YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den çarpıcı iddia: Adaylardan birine Gülen'in gölgesi dedi
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanlığı'na aday olan isimlerden birine, "Bunlardan bir tanesi, gelecekte göreceksiniz, Fethullah Gülen hareketinin MHP'deki gölgesidir" dedi.
Bahçeli'den çarpıcı iddia: Adaylardan birine Gülen'in gölgesi dedi
01 Aralık 2015 / 11:48 Güncelleme: 01 Aralık 2015 / 12:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Rus uçağının düşürülmesi sonrası yaşananlar için Rusya'nın "ateşle yaklaşmak" olduğunu belirterek, özür beklentisinin skandal olduğunu dile getirdi. Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, MHP'deki genel başkanlık yarışı için "Herkes aklını başına alsın" dedi.

"HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN"

Bahçeli, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şu an için 3 genel başkan adayının bulunduğunu kaydeden Bahçeli, Sinan Oğan'ı kast ederek,  "Bunlardan bir tanesinin aday olma imkanı yoktur. İhraç edilmiştir. Dosyası Yargıtay'dadır" dedi.

Bazı isimlerin de partiyi CHP'lileştirme gayeretinde olduğunu kaydeden Bahçeli, "Bunlardan bir tanesi, gelecekte göreceksiniz, Fethullah Gülen hareketinin MHP'deki gölgesidir. Herkes aklına başına alsın" diye konuştu.

SİNAN OĞAN'DAN YALANLAMA

MHP eski milletvekili ve genel başkan adayı Sinan Oğan Bahçeli'nin kendisi hakkında söylediği, "Bunlardan bir tanesinin aday olma imkanı yoktur. İhraç edilmiştir. Dosyası Yargıtay'dadır" şeklindeki sözlere, "Bizim için sarfedilen "davası yargıtayda, üyeliği henüz gerçekleşmedi" sözleri doğru değildir. Müracaat şeklen yapılmıştır. Biz üyeyiz" diye cevap verdi.

2-712.jpg

Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan hükümet kurma sürecini değerlendirdi. 

Bahçeli, "Türkiye üst üste iki kez seçim yaşamak zorunda kalmıştır. Demokrasi yanlızca sözde ve söylemde hatırlanan yaralı bir kavrama dönüştürülmüştür. Demorkatik kültürdeki yozlaşmalar, milli iradeyi çarpıtma ve karartma çalışmaları Türkiye'nin sırtındaki kaburları artırmıştır" diye konuştu. 

Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"AKP BAŞARISIZLIĞA KILIF DİKME PEŞİNDE"

"64. Hükümet geçtiğimiz 24 Kasım günü kurulmuştur. Dün de gerekli güvenoyu safhası tamamlanmıştır. AKP'nin 6. hükümeti resmen görevinin başındadır. İcaratlarını titizlikle takip edeceğimizi muhatapların bilmesi istiyorum.

Genel seçimin üzerinde 16 gün geçtikten sonra, Erdoğan yeni hükümetin kurulması ile ilgili süreci başlatmıştır. TBMM Başkanı seçimi ise 22 Kasım'da gerçekleşmiştir. Erdoğan madem bu kadar seri bir şekilde hükümet kurma sürecini açabiliyorsa, aynı şeyi neden 7 Haziran'da yapmamıştır. Erdoğan koalisyon hükümeti kurma görevini 9 Temmuz'da vermiştir. Erdoğan'ın 7 Haziran'dan sonra hangi hesapla hükümet kurma sürecini ağırdan almaktadır? 

Erdoğan 7 Haziran'ı hazmedememiş, koalisyon kurulmasını zora sokmuştur. Bu gerçekler herkesin gözü önünde yaşanmıştır. Aziz milletimiz bu taban tabana zıt uygulamaları elbet değerlendirecektir. Bu geleceğimizin selameti için mecburidir. Geçmişten ders alarak, geleceğe bakılmalıdır. 
Ülkemizin adil çözüm bekleyen onca meselesi vardır. Bu yüzden ne Erdoğan'ın ne Davutoğlu'nun saklanacağı herhangi bir mazeret kalmamıştır. 

64. Hükümet, geride kalan AKP hükümetinin devamı olduğu sürece Türkiye'nin düşüşü durmayacaktır. AKP'ye oy veren kardeşlerim, bunları enine boyuna değerlendirecektir. 64. Hükümet'le birlikte damatlar bakanlık koltuğuna oturtulmuştur. Nasılsa damatlar, dünürler, hısımlar devridir. Mazlum kardeşlerimiz saraya can ve kan takviyesi yapmaktadır. Davutoğlu'nun kendi koltuğunu korumanın huzur ve gururu her halinden bellidir.

Yüzde 49,5 oy almış bir partinin başkanı olarak Davutoğlu'nun saraya daha da tutunmasını hatta saraydan çıkmamasını diliyoruz. İşin şakası bir yana, bunlar bildiğini okuyacaktır. 

İktidarda 14 yılına girmiş bir parti başarısızlığına kılıf dikmenin telaşındadır. AKP döneminde demokratikleşme kızağa alınmış, adalet de ayakkabı kutularına kilitlenmiştir. Adana'da MİT TIR'larını manşete taşıyan gazeteciler tutuklanmıştır. Davutoğlu'nun demokrasi anlayışı, Erdoğan'ın icazet ve iznine bağlıdır. Davutoğlu sandıktan çıkmıştır ama saray yönüngesine uydu gibi sabitlenmiş, buradan da çıkmaya çalışmamıştır. 

Onursuzluğun zirve yaptığı bir yönetim anlayışının hakim olduğu yönetimin, onura atıf yapması hangi temele dayanmaktadır. Milletvekili yeminini içlerine sindiremeyenler onurlu olsa ne yazar, olmasa ne yazar."

TAHİR ELÇİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ

Bahçeli, Tahir Elçi'nin öldürülmesi hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

"Türk milletine küfredenleri, omurgasızlıkta rekorlara imza atan, artist, oyuncu olan zevat bir ülkücü öldüğünde ne hissediyorsunuz? Tahir Elçi silahlı saldırıda öldürülmüş, 2 polisimiz de şehit edilmiştir. Gerek Tahir Elçi'ye, gerek asker ve polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şiddet kimden gelise gelsin lanetliyorum. Elçi'nin faili PKK'lı olduğu güçlü bir şekilde karşımızdadır. Devletin düştüğü içler acısı hal hepimizi kahretmektedir. Savcıların işlerini yapamaması durumuna gelmesi, hepimizin durup düşünmesini gerektirir. 

Beyaz Toros'lara davetiye çıkaran, sokaklara barikat kurulmasını izleyen Davutoğlu, olan biteni nasıl karşılamaktadır. İnsanlık onuruymuş. Terörün belini doğrultmasına müsaade etmek midir onurlu insanlık. Türkiye bölünmüş, 1000 yıllık kardeşliğimiz ateşe verilmiş, ne Erdoğan'ın ne Davutoğlu'nun sıralamasında bunların esamesi okunmamaktadır. 

Davutoğlu'nun görev süresi de başkanlığın inşasına kadar geçerlidir. Kanunsuzluğa gömülmüş, rüşvetçilerin kontolüne geçmişlerin bunlardan bahsetmesi kara mizahtır. Davutoğlu yolsuzluktan şikayetçiyse önce saraydan başlaması sonra halkayı genişletmelidir. İçeriden ve dışarıdan pazarlanarak tedavüle soklan bayat oyunlar hangi boyuta ulaşırsa ulaşsın, mücadelemizi inançla sürdüreceğiz."

DIŞ POLİTİKA ELEŞTİRİSİ

Türkiye'nin Hatay'da Rus uçağını düşürmesi hakkında Rusya'nın tutumunu eleştiren Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Ne zaman kardeş Esad sözleri, katil Esad'la yer değiştirmiş, işte o zaman Türkiye sorun ithal eden, yalnızlığa mahkum bir ülke haline getirilmiştir. Türkiye'nin etrafı husumet çemberine alınmıştır. AKP hayalperest, dengesiz, gayrimilli bir siyaset paradigmasının kölesi olmuştur. AKP'li yöneticiler söyledikleri yalanlara inanır hale gelmiştir. 

Başbakan Davutoğlu'nun Türk dış politikası hakkındaki sözleri, devasa bir kandırmacadan ibarettir. Türkiye'nin tüm cepheleri düşmektedir. Suriye politikasında izlenen tarafgir siyaset başımıza olmadık belalar sarmıştır.

2 Rus uçağından birisine müdahale edilmiştir. İki pilottan birisi hayatını kaybetmiştir. Erdoğan uçak düşürülmesine otomatik tepki derken, sahibinin sesini duymayan Davutoğlu "emri ben verdim" demiştir. Rusya'nın sınırlarımızın ötesinde askeri operasyonlar yaptığı, Türkmen Dağı'nı bombaladığı bilinmektedir. Ortadoğu'daki sancılı ortamı nüfuz alanına dönüştürme gayretindedir. Önce Ukrayna'ya sonra da Ortadoğu'ya gözünü çeviren bu ülkedir. Putin, Türkiye'nin IŞİD'i koruduğunu, bu ülkeden petrol aldığını açıklamıştır. Erdoğan'ın iç politikadaki alışkanlıklarını dış politikada da sürdürmesi talihsizliktir. ABD ile Rusya arasında nasıl bir anlaşma olduğunu bilemeyiz. Rusya gerginlik ve kutuplaşma politikalarıyla Ortadoğu'ya yerleşme peşindedir. Rusya kesinlikle haksız ve art niyetlidir. Putin ateşe benzinle gitmektedir. Rusya'nın özür beklentisi skandaldır.
Rusya düşen uçağı dert ettiği kadar, şu sorular üzerinde de düşünebilmelidir. Türkmen Dağı'nda vahşi saldırılara uğrayan Türkmenlerin hak ve hukununu ne yapacağız. Rusya'nın sınırımızda ne işi vardır. Rus uçaklarının uçacak başka yeri mi kalmamıştır? 82 Türkmen kardeşimizin öldürülmesine, Putin ne diyecektir? Ukrayna, Gürcistan ve Suriye'de işgal hesabı yapan Putin Türkiye'yi ne zannetmektedir? Türkmenleri hedef alan etnik tasfiye girişimine hiç kimse sessiz kalmayacaktır. İsrail'i kınayan Türkiye'nin soydaşlarımıza destek vermesi sağlanmalıdır. MHP, AKP'nin dışpolitikadaki açmazlarının farkındadır. Yerimiz Türkiye'nin yanı ve çıkarlarıdır.

Bir Kürt koridoru açılma planı ABD koridorlarında hızla ilerlemektedir. G20 toplantılarında Obama'nın sözleri Türkiye'nin egemenliğine düşürülmüş bir gölgedir. Erdoğan'ın Davutoğlu'nu sahadışına itip, Rusya ve Putin'e yönelik açıklamaları gel-gitlerle anlaşılmaz bir düzeydedir. 

Putin, Erdoğan'la görüşmemiştir, bu kendi bileceği iştir. Davutoğlu'nun apar topar Brüksel ziyareti ve vizesi seyahatini kuşkuyla karşılamaktayız. AB'nin Türkiye'ye vaatlerinin bir bedeli vardır. Türkiye'nin toplama kampı haline getirilmesidir. Davutoğlu alacağı üç kuruşa toprakları peşkeş çekmiştir. Türkiye buna müstehak değildir. Rusya ile sürtüşmenin telafisi mümkün olmayan hale gelmeden çözülmesi beklentimizdir. İki ülke de zararlı çıkacaktır. Yapılan açıklamalar ülkemizin tuzağa düşürüldüğünün kanıtıdır. Türkiye'nin tarihsel varlığına uzanacak her elin kırılması için hükümetin yanında duracaktır."

örümcek agi gibi
 // her yeri sarmislar
ülkemizin ve milletimizin düsmanlari hacli ve siyonist hizmetcileri hainler munafiklar (fetoscular)....
01 Aralık 2015 Salı 19:03
kaset üzerindenmi..
 // atiker
evet bahçeli erdoğanın dillendirdiği kasete pekte montaj olduğuna inanmış gibi değil kafalar karışık cematin kaset üzerindenmi akşeneri kullanarak mhp yi elegeçirmeye dizayn etmeye çalışıyor yoksa gerçekten cemaate gönüldenmi bağlı çevap bekleyen sorular yoksa bahçeli partisini kurtarmak için paralelemi sarıldı buda muamma mhp yi zor günler bekliyor herşey bir ayda netleşir bekleyelim görelim......
01 Aralık 2015 Salı 13:43
bu sefer doğru söyledin.
 // zülfikar
evet bunda yüzde yüz haklısın. malum bayanın gülen hakkındaki sözü de malumdur. Tamer Korkmaz abi nin ifadesi gibi, mal meydanda, herşey apaçık ortada. ha chp de yok mu, orada da var. ...
01 Aralık 2015 Salı 12:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler