YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den CHP Lideri'ne büyük jest!
Ekmeleddin İhsanoğlu'nu CHP'ye Bahçeli'nin önermesine rağmen, MHP liderinin grupta 'Kılıçdaroğlu önerdi' açıklaması jest olarak algılandı.
Bahçeli'den CHP Lideri'ne büyük jest!
18 Haziran 2014 / 07:51 Güncelleme: 18 Haziran 2014 / 07:56

Muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ismine CHP’den tepki gelirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ismi kendisi önermesine karşın, grupta yaptığı “Kılıçdaroğlu önerdi” açıklamasıyla CHP’deki tepkiyi azaltmaya çalıştı. 

Bahçeli, önceki akşam Başkanlık Divanı üyelerine “CHP tabanının oy vermemesi akıl tutulması olur” yorumunu yaptı. Bahçeli, toplantıda sürece ilişkin bilgi verdi. 
 
MHP’nin önerdiği isim CHP’ye aracılar kanalıyla ulaştırıldı, gelen olumlu sinyal üzerine MHP Yozgat vekili Sadir Durmaz’ın tanıdığı İhsanoğlu’yla İstanbul’da görüşmesi sağlandı. İhsanoğlu’nun ilk görüşmede tereddüt ettiği ancak daha sonra ikna olduğu belirtildi. Sonraki süreçte MHP Genel Başkanı Yardımcısı Ruhsar Demirel’in, Kılıçdaroğlu ile birlikte İstanbul’da İhsanoğlu’nu ziyaret ettiği ve adaylığın kesinleştiği ortaya çıktı. 
 
AK Parti: İhsanoğlu çekilebilir

AK Partili kurmaylar ise İhsanoğlu’nun önümüzdeki süreçte adaylıktan vazgeçebileceğini dile getirmeye başladı. İhsanoğlu ile MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, ölen eşinden dolayı bacanak. İhsanoğlu, AK Parti Isparta Milletvekili Sadi Bilgiç’in ise eniştesi. 

 

STARGAZETE

NE JESTİ
 // DADAŞ
Değerli Dostlar Ne Jesti Seçim Sonrası Alınacak Olan Yenilgi ve Perişanlık Sonucu Kopacak Fırtınada Sorumluluğu Şimdiden Ötelemkten ve Suçu Başkasının Üzerine Atmaktan Başka Bir Anlam İfade Etmemektedir. CHP nin Erkek ve Ürkeklik İddası Yoktur Onların Kendi İçlerinden aday Gösterememesi Normal Karşılanabilir Ancak MHP nin Erkeklik ve Ürkeklik İddası Vardır Sayın Bahçeli Kendisi Veya Gösterebilecekleri Bir Aday Gösteremiyorlarsa Artık Erkeklik ve Ürkeklik Siyaseti Yapamazlar ve MHP Bitmiştir. ...
18 Haziran 2014 Çarşamba 11:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler