YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den çok sert 'Sultanahmet' açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısına ilişkin açıklama yaptı.
Bahçeli'den çok sert 'Sultanahmet' açıklaması
13 Ocak 2016 / 00:58 Güncelleme: 13 Ocak 2016 / 00:47

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sultanahmet Meydanı'nda IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli, azmettiriciler, işbirlikçiler ve hücre evlerinde barınan insanlık düşmanları mutlaka bulunup, cezalandırılmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Sultanahmet'teki terör saldırısı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin, yakın tarihinin en şiddetli, en acımasız, en vahşi terör dalgasıyla karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Terörizmin hain ve kanlı eylemlerine her gün bir yenisinin eklendiğini ifade eden Bahçeli, bu eylemin İstanbul'un tarihi merkezlerinden ve ciddi düzeyde turist çeken bölgelerinden birisinde yapılmasının üzerinde dikkatle durulması gereken bir konu olduğunu vurguladı.

Devlet Bahçeli, açıklamasında şu görüşleri savundu:

"Bedenlerine bomba saran alçakların İstanbul'a kadar intikal etmelerinin tespit ve önlemesinin yapılamaması elbette ileri düzeyde emniyet ve istihbarat zayıflığıdır. Teröristler aldıkları ölüm emirlerini uygulamak için faal haldeyken hükümetin fos ve fuzuli işlerle meşguliyeti, beyhude konularla zaman ve enerji israfı affı mümkün olmayan gaflettir. Türkiye'nin güvenlik duvarları harap olmuştur. Aralarında örtülü bağ ve bağlantı bulunduğu anlaşılan IŞİD ve PKK milletimize ölüm yağdırmakta, bu iki cinayet şebekesi sürekli kan dökmektedir. Teröristler ülkemizin her yerine nüfuz etmiş, her köşesine ur gibi yayılmış, bunun yanında silah ve bomba yığmışlardır."

Özellikle Suriyeli mültecilerin sağlıksız, plansız ve gelişigüzel kabulü ve ardından ülke içine dağıtımının çok ciddi sosyal, ekonomik ve güvenlik risklerine yol açtığını ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"AKP hükümetinin bu açmaz ve denetimsiz gelişmeleri önleme ve engelleme gibi bir çabası olmadığı gibi, niyetinin de bulunmadığı görülmektedir. 20 Temmuz 2015 Suruç ve 10 Ekim 2015 Ankara Tren Garı'nda düzenlenen canlı bomba saldırılarından sonra, katillerin bu kez de Sultanahmet Meydanı'nı seçmeleri toplumsal korku ve telaşı haddinden fazla derinleştirecektir. Terörün beli kırılmadan, bölücü heves ve hesapların kökü kazınmadan aziz milletimizin huzur ve istikrarı yakalaması boş bir hayaldir. Maalesef ki terör yalnızca Cizre, Silopi, Sur'da değil, vatan coğrafyasının tamamını yoğun ve yaygın şekilde tesir altına almıştır. Tehdidin boyutu çok yüksektir.

Aynı melun cephede toplanan, aynı şer çevrelere hizmet eden, fakat yalnızca isimleri farklılık gösteren terör örgütleri Türkiye'yi çembere almış, köşeye sıkıştırmışlardır. Bu badireden kurtulmak için hükümet her şeyden önce mücadeleci ve kararlı bir tutum takınmalı, tavizsiz bir şekilde eli silahlı her türlü örgütün üzerine şartsız gitmelidir. Sultanahmet Meydanı'nda IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli, azmettiriciler, işbirlikçiler ve hücre evlerinde barınan insanlık düşmanları mutlaka bulunup, cezalandırılmalıdır."

Bahçeli, Türkiye ziyaretleri sırasında saldırıya uğrayan yabancı ülke vatandaşların

 // Rasim DUMAN
...Bizim hanimefendi "asri Turkce" ogrendi ya, cevap verir : "Geliyoruz gidiyoruz, sizi evde bulamayruk". Devlet BAHCELİ'de her seferinde bizi boyle "ters koseye" yatiriyor. Once essahtan bir devlet adami gibi konusmaya basliyor, sonra bir bakiyorsunuz ki Cumhurbaskanindan girmis, hukumetten cikmis; ortalik toz-duman...! Tutabilene askolsun...!...
13 Ocak 2016 09:23
 // Rasim DUMAN
Bizim Gurun'lu kiz, 50'li yillarda İstanbul'a akrabalarini ziyarete gider ve orada iki ay kadar kalir. O yillarda bizim oralarda İstanbul sivesi ile konusmak "asrilesmek" manasina geliyor. Yani bir nev'i "karizma"...Bizim kiz Gurun'e avdet edince, eski arkadaslari ziyaretine gelirler ve sitem ederler :" Ay giz gelmuyursun gitmiyursun..."...
13 Ocak 2016 09:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler