YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den bayram mesajı
MHP lideri Devlet Bahçeli Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda"''İnancım odur ki milletimize yönelik kurulan tuzaklar etkisiz kalmaya mahkum olacaktır"dedi.
Bahçeli'den bayram mesajı
08 Eylül 2010 / 14:52 Güncelleme: 08 Eylül 2010 / 15:20

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Sofrasını paylaşan, ekmeğini ikram eden, aynı tarihten gelen, aynı ideallere odaklanmış, hevesleri, sevinçleri, hüzünleri bir olmuş büyük Türk milletinin fertleri, eminim ki bu bayramda kendi geleceği hakkında çizilmeye çalışılan sarsıntılı ve engebeli yol haritasını da kullanılamaz hale getirecektir'' değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bolluk ve bereket pınarlarının coşkulu bir şekilde aktığı, manevi hazzın, milleti sarıp sarmaladığı, aynı zamanda yardımlaşmanın ve dayanışmanın eşsiz lezzetine varıldığı bir mübarek Ramazan ayını daha ibadetlerle geçirmenin huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Devlet Bahçeli, mesajında şunları kaydetti:

''Tutulan oruçlar, açılan eller ve dua eden dillerle Yüce Allah'ın rızasını kazanmaya çalıştığımız kutlu bir dönemin arkasından bayrama kavuşmuş bulunmaktayız. Şimdi sıra küslerin barışacağı, dargınların kucaklaşacağı, şefkat ve merhametin her taraftan fışkıracağı bir ana gelmiştir. İçinden geçtiğimiz bu bayram günlerinde özlemler bitecek, hizipler tükenecek, varlık nedenimiz olan ve fedakarlık abideleri olarak üzerimizde çok büyük emekleri bulunan anne ve babalarımız ziyaret edilerek sevindirilecektir. Geride kalan bir aylık manevi arınmadan sonra ulaştığımız bayramda dostlukların daha da kuvvetlenmesine iftiharla şahit olup tanışmanın, paylaşmanın heyecanını hep birlikte yaşayacağımızdan asla şüphe duymuyorum.

Ecdadımızdan bugünlere olgunlaşarak ulaştığı gibi, bayramda büyükler hürmetle hatırlanacak, küçükler sevgiyle karşılanacak, ikramlarla ve karşılıklı güzel dileklerle sevgi bağları daha da güçlenecektir. Mübarek bayram günlerinin mehabetine uygun olarak, kardeşlik duygularımız perçinlenecek, aziz milletimizin arasına ekilmeye çalışılan nifak tohumları yeşerme imkanı bulamadan kuruyup gidecektir. Öpülen her el, okşanan her yanak, bir araya gelen her kalp, çözülen her itilaf karşımızda tüm heybetiyle duran sorunları aşmamızda bize çok değerli katkılar sağlayacaktır.''

''GİZLİ GÜNDEMLER MANA DUVARINA ÇARPACAK''

Bahçeli, ayrılma ve çözülme taraftarlarına, çatışma ve kaos özlemi çekenlere karşı vatanın her yöresindeki muhterem vatandaşların el ele vererek saflarını sıklaştıracaklarını ve habis niyetlilere asla geçit vermeyeceklerini belirtti.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İnancım odur ki milletimize yönelik kurulan tuzaklar, oynanan oyunlar, planlanan gizli gündemler Ramazan Bayramı'nın mana duvarına çarpacak ve etkisiz kalmaya mahkum olacaktır. Bir ay boyunca Allah'ın rahmetini ve mağfiretini kazanmak için sabahtan akşama kadar ve üstelik sıcaklara da aldırmayarak sabırla ve huşuyla oruç ibadetini yapan milletimiz, bu bayram günlerinde aynı kararlılığı bu defa da sahip olduğu sevgi ve bağlılığın karşılıklı gösterilmesi konusunda ortaya koyacaktır. Sofrasını paylaşan, ekmeğini ikram eden, aynı tarihten gelen, aynı ideallere odaklanmış, hevesleri, sevinçleri, hüzünleri bir olmuş büyük Türk milletinin fertleri, eminim ki bu bayramda kendi geleceği hakkında çizilmeye çalışılan sarsıntılı ve engebeli yol haritasını da kullanılamaz hale getirecektir.

Gönül kapılarını birbirine açarak bütünleşen, anısı, acısı ve adı bir olmuş milletimizin, kendisi için hayırlı ve uğurlu olan kutlu yolda sonsuza kadar sağlam adımlarla yürüyeceğinden kimse endişe etmemelidir. Milletimizin hiçbir kesimini ötekileştirmeden, birlik içinde ve kardeşçe kutlayacağımız daha nice bayram günlerine ulaşmayı ve son anayurdumuzda tam bağımsız bir şekilde yaşamak için herkesin üzerine düşen tarihi sorumluluğu eksiksiz yerine getirmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatandaşlarımın ve Türk-İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en samimi duygularla kutluyor, hepsine huzur, mutluluk ve ebedi saadetler diliyorum.

Dost ve kardeş ülke Pakistan'da meydana gelen ve büyük bir yıkıma yol açan doğal afetten dolayı da hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, tüm Pakistanlı kardeşlerimize ise geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu vesileyle bayramlarını tebrik ediyorum.''
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler