YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a 'istifa' çağrısı
Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında olduğu iddia edilen ses kaydına ilişkin Devlet Bahçeli'den yeni bir açıklama geldi.
Bahçeli'den Başbakan  Erdoğan'a 'istifa' çağrısı
25 Şubat 2014 / 12:50 Güncelleme: 25 Şubat 2014 / 13:25

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarının ses kayıtları hakkında, 'Karşımızda çok ciddi mesele var' dedi.

Bahçeli, yaptığı değerlendirmede, "Eğer bu konuşmalar doğruysa karşımızda çok ciddi ve çok vahim bir mesele var demektir. Başta Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı olmak üzere hukuk organları devreye girmeli ve teker teker inceleme yapmalıdır" ifadelerini kullandı.

İstifa çağrısı

Bahçeli, daha sonra Bilecik Bozüyük'te partililere seslendi. Gündeminde yine Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydı vardı. Bahçeli, konuşmasında Başbakan Erdoğan'a "istifa" çağrısı yaptı.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

"30 Mart Türkiye'nin geleceğine yön verecek"

28 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimleri olacaktır. 30 Mart öyle bir süreç ki Türkiye’nin geleceğine yön verecektir. MHP bu seçimleri önemsemektedir, MHP milletimizi uyandırmak için çalışıyoruz.

Türkiye çok kritik bir dönemde. Türkiye’nin temel sorunlarından biri açlıktır, adaletsizliktir, ahlaksızlıktır, yolsuzluktur, yozlaşmadır. Bu 11 yıllık AKP’nin fotoğrafıdır.

"71 gündür gündem değişmedi"

Sayın Başbakan her ne kadar devlet imkanlarını özellikle de TOKİ’yi kullanarak gösterişli toplantılar yapsa da Türkiye’nin bölünmeye başladığını görmemektedir.

71 gündür gündem değişmemiştir. 17 Aralık Rüşvet operasyonu yolsuzluk operasyonu yapılmıştır.

Bürokratlar, bakanlar, bakan çocukları, müdürler var. Türkiye kötü bir tünele sürüklenmiştir.

Başbakan üstünü örtmeye çalışmıştır.

"Başbakan konuyu başka yere çekmeye çalışıyor"

Halkımız yolsuzluk ve rüşveti takip etmiştir. Bu çocuklar kimdir, ayakkabı kutularında bulunan paralar nedir, neden evde çıktı bu para dediğimiz zaman 71 günden buna Sayın Recep Tayyip Erdoğan birçok insanları davet ederek, savcıları sürerek, telefon dinlemeleriyle konuları başka yere çekmeye çalışıyor.

"Dün akşam bir olay patladı..."

Ama gördük ki dün akşam bir olay patladı, Türkiye’nin gündemini oluşturuyor. Çok büyük bir rüşvete baba oğul karıştıkları görülüyor. Demek ki içine doğmuş bir telaşla oğlu Bilal’i arıyor.

Kardeşler var, oğullar var, akrabalar var.

"Doğruysa bir saniye bile kalmaman lazım"

Böyle bir durumda Türkiye’de yolsuzluğun başının Başbakan olduğunun işareti var.
Başbakan komplo diyor. Yalansa komploysa bunu halkımıza açıklasın.

Ama konuştuklarınız doğruysa bir saniye bile başbakanlık görevinde kalmaman lazım.
Yargı harekete geçmeli. Sayın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı sandalyede oturmamalıdır, bu kadar belge ortadaysa, bütün konuşmalar her yönüyle nüfus ettiyse savcı oturamaz bu neyin nesidir demeli? Bir soruşturma başlatalım demeli?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler