YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Davutoğlu'na çağrı: Açıkla
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarın cuma namazından sonra AKP - CHP hükümetinin kurulduğunu açıklamasını istedi
Bahçeli'den Davutoğlu'na çağrı: Açıkla
06 Ağustos 2015 / 12:27 Güncelleme: 06 Ağustos 2015 / 12:33

Genişletilmiş il istişare toplantılarına dün Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta’da devam eden Bahçeli, Afyonkarahisar’da gazetecilerin sorularını yanıtlarken özetle şu mesajları verdi:

(AK Parti-CHP istikşafi görüşmelerinin, liderlere rapor sunulması aşamasına geldiğine işaret ederek) Böyle bir çalışmanın sonucu alınmadan azınlık hükümeti, geçici hükümet tartışmaları yapılması, iki büyük parti diye nitelendirilen partilerin görüşmelerinde koalisyonu sabote etmiştir.

Türkiye’nin içinde bulunduğu toplumsal yarılmanın kapatılması, toplumdaki huzurun tekrar sağlanabilmesi için katedilen 25 günü değerlendirerek cuma günü (yarın) AKP ile CHP’nin kurmasında yarar var. Bu cuma kurulması lazım. Ahmet Davutoğlu’nun cuma namazından sonra bu kararını açıklamasında yarar vardır. Sonuç olarak azınlık hükümetine MHP rıza göstermemektedir. Kurulması halinde herhangi bir desteği olmayacaktır. 

Kurulacak koalisyonun uyumlu olması gerekir. Çok yönlü sosyoekonomik sorunları olan Türkiye’nin günlük veriler itibarıyla bir kriz dönemine de girmekte olduğu göz önüne alındığında uyumlu, sürekli ve kalıcı bir koalisyon çıkarmak gerekir.

(Seçim hükümeti) Bu da sağlıklı bir yol değildir. Biz seçim hükümetinde niye olalım? 4 günlük saltanat saltanat mı ki? 4 bakanlığı bize verecekler, 4 bakanlığı da HDP’ye verecekler. Bu aynı kuyunun içerisine girmek değil midir?

Bizimle olan bir irtibattan benim haberim yok. Bir defa görüşülmüş, uçakta görüşülmüş, trende görüşülmüş, bunlar siyasette nezaket gereğidir. Resmi görüşme kabul edilemez. Görüşme karanlıkta göz kırpmaya benzer, hiçbir anlamı yok.

Cilo Dağı’nın eteğinde birisi HDP’ye oy vermiş, bizi ilgilendiren bir konu değil. HDP’li olmayıp HDP’yi yönlendirmek, kendi siyasal hedefleri doğrultusunda onları kullanmak amacıyla yatta, limanda, yalıda veya herhangi bir yerde viskilerini ve rakılarını içerken ortaya koydukları kanaatleri biz ele alıyoruz. Bu tabiri de uyduran biz değiliz. Eskiden beri yalıda veya Boğaz’da viskilerini yudumlayarak, toplumsal kararları alanlar hep böyle nazik bir üslupla eleştirilir. O ilde ona oy veren yüzde 13’lük kesime, kaçak viski de olsa yetiştiremeyiz. ü

"AKP - MHP TABANLARI YAKIN DEĞİL"

Bahçeli, Afyonkarahisar’da partililere seslenirken AK Parti- CHP hükümeti kurulması halinde Bakanlar Kurulu’nun saraya gideceğini belirterek, “Erdoğan onları rahat bırakmaz. ‘1 ay kendi aranızda toplanın, 2 ayda bir bana gelin’ der. Ne yapacaklar, tıpış tıpış gidecekler” dedi, “Erdoğan yerden bitmiş bitki değildir. Bu ülkenin başına musallat edilmiştir” diye konuştu.

Basına kapalı toplantıda MHP ile AK Parti tabanlarının birbirine yakın olduğu yorumlarına da karşı çıkan Bahçeli, “Milliyetçi hareketin neferleri bu ülkenin ev sahibidir. Ev sahibi ile hırsız yan yana durur mu? Yanınıza gelen AKP’lilere, ayakkabılarına, şapkalarına bakın. Siz tarladan çıkıp geliyorsunuz. Elleriniz nasırlı, yüzleriniz kavruk. Sizler yoksulsunuz, onlar öyle mi?” ifadesini kullandı.

 

HABERTÜRK

En büyük bölücü mhp
 // A.SAĞ
EN büyük bölücü mhp neden?
Sağın oylarını bölüyor çünkü.
Sağın oylarını bölerek Sol'a muhtaç duruma düşürüyor.

Şimdi de çıkmış akıl veriyor aklınca, AKP > chp ile koalisyon kuracak ve oy kaybedecek mhp de bu işten zıkkımlanacak.
Recep ivedik ne demişti > yoahyaaaaaaa...
06 Ağustos 2015 Perşembe 19:17
emredersiniz
 // Ahm
sizin emriniz olur hemen emriniz derhal yerine getirilecektir. iktidar olmayı beceremedi korkak herif kendince muhalefet olup oyunu artıracak...
06 Ağustos 2015 14:44
Herkes kendi
 // uykucu
Isini yapacagina, baskalarina akil hocaligi yapmayi cok seviyor. Konusmanin zamanini ve muhtevasini bile soyluyor. Kimse ne papagan ne de kukla. Senin dedigini senin dedigin zamanda yapsin.O zaman niye bos konusuyoruz???...
06 Ağustos 2015 Perşembe 14:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler