya çıkmalıdır. Teröre bulaşmış, teröriste yardım ve yataklık eden millet vekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması önceliklidir bizim için. 

MHP, AK PARTİ'NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİNE DESTEK VERECEK

Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti'nin anayasa değişikliği önerisine destek verecek, daha önceki sözünü harfiyen tutacaktır. Gelişmeler karşısında bazı teredütlerin hasıl olduğunu da görüyoruz. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda HDP'nin malum itirazlarının yanı sıra CHP'nin içindeki bazı aykırı ve reddiyeci sesleri duyuyoruz. Şimdiden sudan bahanelerle dokunulmazlıklarının kaldırılmasının sesi yükselmektedir. 

HATTA BUNLARI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARALIM

Kimin hakkında ne iddia ediliyorsa Türk yargısı son ve kesin hükmünü vermelidir. MHP'nin durumu berraktır. Anamuhalefet lideri de AKP'nin teklifine destek vereceklerini açıklamıştır, hiçbir mazerete sığınmadan dokunulmazlıkları tek kalemde kaldıralım.

Ucuz pazarlıklara kapılarak bu fırsatı kaçırmayalım. İşbirlikçileri doğruca adaletin önüne çıkaralım. Suçluların yakasına yapışalım. Hatta bunları vatandaşlıktan çıkaralım. 

TERÖRİZMİN UĞURSUZLUĞU AZİZ VATANIMIZA DÜŞMÜŞTÜR

Yüreğimiz her dakika başka bir acıyla parçalanırken, gözlerimiz başka bir acıyla yaşarmaktadır. Çünkü Türk milletinin kanı durmadan akmaktadır. Saldırıların biri bitmeden diğeri başlamaktadır. Terörizmin uğursuzluğu aziz vatanımıza düşmüştür. Türkiyemiz frensiz şekilde yokuş aşağı gitmektedir. Bölücü terör ülkemizi hedef almaktadır. 

ARTIK SİNEYE ÇEKECEK MECALİMİZ KALMAMIŞTIR

Türk milleti iki ateş arasındadır. Bir yanda yolsuzluk, yoksulluk, yozlaşma, diğer tarafta cinayet şebekelerinin kumpasları yoğunlaşmaktadır. Daha önce de Suriye tarafından vatan topraklarına düşen füzelerden dolayı 6 kişi ölmüş, 26 kişi yaralanmıştır. 
Sınır il ve ilçeler diken üstündedir. Durum korkunçtur. Artık sabırtaşımız çatlamıştır. Artık sineye çekecek mecalimiz kalmamıştır. 

274 günde 179 polisimizi, 267 askerimizi, 10 korucumuzu, 19 sivil memuruzu vatan evladını şehit verdik. 20 Temmuz'dan bu yana 250'ye yakın sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Şehitlere ve teröre kurban giden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. 

SAVAŞTA DEĞİLİZ, BU OLANLAR NASIL YORUMLANMALIDIR?

Karşımızdaki tablo korkunç sayılamayacak mıdır? Türkiye bir kan çukurunda, ölüm tünelinde değil midir? Bildiğimiz kadarıyla Türkiye bir savaşa girmemiştir. Bu yaşananlar nasıl yorumlanmalıdır. 

Caniler barikat dikerken hükümet uyumuştur, köstebek yuvası gibi tüneller açılırken başbakan ve hükümeti atalet çarkına yakalarını kaptırmıştır. El yapımı bombalar yerleştirilirken hükümet kayıplara karışmıştır. Bu olacak iş midir? Türk milleti buna layık mıdır? Türkiye'nin Suriye'ye dönmesi, Iraklaşması, Lübnanlaşması etap etap hayata geçirilmektedir. 

BİZ MÜSLÜMAN OLDUĞUMUZ KADAR DA TÜRKÜZ

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşma bu çerçevede değerlendirilmeli. Merhum babasına 'Biz Laz mıyız, Türk müyüz' diye sorar. Hamd olsun hepimiz Müslümanız. Dünyanın gelip geçiciliğini biliyoruz. Biz Müslüman olduğumuz kadar da Türküz. Değişmeyecek kaderimiz budur. Doğumdan ölüme kadar kim olduğumuzu sormaya gerek duymadık. 

TÜRKLÜĞÜ TARİHTEN SİLMEK İSTEYEN MİHRAKLAR SIRAYA GİRDİ

PKK efendilerinden aldığı öldürme talimatını birer birer uygulamaktadır. Türklüğü tarihten silmek isteyen mihraklar sıraya girmiştir. Türksüz millet özlemi çekenler kıpır kıpırdır. Türk milleti bu oyunu yutmaz. Milli adımızdan, mukaddes anılarımızdan vazgeçerek bu coğrafyada bir ve bütün kalamayız. 

Tehdit büyüktür, düşman hiç olmadığı kadar diri ve hazırlıktır. Kanlı barikatlar, ölüm hendekleri kardeşlik bağlarının koparılması için tezgahlanmıştır.

Doğu ve güneydoğuda ne yaşanıyorsa yabancıların kapanmamış izi vardır. PKK ve HDP Türk milletinin istiklalini karartmaya çalışan şer cephesidir. 

İSLAM ÜLKELERİ ETNİK TERÖRÜN KARANLIK GİRDABINDADIR

İslam ülkeleri arasındaki dayanışma yetersizdir. Cehalet körüklenmekte, hizip ve cepheleşmeler keskinleşmektedir. Doymayan Müslümandır, gülmeyen Müslümandır, giyinmeyen Müslümandır, barınmayan Müslümandır, varlık ve kaynakları sömürülen yine Müslümandır. 
Petrol ve gaz uğruna savaşlar, katliamlar, soykırımlar yapılmaktadır. İslam ülkeleri ne yazık ki etnik terörün karanlık girdabındadır. Ölen Müslüman, öldüren yine Müslümandır. Esasen sorun çok büyüktür. 

Nefsine esir düşmüş, kibrin eline düşmüş ve imanına dövize değişmiş küçük bir azınlık değerlerini değişmiştir. İslam ülkeleri bir olmaktan, birlikte hareket etmedikten sonra yine sonuç felaket olacaktır. 

MÜSLÜMANLARIN FERYADINI DİNDİRMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR

İslamiyet adalet, barış, birlikte ve dayanışma diyor. İşbirliğinin hakkı verilecekse önce her İslam ülkesi kendisini gözden geçirip yanlışlarının bilançosunu çıkarmalıdır. 

Yeraltında zengin, yerüstünde bir millet nasıl olabilir? Eşitsizlik, ahlaksızlığı, adaletsizliği niye konuşmuyoruz? İslam İşbirliği Teşkilatı'nın samimi teşebbüs ve girişimleri vardır. Fakat bu ne kadar yeterli ve etkilidir? Burası anlaşılır değildir. 

Müslümanların feryadını dindirmek boynumuzun borcudur. Terör örgütlerinin hedefinde olanları kaderine terk etmek suça ortak olmaktır. 

İslam kılıfı altında terör örgütlerine yaşam alanı tanınmazsa yaşanan dramatik dönem bıçak gibi kesilecektir. Bu kapsamda İstanbul odaklı polis işbirliği ve koordinasyon merkezinin kurulması olumlu netice verebilecektir. 

AB RAPORU TÜRKİYE'NİN HİÇBİR DEĞERİNE SAYGI DUYMAMIŞTIR

AB İlerleme Raporu kabul edilmiştir. Rapor Türkiye'nin hiçbir değerine saygı duymamıştır. Türkiye tarafından yok sayılmıştır. AB Parlamentosu, PKK'ya ortantılı güç kullanamasını yüzsüzce istemektedir. 

Evlatlarımıza yıkarlarken, canlı bombalar patlarken neler anlatmaktadır. Sırtını sıvazlayanlar bize insanlık mı öğretmektedir? AB Parlamentosu sözde Kürt sorunun çözüme ulaştırılarak ihanet sürecinin tekrar başlatılmasını, sözde Ermeni soykırımının tanınmasını istemiştir. Başka arzuları var mıdır?

Skandal raporda PKK'nın terör örgütü listesinden çıkarılmasını istemiştir. Üyelik sürecinin yavaşlatılmaması talebidir. Raporda geri kabul anlaşması kapsamında vize muafiyetinin hazirana yetişmeyeceği anlaşılmaktadır. 

Hükümetin bu kez de AB tarafından kandırıldığını göstermektedir. AKP yine çuvallamış, yine çakmıştır. Hollandalı bir rapörtör aklınca 78 milyona ayar vermeye, hiza vermeye çalışmaktadır. 

Buna ne kadar tahammül ve sabır gösterilecektir? Katılım süreci derken, tekrar müzakere süreci tanımlamasına dönmesi AB'nin sinsi düşüncesini göstermektedir. 

AB Parlamentosu yolsuzlukla mücadeleye öncelik verilmesi, kadına şiddet, basın özgürlüğüne değinmektedir. Doğru görüşler, fahiş yanlışlar arasında kaynayıp gitmektedir. AB raporunun bağlayıcığı yoktur ancak Türkiye'ye şaşı bakışı göstermesi bakımından ibretliktir. Böyle bir rezillik, teslimiyet nerede görülmüştür? AKP'nin teslimiyetçi politikaları bellidir. 

ALMAN KOMEDYENE TEPKİ: HİÇBİR İNSAN AŞAĞILANAMAZ

Bir Alman komedyenin aşağılık şekilde saldırması dünün ihmal ve düşüncesizliklerin neticesidir. Özgürlük her kilidi açacaktır. İhanetin özgürlüğü, düşmanlığın özgürlüğü olamaz. Gülmek için hiçbir insan aşağılanamaz, hiçbir millet küçümsenenemez.

Hiçbir rakibimizin yabancılar tarafından küçük düşürülmesinin yanında olamayız. MHP Türkiye'nin sevdalısı, Türkçülüğün muhafazacısıdır.

ŞEHİT YADİGARI BU KUTLU ÇATIYI UÇURAMAYACAKLAR

Saklayacak bir ilişkimiz yoktur. MHP onun bunun oyuncağı olmayacak, iflasını kimse göremeyecektir. Köşelerini paralel kurşunu gibi kullananlar kullansın biz bildiğimizi okuyacağız. Ne okyanus ötesi elemanları, ne siyasi senaristler şehit yadigarı bu kutlu çatıyı uçuramayacaklardır. Allah'ın izniyle alayına yeteriz, biz başarmaya karar verdik, biz iktidara gelmeye söz verdik. Yolumuza kim çıkarsa ezip geçeriz.

PARALELE LİMAN OLMA MHP
 // ANGARALI
DEVLET BAHÇELİNİN İSTİKRARLI VE DEMOKRAT DURUŞUNA TÜRKİYENİN İHTİYACI VAR....
19 Nisan 2016 Salı 13:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler