YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Davutoğlu'na o konuda sert eleştiri
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kazlıçeşme mitinginde konuştu. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na yüklenen Bahçeli, Adana'da durdurulan MİT TIR'larına yönelik eleştirilerde bulundu.
Bahçeli'den Davutoğlu'na o konuda sert eleştiri
31 Mayıs 2015 / 20:07 Güncelleme: 31 Mayıs 2015 / 20:11

Bahçeli, Davutoğlu'nun 'MİT TIR'ları Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürüyordu" sözlerine "Türkmenlere yardım ettiniz de elinizi mi tuttuk? Siz kim Türkmenlere yardım etmek kimdir?" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

Bu Aziz şehrimizi feth eden Fatihimiz Sultan Mehmet Han'a ve fetihte yer alan tüm kahraman ecdadımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Türk milleti Ötüken'den Malazgirt'e yürümüş vatan kazanmıştır. İstanbul'dan kıtalara yürmüş destan yazmıştır.

Fatih Sultan Mehmet yürümüş Constantin İstanbul olmuştur. Şimdi yürüme sırası bizdedir. Şimdi ileri atılma yüreklice görevimizi yerine getirme görevi bizimdir. Allah için yürüyeceğiz kafire kabus yaşatacağız mazlumlar için yürüyeceğiz zalimleri ezip geçeceğiz.

Adalet için yürüyeceğiz haksızlıkları silip süpüreceğiz. Türkiye için Türk'lük için yürüyeceğiz.
O halde İstanbul'a soruyorum İstanbul'dan okkalı zelzele gibi sarsacak bir cevap bekliyorum şimdi söyleniz bizimle yürümeye hazır mısınız? bizimle yürümeye var mısınız? Bizimle yürü İstanbul biz yürürsek önümüzde kimseler duramayacaktır.

Yürü ey İstanbullu kardeşlerim fetih günü bugün yürü ey aziz milletim muzaffer sabahların şükür duası yakın. Yürürken engelleri görüyoruz, önümüze kazılan hendekleri geçiyoruz, provokasyonları geçiyoruz

İstanbul'da miting yapmamızı engellemek maksadıyla her zorluğu çıkardılar. Yenikapı dedik fetih şöleni var dev ekran bir günde sökülemez dediler. Milliyetçi Hareket Partisi haklı olduğu bir konuda boyun eğmez demokratik ve kanuni hakkını çiğnetmez. Sorarım sizlere hangi çılgın yürüyüşümüze ket vurabilecektir? Eğer hakkımızı aramazsak mahşerde şehitlerimize ne deriz?

Milliyetçi Hareket Partisi doğru yolundan emin yürüyüşünden taviz vermez veremez. 46 yıldır zulme ortak olmadık zulme diz çökmedik kula kulluk etmedik nefsimize yenilmedik Allah'ın huzurundan başka hiç bir yerde eğilmedik.

Cuntacılar bir yandan teröristler bir yandan vatan düşmanları bir yandan kaynağımızı kurutmaya çalıştılar ama başaramadılar. 17-25 Erdoğan az da olsa bizi öğrendin mi?

İster saraylarda sultanlık sürsünler ister Erivanlı İsterse Kandil'de teröristlerle tüfek çaksınlar bize sökmez bize yetmez. Ne var ki hala bizimle uğraşıyorlar afişlerimizi toplatıyorlar sanıyorlar ki 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecini unutturacaklar ancak biz ne haini unuturuz ne hırsızı aklımızdan çıkarırız biz ne babacım diyen yada parayı sıfırla diyen kısık sesleri aklımızdan çıkarırız.

Unutursak bunu tarihi izah edemeyiz durmasınlar devlet gücünü üzerimize salsınlar. Uşak'ta Erdoğan'ın kanunsuz mitinginden önce Bozkurt işareti yapan bir hanım kardeşimiz şefersizce göz altına alınmış ve sorguya çekilmiştir.

Erdoğan'ın Bozkurt simgemize düşmanlığını biliyoruz. MHP alerjisine de uzun zamandır şahidiz.
Madem Bozkurt işaretine Erdoğan tahammülsüzdür madem çakal hükmünü geçireceğini zannetmektedir. o halde hodri meydan Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum gelsin Kazlıçeşmeye baksın yüzbinlerce Bozkurt işareti yapan kardeşimi görsün.

Savunmasız bir hanımefendiyi zorla emniyete götürmek haysiyetsizliktir. Erdoğan'a sesleniyorum polislerini yandaş savcı ve hakimlerini de buraya da gönder. 17-25 Erdoğan hadi korkma mertsen yiğitsen delikanlıysan ajanları aramıza yolla hepimizi fişlet. Faşist dediklerin buradadır. Katil gördüklerin burada seni beklemektedir.

Davutoğlu dün Ankara'da gaflete düşmüş ve bize devlet dersi vermeye kalkışmıştır. Suriye'deki terörist gruplara silah sevk eden bir işbirlikçinin haddi değildir. 

Davutoğlu MİT TIR'larıyla ilgili fotoğraflara casusluk diyor. Erdoğan hesabını soracaklarını ifade ediyor. Dahası ikisi birden MİT TIR'larıyla Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürdüğünü söylüyorlar. Oysa gerçekler farklıdır. Türkmenler bunu yalanlamıştır. Başbakan gazete ilanıyla başbakan aransa senin gibisi bulunamayacaktır.

Şimdi doğruyu söyle, kimin silahlarını, hangi odaklara, vekaleten nerelere taşıyordunuz? Türkmenlere yardım ettiniz de elinizi mi tuttuk? Siz kim Türkmenlere yardım etmek kimdir? Davutoğlu devletin haysiyetini iki paralık etmesinin altından nasıl kalkacaktır? TIR'ların durdurulmasından sonra Türkmenler büyük kayba uğradı diyen

Davutoğlu, Türkmeneli kan ağlıyor haberin var mı? Erdoğan ve Davutoğlu'na sorarım Kerkük'te Musul'da Türkmenler katliama maruz kalırken nerelerdeydiniz? Kimin sıra gecelerinde sazlı sözlü eğlencelere dalmıştınız? Hangi ajan provokatörlerin himayesindeydiniz? Türkmen kanı eline bulaşan Barzani'ye hangi maksatla silah gönderiyordunuz? PKK'yı Kobani'ye geçirirken hiç mi arlanmıyordunuz?

Amacınız daha fazla Türkmen'in ölmesi, işkence görmesi miydi? MİT TIR'larıyla insani yardım malzemesi gönderiyoruz dediler, ancak TIR'dan vahşet planları çıktı. Türkmen açtır, açıktadır. Sayın Başbakan kimlere ne verdiğinizi, kimlerin kılıcını salladığınızı açıklamazsan, kazanacağın yeni sıfatlarla serokluğu bile çok ararsın. İlk kez doğru söylüyorlar. MHP düşerse Türkiye düşecektir. Türklük uçuruma yuvarlanacaktır. Buna izin veremeyiz. Teslimiyete rıza gösteremeyiz. Soysuzlara sövenlere Türkiye'yi bırakamayız.

Ya MHP ya kaos. Ya MHP ya kavga ve karışıklık. Ya MHP ya hırsızlık, haram ve rüşvet. Başka yol kalmamıştır, 7 Haziran tarihi kaderlerimizi tayin edecek seçimdir. Bu seçim ahlaksızlara karşı erdemin seçimi olacaktır. Vurguna karşı namusun seçimi olacaktır. Yağma ve peşkeşe karşı yüksek ahlakın seçimi olacaktır.

Unutmadın bay Bahçeli, senin saatin durmuş...
 // Abdullah
Bu adamın saati de beyni 2002'de durmuş Türkiyeyi halâ o günlerde zannediyor lâfa bak: "siz kim bayır bucak Türkmenlerine yardım etmek kim"? Düzce zelzelesi için gönderilen yardımlarla memur maaşlarını zar zor ödüyorlardı Türkiye batıktı batık. İflâsın eşiğinden erken seçim kararı istifasıyla KAÇTINIZ KAÇTINIZ.!!! APONUN İDAM EDİLMEME KARARINI SEN DE İMZALADIN, VE "İMZANA SADIK KALACAĞINI SÖYLEDİN. UNUTMA...!!! Bu millet salak-sazan değil, salak olan milleti salak yerine koyanlar.!!!...
01 Haziran 2015 Pazartesi 00:19
 // Rasim DUMAN
Ama ben, zulme sessiz kaldiginiza dair yuzlerce misal verebilirim. Mesela 1998'de Merve KAVAKCİ, Meclis'e basortulu olarak girdigi icin, Bulent ECEVİT tarafindan ahlaksizca ve agir sekilde tahkir ve istiskal edilirken, siz sadece seyrettiniz! Hadis-i serif'te buyuruldu ki :"Haksizlik karsisinda susan, dilsiz seytandir."...
31 Mayıs 2015 20:39
 // Rasim DUMAN
Bahceli bey, bosuna nefesini tuketme, "demagojide"Suleyman DEMİREL'i gecemezsin. "Agiz bozuklugunda" ise umum mudur Kemal efendi ile puanlariniz esit, biraz daha calisman lazim. "Zulme sessiz kalmadiniz" oyle mi? Peki, "bir tane" misal verebilir misiniz bu hususta?...
31 Mayıs 2015 20:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler